Урок "Закріплення знань таблиці ділення числа 2".
Мета: допомогти закріпити знання таблиці ділення числа 2; вдосконалювати обчислювальні навики, створювати умови для розвитку уваги, пам'яті, творчого та логічного мислення; допомогти виховувати любов до математики, акуратність, активність і самостійність в роботі, правильне відношення до здорового способу життя.
Тема: Закріплення знань таблиці ділення числа 2.
Мета: допомогти закріпити знання таблиці ділення числа 2; вдосконалювати обчислювальні навики, створювати умови для розвитку уваги, пам’яті, творчого та логічного мислення; допомогти виховувати любов до математики, акуратність, активність і самостійність в роботі, правильне відношення до здорового способу життя.
Формувати ключові компетентності:
компетентність уміння вчитися:
– виконувати розумові операції й практичні дії;
загальнокультурна компетентність:
– культура міжособистісних відносин;
інформаційно- комунікативну компетентність:
– уміння здобувати нові знання на основі наявних;
– уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;
здоров’язбережувальна компетентність:
– уміння долати труднощі;
Формувати предметні компетентності:
- розв’язування прикладів і задач, які включають дії різного ступеня;
- закріпити знання учнів із теми «Ділення числа 2».
- вдосконалювати обчислювальні навички;
- розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння працювати в групах, самостійно;
- створювати умови для розвитку пізнавального інтересу;
- міжпредметні зв'язки;
- виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, любов до математики, уважність.
Обладнання: наочні картки для усного рахунку; картки для парної та групової роботи; картки індивідуальної допомоги; картки самооцінювання.
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.
Хід уроку
I.Організація класу.
Психологічна налаштованість на урок.
Вправа «Спіймай мій настрій»
II.Актуалізація опорних знань
Гра « Мікрофон»
Дайте відповіді на запитання:
- Ми знаємо такі арифметичні дії … (додавання, віднімання, множення, ділення).
- Що таке множення?
- Як називаються числа при множенні? ( 1 множник, 2 множник, добуток);
– Як називаються числа при ділені? ( 1 ділене, 2 дільник, частка);
- Скільки прикладів на ділення можна скласти з прикладу на множення?
- Яку табличку ми з вами вивчали на минулому уроці?
- Як ви думаєте про що ми будемо говорити сьогодні?
ІІІ. Повідомлення теми та цілей уроку.
Тема нашого уроку «Закріплення таблиці ділення на 2»
Цілі уроку:
- Я закріплю знання таблиці ділення на 2;
- Я дізнаюся, що таке половина;
- Я вправлятиму вміння розв’язувати задачі.
Перед вами кроки до вдосконалення, завдяки яким ми будемо сьогодні досягати цілей.
Кроки до вдосконалення:
«Виконай сам»
«Задачна»
«Дослідник»
«Гімнастика розуму»
«Тренажер з Lego»
Картка самооцінювання
У кожного з вас є картка самооцінювання, завдяки якій ми будемо оцінювати свою роботу на уроці.
ІV.Контроль і корекція знань.
1. Усний рахунок
-Наш перший крок –«Тренажер з Лего».
Ні для кого не секрет, що для того, щоб швидко розв’язувати приклади і задачі, треба вміти швидко рахувати.
Приготуємо лего для роботи (Відео)
Ми зробили перший крок на шляху самовдосконалення. Оцініть роботу першої сходинки.
Самооцінювання
V.Закріплення вивченого матеріалу.
Відкрийте свої зошити , запишіть число
3 лютого
Класна робота
1. Хвилинка каліграфії
— Спишіть каліграфічно числа, які діляться на 2.
6; 11; 16; 8; 2; 13; 4; 21; 18; 7.
- Яке число найбільше? 18
Хто хоче відчути себе у ролі числа 18?
Я число 18, я парна, я скалаюся з 1 дес. і 8 од., мої сусіди 17 і 19; я утворилася, коли до 10+8.
Перевір себе
Самооцінювання.
Ось ми піднялися вже на другу сходинку.
VІ.ФІЗХВИЛИНКА
-Наш наступний крок - «Дослідник».
- Я маю яблуко, яким мені потрібно пригостити 2-х друзів. Що потрібно зробити? (більший, менший).
- Чи ніхто не образиться? Як правильно поділити? (розрізати посередині)
- А тепер не образяться друзі? Чому?
- Які ці половинки? (однакові, рівні)
- А як назвемо одну частину яблука? (Половина)
Отже, половина – це одна з двох рівних частин. Запам’ятайте це!!!
Паличка
А тепер давайте візьмемо паличку і поділимо її на 2 рівні частини.
- Чи однакові палички? Що нам потрібно зробити, щоб порівно поділити? (виміряти)
Отже, нам потрібно виміряти і поділити на 2
У книжці на сторінці 85 прочитайте правило самостійно та розкажіть другу.
Робота у підручнику ст.85 №5
Погляньте на відрізок FE. Чи можемо ми відразу сказати де половина відрізка? А що для цього потрібно? Виміряйте відрізок FE. Як знайти половину?
Накресліть половину відрізка АВ у зошити.
Самооцінювання.
- Четвертий крок-«Задачна».
Робота в групах
Прочитайте задачу, виберіть схему до задачі та розв’яжіть її.
Перевірте роботу за допомогою чек листа. Оцініть роботу.
Самооцінювання.
Продовжуємо нашу роботу.
-Зробимо наш останній крок - «Виконай сам».
1. Гра «Добери відповідний знак»
18...2...7 = 16 (:,+) 2...7...4 = 10 (·, - )
14...5...9 = 18 ( -, +) 23...3...7 = 13 (- , -)
Перевір мене.
Самооцінювання.
VІІ.Підсумок уроку.
- Ми щойно зробили останній крок на шляху до вдосконалення. Але цей крок останній на сьогоднішньому уроці. Цей шлях нескінченний. І крокувати ним треба все життя.
Чи досягнули ми цілі, які поставили на початку уроку?
-- Урок закінчено.
Успіхів на шляху до наступних вершин.