ТЕМА. Згинання паперу. Промальовування контуру малюнка за готовими схемами на виворітній стороні паперу. Виготовлення одинарних витинанок ″Осінні мотиви″
МЕТА .
- сприяти естетичному вихованню;
- виховувати почуття краси;
- виховувати уважність, культуру праці;
3. Корекційно – розвивальна:
− збагачувати словниковий запас;
− розвивати моторику дрібних м'язів рук, точність виконання дій;
− сприяти розвитку в учнів творчих здібностей;
− розвивати в учнів пам'ять, мислення, увагу, уяву;
4. Корекційно – профорієнтаційна:
− сприяти формуванню і розвитку стійких професійних інтересів;
− узагальнити в учнів знання про сфери трудової діяльності;
− виховувати повагу до людини праці.
КЛЮЧОВІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:
- мультимедійні засоби;
- робочий зошит;
- інформаційні картки;
- інструкційні картки;
- зразки витинанок.
СЛОВНИКОВА РОБОТА: витинанка, схема, макетний ніж, макетний килимок
ТИП УРОКУ: комбінований
ХІД УРОКУ
І. ЗАГАЛЬНОКОРЕКЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Організаційна підготовка учнів до праці (привітання)
- Як ваше самопочуття?
- Всі здорові?
- Яка зараз пора року? Місяць? Число?
- Який сьогодні день тижня?
- Який був попередній урок?
- Що ви робили на перерві?
3. Створення позитивного емоційного настрою
Вправа «Сонячний зайчик»
Усі ви бачили сонячних зайчиків. І ось один із них зазирнув до нашого класу. Заплющте ваші очі і давайте пограємося з ним. Я буду називати ваші частини тіла, а ви будете їх погладжувати, ніби туди стрибнув сонячний зайчик. Робіть це ніжно, щоб не злякати гостя. А наостанок посміхніться зайчику і побажайте йому гарного дня
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Макетний або канцелярський ніж |
|
Макетний килимок або дощечка з фанери |
|
Манікюрні ножиці |
|
Білий або кольоровий папір |
|
Клей |
|
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО -ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Українські витинанки в оригінальному музичному кліпі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=n259rrSmziw
ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
V. ВПРАВИ З РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
Давайте налаштуємося на роботу і виконаємо вправи на уважність. З’єднайте крапки за зразком.
VІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Сьогодні ми будемо говорити про
та .
КЛЕНОВІ ЛИСТКИ І. Блажкевич
Осінь, осінь… Лист жовтіє.
З неба часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя.
Діти ті листки збирають,
У книжки їх закладають.
Наче човники, рікою
Їх пускають за водою.
З них плетуть вінки барвисті —
Червонясті, золотисті.
Відгадайте загадки і знайдіть відповідний листочок
З жолудя він проростає,
В кроні сил чимало має.
Кабани плоди смакують,
Люди міць його шанують. ДУБ
Чорно-біла одежина,
Зверху – листяна хустина.
Як весна – дарує сік,
– П’ємо радо цілий рік. БЕРЕЗА
Стовбур рівний, як колона,
А листочки, як корона.
Влітку листя зеленіє,
А на осінь враз жовтіє. КЛЕН
Товстий стовбур, пишні віти,
Наче свічки, білі квіти.
А плоди, як їжачки,
Носять з голок піджачки. КАШТАН
|
|
|
|
А чи можна звичайний листочок з дерева перетворити на витвір мистецтва? Так. Можна вирізати листочки у техніці витинанки і прикрасити ними оселю.
— Уважно розгляньте листочки.
— На що схожа половинка листочка? (на іншу половинку)
— Якщо уявно зігнути листочок навпіл, то його половинки збігатимуться.
— А яким чином можна отримати симетричне зображення на папері? Скласти папір навпіл, вирізати фігуру, потім розгорнути.
VІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
VІІІ. ВПРАВИ З РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
Промовляючи скоромовку, виконувати пальчикову гімнастику
В жовтім лісі – жовтий лис.
В темних сінях в день осінній
Пахне сіном і насінням
ІХ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Виготовлення одинарних витинанок ″Осінні мотиви″
1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
Організація робочого місця
2. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ
Правила користування ножицями:
Правила користування клеєм:
Інструкційна картка. Виготовлення витинанки ″Осінні мотиви″
№ з.п. |
Послідовність виготовлення |
Зображення
|
1 |
Зігніть аркуш паперу навпіл |
|
2 |
Обведіть олівцем по контуру шаблон |
|
3 |
Починайте вирізати з дрібних деталей. Вирізані шматочки паперу відразу прибирайте, щоб вони не заважали. Виріжте фігуру по контуру |
|
4 |
Розгорніть витинанку |
|
5 |
В такій самій послідовності виріжте листочки |
|
|
Приклейте витинанку на основу за допомогою клею. Краще брати клей-олівець, щоб не деформувався папір. Спочатку приклейте центральну лінію витинанки, потім поступово змащуйте ділянки паперу клеєм і акуратно приклеюйте до основи
|
|
3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
Підведення підсумків практичної роботи
Х. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1) Рефлексія
Під час сьогоднішнього уроку мені:
2) об'єктивна оцінка результатів праці учнів на уроці;
3) самооцінювання учнів
ХІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ