Урок "Життєві цінності в повісті Чарльза Дікенса "Різдвяна пісня у прозі". Значення образу Різдва у творі"

Про матеріал
Розробка уроку "Життєві цінності в повісті Ч. Дікенса "Різдвяна пісня у прозі". Значення образу Різдва у творі" містить різні форми роботи з учнями. Головною метою уроку є пошук відповіді на питання: "Що в житті людини найцінніше?"
Перегляд файлу

Тема: Життєві цінності в повісті Чарльза Дікенса"Різдвяна пісня у прозі". Значення образу Різдва у творі

Мета: вдосконалювати навички аналізу тексту, характеристики героїв; розвивати образне та асоціативне мислення, творчу уяву, вміння працювати у групах; сприяти формуванню гуманної особистості; виховувати в дітей людяність, милосердя, доброту

 

Тип уроку: урок узагальнення вивченого матеріалу.

 

  Хід уроку

                                      «Май душу, май серце і будеш людиною на всі часи»

                                                                                                                   Ч.Діккенс

 

І. Мотивація

Наша мандрівка сторінками літератури продовжується. Якби ви були письменниками, які риси  людського характеру ви обрали б та возвеличили?  (Чесність, гід­ність, краса, повага, жадібність , байдужість, підступництво,пихатість).Слайд 1.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Формулювання теми уроку

Так, справді, людина має нести світло. Це нелегко у нашому житті, бо людина працює, метушиться, інколи страждає... Але існують особливі дні, коли вона зупиняється, перехоплює дух, замислюється. Найчастіше цими днями є свята.

-З яким твором ви це пов’зуєте?

-Про яке свято сьогодні піде мова? (ілюстрація-підказка). Слайд 2

ІІІ. Формулювання теми  і мети уроку

Так. Тема нашого уроку… Слайд 3

Сьогодні ми спробуємо дати відповідь на головне питання нашого уроку: «Що в житті людини найцінніше?»

ІV. Робота над темою уроку

1. Бесіда з учнями

-Пригадайте, діти,  хто є головним героєм повісті «Різдвяна пісня у прозі»?

(Скрудж Ебенезер)

-З яким святом пов’язані найбільші зміни в житті героя? (Різдво).

-В якій країні він жив (Англії).

 

2. Доповіді учнів (дослідників-народознавців, випереджальне завдання).

А давайте порівняємо різдвяні традиції Англії та України. Послухаємо наших дослідників-народознавців. (заслуховуються повідомлення про свято Різдва в Україні та Англії).

 

3. Бесіда з учнями

-Скажіть, а як спочатку Скрудж ставився до Різдва?

-А до інших людей?

-Чи відчував він себе щасливим? Коли він це зрозумів? Слайди 4, 5.

Давайте пригадаємо, які події сталися зі Скруджем саме на велике свято Різдва.

(Дух Марлі і три духи). Слайди 6-10.

Ітак, ми побачили скупого, жорстокого, самотнього Скруджа (слайд 11), який перетворився на добру, веселу, люблячу людину (слайд12).

-Скажіть, коли герой почувався щасливим? До зміни чи після неї?

Навіть зовні він змінюється. Зверніть увагу на його зовнішність.

-Що в ньому змінилося?

 

4. Робота над висновками

Пора і нам зробити висновки. Ми підійшли до головного питання нашого уроку.

-Які ж цінності ви вважаєте справжніми, а які хибними? (колективне заповнення слайду 13)

V. Рефлексія

Групові завдання (заповнення листівок)

-А як ви вважаєте, чи є зараз так нещасні люди, яким був Скрудж?

А давайте їм дамо передріздвяні поради, які б допомогли  їм змінитися на краще.

Робота з епіграфом уроку

«Май душу, май серце і будеш людиною на всі часи».

V. Заключне слово учителя.

Ось і добігло кінця наше знайомство з «Різдвяною піснею в прозі», яку сам Діккенс назвав «…повістю про переродження людини, яка понад усе цінувала дзвін монет» .

Скоро і ми будемо святкувати Різдво -

єдиний з усіх днів коли ширшають вузькі серця, найкращий в році добрий, веселий, привітний день» (Звучить музика «Різдвяні дзвоники») Тож нехай різдвяний дзвін розбудить замкнені людські душі, як розбудив душу Скруджа.

VІ. Домашнє завдання

Виконайте одне із завдань за вибором
1. За допомогою інтернету дізнайтеся, як треба готувати одну із різдвяних українських страв, рецепт запишіть.
2. Уявіть, що ви маєте багато грошей. Кому б ви допомогли? Дайте розгорнуту відповідь на питання (6-7 речень).
3. Уявіть, що Скрудж, який змінився, живе в наш час. Придумайте для нього благодійний проєкт. Визначте мету, завдання і гасло проєкту. Намалюйте емблему.

docx
Додано
9 лютого
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку