Узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа. Сформувати правило порядку виконання дій у виразах. Розвивати уяву та логічне мислення при розв'язуванні задач. Виховувати розуміння математики в житті та повсякденному житті. Сприяти формуванню здорового моральному клімату в класі.
Урок 10.
Тема: Задачі та вправи на всі дії з натуральними числами.
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа. Сформувати правило порядку виконання дій у виразах. Розвивати уяву та логічне мислення при розв’язуванні задач. Виховувати розуміння математики в житті та повсякденному житті. Сприяти формуванню здорового моральному клімату в класі.
Тип уроку. Систематизація умінь та знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання з учнями.
Оголошення теми та мети уроку. Налаштування дітей на продуктивну працю та високу оцінку.
Клас поділяється на дві команди, які на протязі уроку будуть заробляти бали кожне правильно виконане завдання1 бал. Команда переможець отримає медаль за перемогу у змаганні.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (3 бали)
Завдання аналогічні до тих, що були додому.
До дошки виходять по одному учню з кожної команди і розв’язують завдання, бал отримує та команда, яка перша правильно розв’язала завдання.
1. Уписати в клітинки такі числа, щоб квадрат став магічним.
7 |
|
|
14 |
|
13 |
|
11 |
16 |
|
10 |
5 |
|
|
15 |
|
2. Кожну клітинку таблиці 2×2 можна пофарбувати в зелений, червоний чи синій кольори. Скількома способами це можна зробити?
|
|
|
|
3. Скількома способами можна вишикувати вряд 3 учнів?
IV. Вивчення нового матеріалу. (4 бали)
Оскільки тема не нова можна запропонувати дітям провести систематизацію матеріалу у вигляді гри «Знайди пару».
Один учень з першої команди називає першу половинку твердження, а другий учень здругої команди продовжує. І ставить у пустій клітинці відповідну букву і навпаки.
Команда |
Початок твердження |
|
Продовження твердження |
1 |
1. Нам відомо п’ять |
|
А) можна помножити на це число кожний доданок і ці добутки додати =a∙c+b∙c. |
2 |
2. У виразах із дужками спочатку обчислюються |
|
Б) рівнянням. |
1 |
3. У виразах без дужок спочатку виконуються |
|
В) арифметичних дій: додавання, віднімання, множення, ділення і піднесення до степеня. |
2 |
4. Щоб помножити суму на число (a+b)∙c= |
|
Г) значення виразів у дужках. |
1 |
5. Щоб помножити різницю на число (a-b)∙c= |
|
Д) розв’язком або коренем рівняння. |
2 |
6. Рівність, що містить невідоме, називається |
|
Е) знайти всі його корені або показати, що їх немає. |
1 |
7. Значення невідомого, при якому рівняння перетворюється на правильну числову рівність, називається |
|
Є) піднесення до степеня, потім по порядку зліва направо множення і ділення, а потім додавання і віднімання. |
2 |
8. Розв’язати рівняння означає |
|
Ж) можна зменшуване і від’ємник помножити на це число і від першого добутку відняти другий =a∙c-b∙c. |
V. Розв’язування вправ та задач. Робота за підручником. (20 балів)
Команда 1 |
Команда 2 |
Коментар |
Усний рахунок № 543 (1, 3) №545 (1,3) №546, 550 №556 (1, 3, 5) №557 |
Усний рахунок №543 (2, 4) №545 (2, 4) №547, 551 №556 (2, 4, 6) №558 |
Робота на час. 10 балів отримує та команда яка швидше виконає завдання. |
Розгадати кросворд. (10 балів)
Кожна правильна відповідь 1 бал
1 |
р |
і |
в |
н |
я |
н |
н |
я |
|
|
|||
2 |
з |
а |
д |
а |
ч |
а |
|||||||
3 |
д |
о |
б |
у |
т |
о |
к |
|
|||||
4 |
з |
м |
е |
н |
ш |
у |
в |
а |
н |
е |
|
||
5 |
к |
в |
а |
д |
р |
а |
т |
|
|
||||
6 |
с |
у |
м |
а |
|
||||||||
7 |
д |
і |
л |
е |
н |
е |
|||||||
8 |
д |
і |
л |
ь |
н |
и |
к |
||||||
9 |
к |
о |
м |
б |
і |
н |
а |
т |
о |
р |
и |
к |
а |
10 |
с |
т |
е |
п |
і |
н |
ь |
|
1. Рівність яка містить невідому.
2. Завдання, яке треба розв’язати.
3. Дія множення.
4. Компонент дії віднімання.
5. Другий степінь.
6. Дія додавання.
7. Компонент дії ділення.
8. Число, яке ділиться.
9. Частина математики, яка вивчає комбінації, перестановки…
10. Добуток кількох однакових множників.
VІ. Підсумок уроку.
Підвести підсумки змагання, визначити переможців.
Діти заповнюють листок самооцінки і роблять висновки.
Листок самооцінювання |
|
Прізвище та ім’я |
|
Самооцінка |
|
Оцінка вчителя |
|
Що сподобалось на уроці? |
|
Що не сподобалось на уроці? |
|
Чи хотів (хотіла) б ще пограти? |
|
VІІ. Домашнє завдання.
Прочитати § 16, вивчити правила.
Виконати №545,551.
Творче завдання скласти задачу у розв’язанні якої, щоб було використано якомога більше дій з натуральними числами. Супроводити ілюстрацією.