Урок. " Закріплення числа і цифри 9. Порівняння чисел в межах 9. Написання цифри 9. Складання та розв'язування прикладів

Про матеріал
Відкритий урок з математики у 1 класі, вивчення і закріплення числа 9, написання числа 9. Складання і розв'язування прикладів.
Перегляд файлу

Урок з математики у 1 класі

 

Тема. Закріплення числа і цифри 9. Порівняння чисел в межах 9. Написання цифри 9. Складання та розв'язування прикладів.  (Слайд )

 

Мета.

Формувати в учнів ключові компетентності:

• вміння вчитися: навчати школярів організовувати свою навчальну діяльність;

• загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити зв’язно висловлюватись;

• інформаційно-комунікативну: навчати учнів аналізувати й відстоювати потрібну інформацію;

• здоров’язбережувальну: дбайливо ставитись до свого здоров’я;

• соціальну:  використовувати різні ролі й функції в колективі, виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.

Формувати в учнів предметні компетентності:

• навчальну: ознайомити учнів з числом і цифрою 9, утворенням числа; учити учнів писати цифру 9; закріпити вміння порівнювати числа.

• розвивальну: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, математичне мовлення;

• виховну: сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати культуру оформлення письмових робіт, інтерес до навчання, прагнення допомогти іншим.

Очікувані результати:

- розрізняти та писати цифру 9;

- зіставляти число та цифру 9;

- лічити та порiвнювати кількість предметів.

- розрізняти геометричні фігури.

 

Обладнання: мультимедійна дошка, предметні малюнки, малюнки казкових героїв, мікрофон, прислів’я, роздатковий матеріал, зразок рукописної та друкованої цифри , ілюстративний матеріал .

Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нових знань.

Структура уроку:

І. Організаційний момент - 1 хв.

ІІ. Мотивація                      - 2 хв.

ІІІ. Хід уроку                     - 29 хв.

ІV. Підсумок уроку           - 3 хв.

 

                                    Хід уроку 

І. Привітання гостей. Рефлексія настрою.

Продзвенів шкільний дзвінок.

Починається урок.

Дорогі діти, до нас завітали гості. Вони прийшли подивитись на наш чудовий 1 клас. Послухати, як ви всі  влучно відповідаєте та плідно працюєте.

А ми, як господарі, маємо зустріти їх гостинно. Тому давайте привітаємось з гостями та подаруємо їм щирі наші посмішки.

Учні : Ми вам раді, люди добрі,

           І вітаєм щиро вас.

           І запрошуєм  ласкаво

           На урок у 1 клас.

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

       Вправа «Криголам».  (Слайд )

Учитель : -  Ви вже справжні школярі і тому добре знаєте, якими потрібно бути на уроці, щоб усе зрозуміти і успішно впоратися із завданнями. Розкажіть про це.

У – уважними;

Р – розумними;

О – охайними;

К – кмітливими.

- Попрацюємо наполегливо, швидко, старанно. Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

У вас на парті є смайлики- оцініть свій настрій, думаю він такий як у мене (вчитель показує усмішку).

ІІІ. Розумова розминка.  (Слайд )

1.Усна лічба. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

а) Назви  число:

- наступне за: 1,  5, 3;

- передує числу: 10, 7, 3;

- назвіть « сусідів» числа: 2, 5, 9;

- числа, більші від 2;

- числа,  менші від 7.

б) Упіймай м’яч: (вправи для опорно-рухового апарату)

Вчитель називає приклад, кидає м’яч учню, той рахує,  дає відповідь і повертає м’яч.

 

5+1     3+2     2+2    4+1   1+6   1+1   3+3

 

 в) Лічба чисел (порядкова і обернена лічба).

 

Діти передають м’яч з рук в руки, називаючи числа.

 

2. Інтерактивна вправа «Мікрофон».  (Слайд )

 Чи вірні твердження:

 - тиждень має 6 днів;

 - число 6 більше від 5;

 - дерево вище, а кущ нижчий;

 - у трикутника 4 сторони і 4 кути;

 -  син молодший за маму.

IV. Опрацювання теми уроку.

1. Вірш.  (Слайд )

Як дев’ятку нам здобути?

Треба "шість” перевернути.

Між собою, мов близнята

Схожа шістка і дев’ятку.

— Чим цікавий вірш?

2. Робота за предметними малюнками.  (Слайд )

  Скільки морквинок? (9)

Шістку вмить переверни
Вниз хвостом і розкажи,
Нову цифру як назвати?
Можеш зразу відгадати?

— Яке число ми будемо сьогодні повторювати? (Дев’ять)

3.Асоціативний кущ. Розповідь вчителя. Історична справка. (Слайд )

Число 9 здавна вважається магічним числом. Ми часто чуємо прислів’я: «Болить бік дев'ятий рік, та й досі до болю не звик»,

«Поступившись одного разу, дев'ять разів залишишся у виграші»— щоб чогось досягти, іноді треба міняти тактику і поступатися.

«Бик стоїть дев'яносто гривень, пихатий чоловік і дев'яти копійок не варто» — люди з поганим характером нікому не цікаві.

«9 місяців до наступного літа» — не встигло закінчитися літо, як вже шкода, що воно йде..

- Які ви знаєте казки, де зустрічається цифра 9?

- «Дев’ять братів і сестриця Галя», «У тридев’ятому королівстві».

4. Утворення числа 9. (Слайд )

Як утворюється число 9 ви зараз дізнаєтесь.(Віршовані задачі) (слайд)

А) На яворі високім

Телесик сидить.

Зграя гусей диких

До нього летить.

Вісім попереду

Та позаду одне.

Скільки в зграї їх,

Скоріше скажіть?

( 8+1 = 9)

В) Ой, у Лиски, Лиски

Гарний двір.

Та вісім доньок

На вибір.

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?

(8 + 1=9)

5. Підготовка до письма.(слайд)

Зошит свій я відкриваю.

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь!

6. Каліграфічна хвилинка.

Урок продовжим без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядемо рівненько,

Цифру виведем гарненько. (слайд)

 Пояснення вчителя.

— Цифра 9 складається з малого овалу і великого правого півовала. Починають писати цифру трохи нижче за правий верхній кут клітини (приблизно там, де і початок цифри 6), ведуть лінію вгору ліворуч, заокруглюючи її до центра клітини, потім праворуч угору до вихідної точки. Від початкової точки пишуть великий правий півовал, торкаючись середини нижньої сторони клітини.

         Написання цифри в повітрі під рахунок «раз-i, два-і» (дивимось відео-слайд)

 Написання цифри 9. (діти обмінюються зошитами і малюють смайлик)

V. Руханка «Кулак, ребро, долонька»

VI . Розвиток математичних знань.

1. Робота з підручником (ст. )  (Слайд )

Завдання 1.

 

Завдання 2.

 

2. Робота з роздавальним матеріалом

Порівняння чисел у межах 9. (Слайд)

C:\Users\Roksolana Piekhiv\Desktop\іра\зображення_viber_2020-11-09_12-10-35.jpg

3. Гра  «День-ніч » 

 - Я буду порівнювати числа, а ви ляжете на парту ниць, очі закриті.

        Коди я правильно порівняю числа, ви піднімете голівки і подаруєте мені усмішку. Коли ж ні – то продовжуєте лежати.

2 <  4           7 = 7           1 < 7

7 >  6           5 > 3           7 <  8

4. Робота з числовим рядом.

Полічіть предмети та обведіть число, що відповідає даній кількості.(слайд)

C:\Users\Roksolana Piekhiv\Desktop\іра\зображення_viber_2020-11-09_12-10-32.jpg

5. Гімнастика для очей. (Валеологіча хвилинка) (відео-слайд)

Втомилися наші оченята, їм теж потрібно відпочити.

6. Розв’яжіть приклади (Слайд)

C:\Users\Roksolana Piekhiv\Desktop\іра\зображення_viber_2020-11-09_12-10-33.jpg

7. Фізкультхвилинка. (Слайд )

VIII. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з геометричним матеріалом (Слайд)

Учитель:

Щоб знання не розгубити —

Треба нам їх закріпити.

— Зробити з паличок:

1.Три у мене сторони,

Міцно зв’язані вони,

А між ними три кути.

Хто я? Чи вгадаєш ти? (Трикутник)

2.Чотири маю сторони,

Усі однакові вони.

Всі четверо кутів – прямі,

Ім’я моє назвіть самі. (Чотирикутник)

- У вас на партах є фігури, скажіть, скільки сторін разом у двох фігур? Скільки кутів разом? (7.)

C:\Users\Roksolana Piekhiv\Desktop\іра\зображення_viber_2020-11-09_21-32-48.jpg

ІX. Підсумок уроку.  Рефлексія. (Слайд)

- Ось ми і приблизились до завершення нашого уроку, але у нас ще є одне завдання.

Робота з дошкою. Гра «Листопад» (Дерево і листочки з прикладами)

Наші листочки опали і дерево готується до сну, оскільки наступає зима.

Учитель.

Дуже добре працювали?

Яку цифру ми писали?

І число яке вивчали?

Як отримати нам дев’ять?

Вам сподобалось усім? (діти показують смайлики)

Щиро дякую вам всім! (Слайд)

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 вересня 2021
Переглядів
1889
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку