Урок " Зірка Мензатюк «Золоте серце».

Про матеріал
Українська мова та читання, 2 клас, О.Савченко, УОВЦ "Оріон", 2019 Урок 26. Зірка Мензатюк «Золоте серце».
Перегляд файлу

Урок 26. Зірка Мензатюк «Золоте серце».

Мета: створити умови для ознайомлення учнів з літературною казкою та її автором;  удосконалення навички свідомого виразного читання,  вміння самостійно визначати дійових осіб та читати твір в особах,  формування вміння аналізувати вчинки персонажів та давати їм характеристику, моделювати та прогнозувати, на основі заголовку, доводити свою думку під час гри «Займи позицію», звернути увагу на пряме й переносне значення слів;

розвивати увагу, уявлення, мислення, усне мовлення, вміння будувати питання до прочитаного тексту;

виховувати бажання співпрацювати в парі, групі, приходити на допомогу учасникам спільної діяльності, бути чуйними, щедрими, милосердними  людьми, нести в світ  добро.

Обладнання: малюнки для пояснення значень слів, стікери сердечка для «Асоціативного куща», телевізор, ноутбук,  відеоролик.

Тип уроку : урок засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Вступна частина.

    1. Організація класу.

    2. Психологічна настанова на урок.

     Вправа «Само налаштування»

  • Сядьте рівно, покладіть долоні на серце і повторюйте за мною:

Я маю гарний настрій.

Я бажаю всім, хто поруч зі мною успіху.

Я бажаю всім мати золоте серце.

ІІ. Мовленнєва розминка.

  1. Дихальні вправи «Вітерець, вітер, вітрище»

Наберіть повні легені повітря і легенько випустіть його, ніби пролітає лагідний вітерець.

Наповніть легені повітрям і нехай пролетить сильний вітер.

Ще раз наповніть легені повітрям і утворіть могутній вітрище.

 

  1. Робота над скоромовкою Є.Гуцало.

У бобра добра багато,

у бобра багата хата,

та найбільше в ній багатство-

це бобриха й бобренятство.

  • Чому найбільшим добром названі бобриха й бобренята?

ІІІ.   Актуалізація опорних знань.

  • Які казки називають народними?
  • А які казки називають літературними або авторськими?

ІV .Повідомлення теми й мети уроку.

  1. На початку уроку ви бажали всім, мати золоте серце. Яке серце, на вашу думку, називають золотим? Запишіть на стікерах та розмістіть  по контуру малюнка.

Вправа «Асоціативний кущ»   

 

 

  1. Сьогодні ми опрацюємо казку Зірки Мензатюк «Золоте серце».

V. Основна частина.

 Робота над казкою Зірки Мензатюк «Золоте серце».

  1. Виразне читання вчителем першого абзацу.

Вправа «Передбачення» на основі почутого і заголовку.

  1. Читання в парі «Ланцюжок» (по одному реченні)
  • Чи справдилися ваші передбачення?
  • Чиї вчинки вас здивували?
  • З ким із героїв казки ви хотіли б потоваришувати? Чому?
  1. Словникова робота.

Перстень - кільце з дорогого металу (золота, срібла і т. ін.), часто оздоблене каменем, що його носять на пальці як прикрасу: каблучка, обручка.

             Коштовна сукня – жіночий одяг, який має високу вартість; дуже цінний, дорогий .

             Сиріточка – дитина, підліток, що втратили батька й матір або одного з них. 

Фізкультхвилинка.

Руханка танець "Marshmallow Dance"

https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU

  1. Повторне читання казки в групах. Читання в особах.
  2. Аналіз змісту казки. Вибіркове читання.

Знайдіть і прочитайте речення, які дають відповіді на питання.

  •  Як звали царя?
  • Що придбала найстарша царівна?
  • На що витратила свої монетки середульша донька?
  • Кому подарувала дві монети найменша царівна?
  • На що вона витратила третю монетку?
  • Як допомогла царівна сирітці?
  • Яке серце в наймолодшої царівни?
  1. Фантазуємо і творимо.

Виконайте завдання с. 35

  1. Гра «Диктор телебачення»

Читання тексту, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.

  1. Робота в парі. «Ти – мені, я - тобі»

Учні по черзі ставлять один одному питання на основі сюжету казки.

  1. Гра «Займи позицію»

«Чи правильно вчинила менша царівна,  роздавши монети, які дав їй батько?»

 

Так                                                     Не знаю                                          Ні

               Учні об’єднуються в групи, добираючи аргументи на захист своєї позиції. Після заслуховування аргументів можуть поміняти позицію, пояснивши свій вибір.

 VI. Заключна частина.

  1. Гра «Поміркуємо про Доброту»

Діти стають у коло. Ведучий кидає кожному з них м’яча. Той, хто ловить, називає будь-яку добру людину та пояснює, у чому полягає її доброта (наприклад: «Моя старша сестра добра, бо щодня мені допомагає і грається зі мною»)

  1. Рефлексія. «Незакінчене речення»

На уроці ми читали казку…

Головні герої казки …

Казка нас вчить …

Золотим називається серце, яке …

docx
Додано
19 жовтня 2021
Переглядів
1942
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку