Урок "Засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів"

Про матеріал
Урок "Засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів". Презентація до уроку завантажена з аналогічною назвою. Вдалої роботи, колеги !
Перегляд файлу

document, refresh, reload icon Урок №9 Засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів

 

Урок 9. Засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів.

Мета:

  • формування предметних компетентностей: абезпечити засвоєння знань про засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і  транспортування документів; формувати вміння створювати прості текстові документи, зберігати, копіювати й пересилати їх;
  • формування ключових компетентностей:
    • спілкування рідною мовою: уміння чітко, зрозуміло й образно висловлювати свою думку;
    • спілкування іноземними мовами: уміння використовувати іншомовні джерела інформації;
    • уміння вчитися: навички визначати мету, завдання, планувати дослідницькі дії;
    • ініціативність і підприємливість: уміння виявляти ініціативність до роботи в команді, генерувати ідеї, брати відповідальність за прийняття рішень.

Очікувані результати: учні описують основні процедури створення електронних документів, використовують засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів.

Обладнання: комп’ютери з доступом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.

Тип уроку: Комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

Створення атмосфери психологічного комфорту.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду

Прийом «Вивчали – не вивчали»

Учням потрібно визначити поняття, які вони вже вивчали та які ще їм не відомі.

  • Системи управління електронними документами   +
  • Технічні засоби обробки документів та інформації   +
  • Класифікація офісної техніки      +

 

  • Засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів                                                                                                                                            -
  • Програмні засоби обробки документів та інформації   -
  • Види систем обробки текстів       -
  • Комунікаційні технології       -

ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку

Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та  визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.

Завдання уроку:  зрозуміти, які існують засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів; навчитися створювати, зберігати, обробляти, копіювати і транспортувати документи

IV. Мотивація навчальної діяльності

Мотиваційні запитання

  • Що мене зацікавило в темі уроку?
  • Чому я маю досягти мети уроку?
  • Чи всі завдання уроку мені зрозумілі?
  • Яку особисту мету я можу поставити перед собою на цей урок?

V. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом «Попрацюй учителем»

Серед учнів проводиться конкурс на краще пояснення засобів створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів. Учневі надають певну вчительську свободу у використанні дидактичних засобів, прийомів і методів. Визначають найкращого «учителя».

VІI. Практична робота Підготувати презентацію на одну з тем:

1. «Засоби копіювання і розмноження документів»

2. «Засоби обробки документів»

3. «Засоби транспортування документів»

Послідовність виконання роботи

  1. Здійснити роботу з джерелами інформації
  2. Створити презентацію
  3. Створити бібліографічний список
  4. Контроль якості виконаної роботи

VIІІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

Запитання для рефлексії

  • Чи встиг я у повному обсязі здійснити заплановане на цьому уроці?
  • Що потрібно зробити, щоб результат роботи був кращим?
  • Яких знань я набув на уроці?
  • Чи досяг я мети, яку ставив собі на початку уроку?

IX. Домашнє завдання

Зробити пост у соціальних мережах про засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів.

X. Оцінювання роботи учнів

docx
До підручника
Інформатика (академічний, профільний рівень) 11 клас (Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
15 березня 2021
Переглядів
1730
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку