Урок «Закріплення вміння читати. Звуковий аналіз слів»

Про матеріал
Мета уроку: закріпити вміння учнів читати слова й тексти з вивченими буквами; удосконалювати читання, навички читання, швидкого промовляння скоромовок, вчити працювати в парах і групах; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів
Перегляд файлу

Тема. «Закріплення вміння читати. Звуковий аналіз слів»

Мета: закріпити вміння учнів читати слова й тексти з вивченими буквами; удосконалювати читання, навички читання, швидкого промовляння скоромовок, вчити працювати в парах і групах; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів, усне мовлення, увагу, спостережливість, фантазію; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: мапа казкової країни, фігурки колобка, зайчика, лисички, сови, картки для групової роботи, звукові моделі слів, складові таблиці, смайлики.

 

Хід уроку

І Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок

Починаємо урок

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

І до сонця потягніться.

До сусіда поверніться

Одне одному всміхніться

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

ІІ Фонетична зарядка

  • Зараз, діти, ми підготуємося до вимови звуків. Щоб ротик був слухняний, зробимо фонетичну зарядку:

1.Вітерець у лісі: ш-ш-ш

Прилетів комарик: з-з-з

Заспівав жучок: ж-ж-ж

Сердиться вовк: р-р-р

Повзе у траві змія: с-с-с

2.Вправи для язичка:

а) злизування варення;

б) «маятник»

3. повторення скоромовок:

-отже, перший ряд вже починає –

                         скоромовку промовляє:

 Мама вчить мене читати

 Вчить мене читати тато

 Вчить дідусь і вчить бабуся

 Скоро – скоро я навчуся

 

-.  Другий ряд теж не дрімає

                          І швиденько промовляє

Начитався букварика

Та й малюю косарика

Коси сіно косарику

На своєму гектарику           

ІІІ.Повідомлення теми і мети  уроку .

  • Сьогодні у нас підсумковий урок букварного періоду. Під час уроку ми будемо закріплювати вміння придбані за весь цей час, а в цьому нам допоможе чудова країна

. А ім’я її ви дізнаєтеся, коли складете слово з перших букв назв тварин, (показую малюнки: корови, акули, зайця, кота, акули )

КАЗКА       але для того щоб відкрити цю країну треба скласти звукову модель до цього слова на партах і на дошці

На уроці ми  сьогодні будемо подорожувати у казку  та зустрічатися з різними героями і долати перешкоди , які зустрінуться нам на нашому шляху.

ІV Виконання творчих завдань

-Казок чимало є на світі – і веселих, і сумних.  А чи зможемо прожити ми без них?

-  Діти  з якими словами у вас асоціюється слово – казка ? Які перші слова вам спадають на думку , коли ви чуєте щось про казку ?

 З перших днів дитинства нас супроводжують казкові герої. Казки нам читали бабусі та мами ,

- Пригадайте, які казки вам полюбилися змалку.

( Відповіді дітей )

Та сьогодні всі разом ми помандруємо до  казкового світу .

 

- Здогадайтесь хто буде першим гостем , але для цього ви маєте відгадати загадку.

Я кругленький та пухкенький

А  такий вже весь смачненький

Дуже люблю мандрувати

Ось до вас іду малята     ( Колобок )

- Складіть звукову модель слова на парті разом

 

 Та прийшов він до нас не з пустими руками, а з цікавим  завданням. Він пропонує пограти гру » З якої це казки?»

 

(Протягом гри за кожну правильну відповідь отримують фішки).

1) Де дід з бабою знайшли кривеньку качечку? (у лісі)

2) Як звали півника в українській народній казці „Колосок”? (Голосисте Горличко)

3)  В чий будиночок забралась коза-дереза? (Зайчика)

4) Хто вкрав Івасика-Телесика? (Змія)

5) Курка, яка несе золоті яйця? ( Курочка Ряба)

6) Кому з героїв української народної казки у скрутну хвилину допомогло гусенятко? (Івасику-Телесику)

7) З чого зроблений Буратіно? (з поліна)

8) Як звали мишенят в українській народній казці „Колосок”? (Круть і Верть)

9) Лисиця пригощала Журавля чим? (Молочною кашею)

10) Замісила баба тісто та спекла … (Колобка)

11) Що в українській народній казці не вдалося розбити ні дідові ні бабі, а лише маленькій мишці? (Яйце)

- Молодці, з завданням колобка ви справились. Отже відгадайте наступного гостя нашої казкової країни

- Маленький, вухатий, попелястий, волохатий, він стрибає і тікає, дуже куций хвостик має. Здогадались? Хто це?

- Він теж приготував вам завдання. Але перед цим він просить вас скласти звукову модель своєї назви .Ви знаєте що зайчик дуже швидко бігає, тому нам треба швидко прочитати слова за стрілочками.

Рис               приз

сук              стук

мак             смак

тук               стук

кіт               кріт

оси              коси

зал               залп

рис               приз

  • Давайте ще швидше.
  • Добре, молодці.

Право це всі мають знати

Дітям треба відпочивати

V Фізкульхвилинка . Теремок.

VІ Продовження роботи

  • Цей герой наробив нам шкоди

В темнім лісі проживає

Довгий хвіст пухнастий має

Їй на місці не сидиться

І зовуть її ……….

- Так, лисичка зробила нам шкоди, вона переплутала склади.  Нам треба з виправити слова

васо      чикзай     тикко        кажаб      мідьве

-МОЛОДЦІ, добре справились із завданням

- Наступний герой нашої казкової країни Мудра тітонька Сова. І вона хоче вас всіх запитати: «Яку казку ви нещодавно прочитали?»

- «Про двох цапків». Отже відкрили Букварики на ст..140(де лежить закладка)

- давайте спробуємо відтворити зміст прочитаного з елементами вибіркового читання.

- Якого кольору були цапки?

- Що вони хотіли зробити?

-Якою була кладка?

- Чим закінчилась їх зустріч?

-  Молодці, добре попрацювали.

А зараз право це всі мають знати

Дітям треба всім відпочивати.

 

 VІІ Музичнафізкультхвилинка

VІІІ Опрацювання другої частини казки

  • Хто є головними героями продовження казки?
  • На якій стежці зустрілися кізочки?
  • Чому вони не могли розминутися?
  • Що ж вони зробили? Прочитайте
  • Що ви можете сказати про поведінку цапків?
  • Якими були кізочки?
  • Що повинні були зробити цапки, щоб не упасти у воду?
  • Чого вчить нас  ця казка?

- Наступна зупинка нашої казкової країни «Театральна»

Інсценізація казки Колобок.

ІХ Підсумок метод мікрофону

  • Ось і завершилась наша подорож.
  • Кого ми зустріли в нашій казковій країні?
  • Що вам більше сподобалось на уроці?
  • Добре, молодці, справились із сьогоднішнім завданням

(перерахувати смайлики і визначити переможця)

-Але перед кінцем уроку я хочу вам сказати , наші казкові герої приготували вам цікавий сюрприз .

Групова робота. Гра «Вгадай, яка казка»

 

 

 

 

 

doc
Додано
29 липня 2019
Переглядів
673
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку