Комунальний заклад
«Любимівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів»
Гуляйпільської районної ради
Відкритий урок
з навчання грамоти
(читання)
у 1 класі
з теми «Закріплення вміння читати»
Вчитель: Супрун А.П.
2018 - 2019 н.р.
Тема. Закріплення вміння читати.
Мета: удосконалювати рівень сформованості фонематичного сприймання, уявлення звукового аналізу і синтезу; повторити вивчені букви, формувати навички читання слів, речень,активізувати й розширити словниковий запас дітей, розвивати уміння добирати заголовок до тексту, відповідати на запитання за змістом прочитаного, порівнювати зміст тексту з малюнком, знаходити відмінності між ними; виховувати уважність, спостережливість, інтерес до читання.
Обладнання: абетка, набір букв для гри «Склади слово»,кінетичний пісок, цеглинки «Лего»,конверт із сніжинками для гри «Сюрприз», нитки для гри «Сплетемо сніжинку».
Хід уроку
Ранкова зустріч
1. Привітання
Діти вітаються за допомогою вірша
1.В цьому класі друзі всі: (три хлопки)
Я і ти, і ми, і ви. ( три хлопки)
Добрий день, тому, хто зліва. (поворот наліво)
Добрий день, тому, хто справа. ( поворот направо)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
2. В цьому класі друзі всі: (три клацанняпальцями)
Я і ти, і ми, і ви. ( три клацанняпальцями)
Не лякайся, той, хто зліва. (торкнутися плеча сусідазліва)
Не лякайся, той, хто справа.(торкнутися плеча сусіда справа)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
3.В цьому класі друзі всі: (три плесканняпо грудях)
Я і ти, і ми, і ви. ( три плескання по грудях)
Пожалій того, хто зліва. (погладити по голові сусіда зліва)
Пожалій того, хто справа.(погладити по головісусіда справа)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
4.В цьому класі друзі всі: (три плескання по колінах)
Я і ти, і ми, і ви. ( три плескання по колінах)
Помирися з тим, хто зліва. (взяти за руку сусідазліва)
Помирися з тим, хто справа. ( взяти за руку сусіда справа)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
5.В цьому класі друзі всі: (три притопи ногами)
Я і ти, і ми, і ви. ( три притопи ногами)
Посміхнись, тому, хто зліва. (посміхнутисясусідовізліва)
Посміхнись, тому, хто справа. ( посміхнутисясусідові справа)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
6.В цьому класі друзі всі: (три хлопки)
Я і ти, і ми, і ви. (три хлопки)
Любі гості, вчителі, ( повернутися до гостей уроку, вчителів)
Вас вітаєм щиро всі.
Ми – одна сім’я
2. Гра «Сюрприз для тебе»
Встаньте у коло і запитайте дітей, чи люблять вони сюрпризи. Запитайте,
чи були в дітей приємні сюрпризи. Попросіть розказати, які саме.
Запропонуйте зробити приємний сюрприз своєму однокласникові, даруючи йому «подарунок» за допомогою жестів і міміки.
Обговоріть, які емоції і відчуття діти пережили, даруючи / приймаючи
«подарунок».
3. Вправа “Сюрприз у конверті”
Я також принесла для вас сюрприз «Лист від зими»(сніжинки із смайликами)
Мотивація уроку
Діти, ви пам’ятаєте, що звуки бувають голосні і приголосні? Зараз ми перевіримо, як ви це засвоїли. Приготуйте 2 цеглинки лего: червону і синю. Я буду називати звуки. Коли ви почуєте голосний звук – підніміть червону цеглинку. Коли приголосний – синю.
П м а с т о у в з е к и і д л н
Вправа «Склади склад»
Но ав
Ра уз
Те ок
Ді им
( 1 учень– біля дошки, а всі інші пишуть у зошитах).
З у і м д р о п л е а в
(2 команди: дівчатка і хлопчики). 1 учень і 1 учениця друкують на дошці слова зима і літо, всі останні - в зошитах.
-Команда дівчаток друкують слово мама, хлопчиків – тато.
Фізкультхвилинка
- Чистомовка від Щебетунчика.
Оз – оз -оз–ударив мороз.
Рі – рі – рі – ковзанка в дворі.
Ас – ас – ас – ковзани у нас.
Сі – сі –сі – на ковзанку всі.
Під час вивчення контролюю, щоб діти правильно вимовляли склади і слова з буквою «з»- у кінці звук [з] вимовляється дзвінко.
Словникова робота.
На дошці записані слова:
ковзани (Вузькі сталеві полозки, які прикріплюють до взуття для ковзання по льоду.)
ковзанка(Спеціальний льодовий майданчик для ковзання на ковзанах.)
раптом( Зненацька, несподівано, непередбачувано)
не завада( Те саме, що перешкода)
Мурчик (Кличка тварини)
Читання, спускаючись з гірки(індивідуально)
Робота над текстом
1.Читання тексту вчителем.
2.Бесіда за змістом тексту
3.Вибіркове читання тексту учнями
4. Добір заголовка до тексту
5. Порівняльна характеристика тексту і малюнка
– Чим схожі текст і малюнок? Чим вони відрізняються?
- Що на малюнку є смішним, чому?
Гра «Сплетемо сніжинку»
( Вчитель називає слово до теми «Зима» і передає клубок ниток учневі, він також називає слово з цієї ж теми і так далі.)
Підсумок уроку
- Що на уроці було найцікавішим?
- Що було смішним?
- Що було неправдоподібним (казковим)?
Рефлексія. Діти визначають свій настрій за допомогою прищіпок.