ТЕМА: Закріплення вивченого. Розв’язування задач і прикладів в межах 10.
МЕТА: – закріплювати знання натурального ряду чисел;
-повторити нумерацію чисел від 1 до 10;
– формувати навички правильного каліграфічного письма цифр та знаків;
– навчати дітей складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання;
– розвивати й удосконалювати обчислювальні навички;
– формувати вміння складати і розв’язувати задачі за малюнком;
– закріплювати знання про геометричні фігури, аналізувати зображення, виділяти у них геометричні фігури;
– розвивати математичне мовлення, дрібну моторику, пізнавальний інтерес до навчання, увагу, логічне мислення;
– прищеплювати інтерес до вивчення математики;
– виховувати любов до природи, допитливість, спостережливість, бажання підгодовувати птахів взимку.
Обладнання: інтерактивний комплекс, презентація, картки із прикладами, сніжинки з цифрами, ялинки з іграшками, цеглинки Лего, шишки для пальчиковоїт гімнастики, роздатковий матеріал.
Тип уроку: нестандартний, урок закріплення і застосування вмінь та навичок.
Форма проведення: урок-мандрівка.
Музичний матеріал: фізхвилинка «Танці – зігріванці» ,голоси пташок у записі з інтернет-ресурсів, гімнастика для очей.
Обладнання уроку: ноутбук, телевізор.
Інтерактивні технології: «Мікрофон», «Мозковий штурм», «щоденні три».
Хід уроку:
Вч.: Сядьте, дітки, всі рівненько
Усміхніться всі гарненько.
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
Тепер налаштуймося на роботу!
Девіз нашого уроку:
Не просто слухаю, а чую.
Не просто дивлюся, а бачу.
Відповідаю та міркую,
Старанно працюю.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Робота над темою уроку.
Усний рахунок.
Полічіть від 3 до 9; від 8 до 2.
Назвіть сусідів чисел 4, 6, 9;
Зберіть лего – башточку.
-Усе чудово! Дорога відкрита! Рушаймо! Знайдемо стежку до лісу. ( Слайд 4)
От і ліс. Чи подобається він вам? Він непривітний, бо весь чорний…Злий Чаклун заховав усі фарби. ( Слайд 5)
Але, якщо ми запишемо всі цифри, з яких складається його портрет, то він поверне лісу рідні кольори. ( Слайд 6)
А перед тим ,як писати, розімнемо пальчики. Дітки ,що це? Де вона росте?
Пальчикова гімнастика «Шишка»
Ця шишка – фантазерка.
Вона чудова масажерка (довільними рухами котити шишку по долоні).
Візерунчасті бочки
Розвиває кулачки.
По долонці вона кружляє,
Силою пальчики наділяє (котити шишку від середини долоні до кожного пальця і назад).
Покружляла, покружляла і зупинилася,
Дуже добре потрудилася.
Розглянемо портрет злого чаклуна. Яка цифра зустрічається найчастіше?
Розташуйте решту чисел у порядку зростання і запишіть. Відступіть вниз одну клітинку.
3.Математичний диктант
-А ми поспішаємо далі і потрапляємо на гімнастику для очей.
Гімнастика для очей.( Слайд 9)
– У лісі холодно, мороз. Заспіваємо холодну пісню вітру: С-С-С-С
А тепер давайте трішки зігріємось.
Фізхвилинка «Танці – зігріванці» ( Слайд 11)
-А щоб взимку не хворіти, що потрібно робити? (тепло одягатися,рухатися та їсти вітаміни, цибулю та часник)
Робота з підручником. Ст.80 завдання 4. Виконаємо задачу
Робота в зошитах.
Пташиний базар. Розв’язування виразів.
-Але що це за галас у лісі?
Пташки в лісі посварились –
На гілках не помістились.
Ви пташок цих помиріть,
В годівниці посадіть.
У вас у кожного на парті картки із зображенням пташок, на яких записані числові вирази. Обчисліть і по сигналу посадіть пташку у ту годівничку, число якої є результатом вашого виразу.( Слайд 13)
( Діти шукають на дошці годівничку з числом, що відповідає результату їхнього виразу. Приносять пташечку на картинці, на звороті якої записано вираз. Магнітиком чіпляють до годівнички)У першій годівничці зібралися чечітки, у другій – повзики, у третій – омелюхи, в четвертій – щиглики, у п’ятій – горобці, у шостій – синички, а в сьомій – снігурі.
-Отже, наші пташечки – ситі! Діти, а для чого їх потрібно взимку підгодовувати?
Що для них страшніше: голод чи холод?
А давайте складемо задачу за малюнком.(Слайд14)
А зараз пташки хочуть вам віддячити за допомогу і вашу активну роботу.
( Слайд 15)
– Усе чудово! Ми поспішаємо далі. (Слайд 16)
– Кого ви бачите на екрані?
Це геометрична лисичка.
– З яких геометричних фігур складається лисичка?
– Скільки кутів має трикутник?
– Скільки сторін має п’ятикутник?
– Яка з фігур не належить до многокутників?
Яка риса притаманна лисичці? Вона і нас хоче обдурити. Вона замітає хвостиком сліди, щоб ніхто не зумів її знайти. Замела вона і нашу стежку. Щоб довідатися куди іти далі, нам потрібно виконати завдання 5 на с80 у підручнику.
– Відрізок має (початок і кінець).
Самостійна робота учнів. Диференційовані завдання. Робота в парах
ІV. Підсумок уроку.
Ось і закінчилась наша подорож, яка привела нас до класу.
Що нового ви довідалися на уроці?
Що вас найбільш зацікавило?