Тема: Взаємне розміщення предметів у просторі(зверху,знизу).Розрізнення предметів за розміщенням(верхній,нижній).Лічба предметів.Число і цифра 5.Склад числа 5.
Мета:ознайомити дітей з утворенням числа 5 і цифрою 5;вчити писати цифру 5 ;вчити орієнтуватись у розміщенні предметів;розвивати мислення,виховувати уважність.
Хід заняття
1.Організаційний момент.
Встало вранці ясне сонце
Заглянуло у віконце,
Ми до нього потяглися ,
За промінчики взялися.
Стала сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.
Нумо разом,нумо всі,
Потанцюєм на росі.
2.Повторення вивченого матеріалу.
«Весела лічба»:
У клас зайшов Мишко,
А за ним –Петько,
А за ним-Галинка,
А за нею –Яринка,
А позаду-Гнат.
Скільки всіх малят?
Під кущами,вздовж ріки,
Оселилися жуки:
Син і донька,батько й мати.
Спробуй всіх порахувати.
Гра «Ланцюжок»
-Полічимо тваринок на дошці:
Від 1до 10; від 5до1;Від 3 до 6.
Гра «Закінчи речення»
Розгляньте табличку на дошці:
-Що знаходиться зверху?(горішок)
-А знизу ?(грибочок)
-
3.Ознайомлення з новим матеріалом
Скільки пальців на руці
Можна стиснуть в кулаці?
Їх неважко полічити
Раз,два,три,чотири,п ять!
-Яке число будемо вивчати на уроці?
-Яких предметів на малюнку 5(кружечків на мухоморі) додаток 1
-Скільки горішків зібрала білочка?(4)
А як утворити число 5?(до 4 додати 1)
Порядкова лічба
Гра «Хто за ким іде?»
Скількох тварин зустріла білочка?
Скільки їх тепер?Яка по порядку білочка,яким був ведмедик,а лисичка?
Ознайомлення з друкованою цифрою 5.(додаток1)
Ось і вийшла погуляти
На папері цифра 5.
Руку вправо простягнула,
Ніжку бубликом зігнула.
4.Робота в зошиті(с 83),додаток 2 друкування цифри 5
5.Склад числа5 (зошит с 82)
Предметні малюнки грибочків і горішків
4+1=5
3+2=5
2+3=5
1+4=5
6.Робота над загадками
-На п яти дротах відпочиває зграя пташок.(ноти)
-5 братів-всі на одне ім. я,роками рівні,зростом різні(пальці)
7.Підсумок уроку.Рефлексія.
-На що можна перетворити цифру 5.