Даний матеріал сприяє відпрацюванню навички читання складів та слів з вивченими буквами ,проводиться у першому класі , даний урок містить інтеграцію із музичним мистецтвом ( пісні "Мамо я люблю тебе").У конспекті уроку також вказано ,як на різних мовах буде звучати слово- мама.Також ми не забули і про розвиток зв'язного мовлення учнів, пам'ять, фонематичний слух; виховувати любов до мами- найріднішої людини.
Тема :Закріплення знань про звукове значення буква «ем».
Мета :відпрацювання навички читання складів та слів з вивченими буквами; закріплювати знання учнів про вивчені букви ,їх звукове значення; розвивати зв’язне мовлення учнів, пам'ять, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас ; виховувати любов до мами- найріднішої людини.
Обладнання : дидактичні картки, презентація, картинки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Встаньте всі гарненько. Привітаймося .
Продзвенів уже дзвінок -
Починається урок.
Щоб урок минув немарно
Треба сісти рівно й гарно.
Сказати хочеш не шуми,
А тільки руку підніми.
ІІ. Актуалізація опорних знань умінь і навичок.
1.Гра « Мікрофон»
Зараз ми повторимо про вивчене, будьте дуже уважні.
( мовлення складається із речень).
( речення складаються із слів)
( слова ми ділимо на склади)
( у словах ми вимовляємо звуки)
( голосні і приголосні звуки)
(голосний звук називається – бо при вимові повітря не потрапляє на перешкоду і вільно проходять через ротову порожнину і твориться за допомогою сили голосу, а позначається -0)
(бо при вимові повітря потрапляє на перешкоду, і творяться за допомогою голосу і шуму. Позначаємо – коли він твердий наприклад са,за,ка . і = у складах сі,мі,лі.)
ІІІ. Тема і мета уроку.
Дві сестрички невеличкі
Одягли свої спіднички
узялись мерщій за руки
і гулять мерщій на луки
біжимо не доженемо
ми сестричок букви «ем»
( слайд буква з’єднується )
Квіти гарні, всі червоні.
То палає влітку так
Польовий червоний… (мак).
2) Мені мама з магазину
Принесла в обгортці зиму,
Я її за мить зігрів.
Як? А дуже просто — з’їв. (Морозиво)
з) Над водою я стою
І дорогу всім даю
По моїй міцненькій спині
Їдуть легкі і важкі машинки. ( міст)
4) Лист різний із оксамита,
Соком ягідка налита.
А для хворої дитини
Кращі ліки – чай з …(малини).
( приголосним звуком м твердим -і м’яким =)
Тож давайте знайдемо до слова картинку й звукову модель.
Картинки і звукові моделі. Поєднати.
3. Робота з таблицею.
Склади читаємо. Куди поведе стрілка читаємо разом.
у
М а
О
и
прочитаємо злито склади за сонечком.
МА МИ МО
IV . Фізкультхвилинка.
Ми першокласники
пісенька
V.Робота з букварем.
1. Читання слів
Друзі коли склади поставити разом можна прочитати слова.
МА МА
МА МО
МА МИ
Укр..- мама
Болгарською –майка
Польською –матха
Грецькою – матір
Німецькою –муте
Португальською -ман
Англійською –маде
2. Робота з картинкою.
- Кого ми бачимо на картинці?
(ми бачимо на картинці маму і дівчинку)
- Давайте дамо мамі ім’я , яке буде починатися буквою ем
( Марія,Мілана,)
- За підказкою у підручнику спробуйте здогадатися як звати донечку?
.( Маргарита)
(мама малює портрет дівчинки
Мама фарбами малює дівчику;)
Демонстрація з поясненням : мольберта , палітри, пензлика.
3. Читання вчителем тексту.
Нам потрібно на місті рисок вставити потрібне слова, допоможете?
О, мама! Мама, мамо!
У мами пензлик.
Кого малює мама ?
Мама малює фарбами дівчинку.
4. Вибіркове читання.
- Прочитайте розповідне речення., питальне, спонукальне.
5. Читання луною. ( з телевізора)
6. Робота з прислів’ям .
- Зараз у вас на партах є розсипанка із слів. Ваше завдання швидко відновити речення.
СОНЦІ НА ТЕПЛО, А МАТЕРІ ДОБРЕ БІЛЯ.
НА СОНЦІ ТЕПЛО , А БІЛЯ МАТЕРІ ДОБРЕ.
- Поясніть, як ви розумієте це прислів’я ?
7. Бесіда про маму.
- Скажіть одним словом ,яка ваша мама для вас.
Хто у світі найрідніший? Мама . Мама завжди про вас добре дбає, ночей недосипає, турбується про вас кожен день і кожний час. Така добра і ,ласкава – це рідненька наша мама.
VI. Підсумок уроку.
Пісня «про маму»