Урок ": Закріплення знань про букву «БЕ». Читання тексту «Білки»

Про матеріал

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Бб( б,б'), удосконалювати читацькі навички, розвивати фонематичний слух, зв'язне мовлення, виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тваринного світу.

Обладнання: презентація, телевізор, ноутбук, картки для звукового аналізу, картки для розчитування, буквар, ялинкові гілочки з шишками-завданнями, Мудра Сова.

Перегляд файлу

Навчання грамоти. Читання 1 клас.

Тема: Закріплення знань про букву «БЕ». Читання тексту «Білки»

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Бб( б,б’), удосконалювати читацькі навички, розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тваринного світу.

Обладнання: презентація, телевізор, ноутбук, картки для звукового аналізу, картки для розчитування, буквар, ялинкові гілочки з шишками-завданнями, Мудра Сова.

Хід уроку:

1.Організація класу

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок.

Клас готовий працювати?

Вчасно руку підіймати?

Швидко всі слова читати?

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Дітки просто молодці!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні на уроці читання ми з вами завітаємо до незвичайного казкового лісу.
  • А кого можна зустріти у лісі?
  • Давайте перетворимо клас на чарівний казковий ліс. Закрийте оченята долонями і порахуйте пошепки до 5 (вчитель прикрашає клас гілочками ялини з шишечками – завданнями)
  • Подивіться, що у нас вийшло…
  • Знайдемо місце і вчительці – Мудрій Сові.
  • Чи схожий наш клас на ліс?
  • А як треба поводитись у лісі? Чому?
  • Давайте зараз всі затихнемо і послухаємо: хто ж нас зустрічає сьогодні?

Слайд 1

В неї хатка гарна, тиха,

Взимку повненька горіхів.

В лісі любить вона жити,

Відгадайте, хто це, діти? ( Білочка)

  • Назва цього звірка походить від слова білий ( за кольором дуже цінного білого різновиду тварини). Білочка сьогодні не зовсім звичайний звір, вона – учениця лісової школи. І сьогодні на урок білочка принесла нам цікаві завдання для того, щоб ми закріпили знання про букву «БЕ».

ІІІ. Повторення вивченого на уроках.

Завдання 1.

Щоб слова ці розгадати,

Слід порядок букв міняти,

І, що вийде, прочитати.

Слайд 2,3,4,5,6

  • Прочитайте слова – анаграми:

ЛКАБІ – БІЛКА

БЕРБО – БОБЕР

ЛОДУП – ДУПЛО

МІДЬВЕД – ВЕДМІДЬ

  • Яке слово зайве? Чому?
  • Слайд 7(пустий)

Завдання 2

А тепер нове завдання:

Те, що вчили – пригадаєм,

Поміркуєм, прочитаєм.

  • Яку букву ми вчили на попередньому уроці? («БЕ»)
  • Які звуки вона позначає?
  • Який звук [б]?, [б’]? (твердий, м’який).
  • Доберіть слова з буквою «БЕ» на початку слова, у середині, в кінці.

Завдання 3.

Щоб гарненько нам читати,

Треба ротик повправляти.

Й чистомовку й скоромовку

Чітко й швидко розказати.

 

Чистомовка:

Би – би – би – у лісі дуби.

Бе – бе – бе – дятел дуб довбе.

Ба – ба – ба – я знайшла гриба,

Бі – бі – бі – розкажу тобі.

  • А зараз конкурс: хто краще і швидше розповість скоромовку, яку ми вивчили на попередньому уроці.

Бурі бобри брід перебрели

Забули бобри забрати торби.

(повторює 1-й ряд, 2-й, 3-й, всі разом, хто швидше. Білочка пригощає горішками).

                ІV. Фізкультхвилинка

Завдання 4

Скоромовку розказали,

Ротик гарно повправляли

А тепер ви почитайте

Й звірам всім зразок подайте.

(Діти читають слова з таблиці 6)

1 стовпчик – голосно.

  • Назва якого звіра зустрічається?

2 стовпчик – напівголосно.

  • Назвіть слово, у якому буква «БЕ» стоїть у середині слова (зубр, баба)

3 стовпчик – пошепки.

  • Назвіть слова, які починаються з букви «БЕ».

4 стовпчик – мовчки.

  • Назвіть слова, які пишуться з великої літери. Чому?

Гарно ви слова читали

Й звірам всім зразок подали.

Ви тепер цю пірамідку,

Прочитайте дуже швидко.

Слайд 8

Б

БІ

БІЛ

БІЛКА

БІЛЧЕНЯ

  • На кого кажуть білка, а на кого – білченя?

Завдання 5

З назвами тварин лісних

Білочка несе завдання.

Звуковий аналіз слів

Ви зробіть усі негайно.

(В парах, назви звірів)

Завдання 6

Я загадки загадаю

Про тварин, що в лісі.

 Відгадайте, любі дітки,

Хто це нам зустрівся…

Слайд 9(А, Б, В)

  1. Хто в зимовому садку

Робить шкоду отаку?

З яблуньок кору здирає.

Діти, хто його впізнає? (Заєць)

        2.Гостроносий і малий,

         Він тихенький і не злий.

         Вдень – ховається,

Вночі – йде шукать собі харчі.

Шубку має з колючок.

Як він зветься? (Їжачок)

3.Я – красуня хитрувата,

Вбрана пишно, як на свято.

Стережіться, зайченята,

Коли вийду полювати (Лисиця)

  • А які ще тварини живуть у лісі, ми з вами дізнаємось, коли прочитаємо слова:

  Слайд 10

В…ДМ…ДЬ

В…ВК

К…Б…Н

  • Які букви пропущені?

 Слайд 11

  • Які звуки позначають ці звуки?
  • Які ще голосні звуки ви знаєте?
  • Чим голосні звуки відрізняються від приголосних?
  • До яких слів підходять ці схеми?

 

―○ | ― ○`―               ―○` ― ―              ―○ ― | = ○` =

 

               V. Фізкультхвилинка

Руки вгору, руки вниз.

До звіряток посміхнись.

 Покружляли, пострибали.

Сіли, встали, сіли, встали.

Нахилились вліво, вправо.

І закінчили всі вправи.

 

VІ. Робота з букварем. Закріплення читацьких навичок.

Завдання 7.

З ним ми дружимо щораз,

Як пішли у перший клас.

Бо хоча він і мовчить,

Кожного читати вчить.

  1. Розгляд ілюстрації с.80
  • Кого ви бачите на малюнку?
  • Куди прийшли діти?
  • Які дерева ростуть у лісі?
  • Чиє дупло у дубі?
  • Що ховає білка у дуплі?
  1. Підготовка до читання
  • Прочитаємо колонку слів у букварі на с.80 напівголосно.
  • Як ви розумієте слово БРІД? (неглибока канава), БРЕСТИ, БРЕЛИ?(йшли)
  • Складіть речення з окремими словами.

3. Читання тексту «Білки» вчителем.

- Чи сподобався вам текст?

- Як ви розумієте слово бавилась? (гралась, розважалась)

4. Читання тексту дітьми.

- Прочитаємо текст вибірково і запам’ятаємо пораду дідуся.

- Прочитайте окличні речення. З якою інтонацією їх треба читати?

- Знайдіть в тексті речення, які я буду читати неправильно і виправте їх:

У зоопарку під старими дубами бавилась дітвора.

Дорослі кинулись до звірків.

5. Розвиток мовлення.

Завдання 8

Слайд 12

Багато читаємо…

Вам розповідаємо…

Мову розвиваємо…

  • Подивіться на лісових мешканців. Розкажіть про того звірка, який вам найбільше до вподоби.

VІІ. Підсумок

  • Яку букву ми з вами повторювали на уроці?
  • Як треба читати окличні речення?
  • Якими знаннями ви поділитеся з батьками?

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 серпня 2018
Переглядів
3053
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку