Урок-змагання з фізичної культури
«Олімпійцями зростаємо сьогодні»
Мета. Формувати важливі рухові вміння та навички. Розвивати в учнів основні фізичні якості та рухові здібності. Виховувати повагу до фізичної культури, бажання дотримуватись здорового способу життя.
Ведучий. Сьогодні у нас в проводиться спортивне свято «Олімпійський марафон»,яке проходить під гаслом «Олімпійцями зростаємо сьогодні!».
Ведуча. Отож команди учасниці зайняли свої місця. Побажаємо їм славно себе показати і нас своєю вправністю та знаннями потішити.
Ведучий. Який у вас сьогодні стан?
Чи є охота позмагатись,
Силу й спритність показати
і відвагу молодецьку,
Як це в козаків ведеться?
Ведуча. А почесне місце журі займуть серйозні особи, які не раз брали участь у змаганнях і виходили з них переможцями.
(Представлення журі).
Ведучий. Перші Олімпійські ігри відбулись в Афінах в 776 році до нашої ери. Це стало відомим тому, що імена перших переможців Олімпійських ігор викарбувані на мармурових колонах, які встановлені вздовж берега річки Алфей в Олімпії.
Ведуча. Хто ж стане переможцем у нашому першому конкурсі, який має назву «Гімнастика розуму та спритності».
Ведучий. Навпроти кожної команди на відстані 10 метрів на паперових листочках написані частини речень. Вам необхідно зібрати їх, скласти з цих частин свій девіз і відповідно до нього придумати назву команди. Учасник може принести лише один листочок, тому для їх збирання треба 4 учні. Решта членів команди складають речення. Коли команди будуть готові ми послухаємо їх представлення.
(Додаток 1.)
Ведуча. Першим переможцем Олімпійських ігор був грецький бігун на ім'я Кореб. Олімпійські ігри проводились протягом місяця. З того дня, коли в країні оголошувались Олімпійські ігри, в усіх країнах припинялись війни. Всі раділи настанню миру і спортивних змагань.
Ведучий. На сьогодні Олімпійські ігри проводяться один раз на чотири роки. Основоположником їх відродження став французький історик П'єр де Кубертен, а перша Олімпіада нашого часу проходила в 1896 році.
Ведуча. Наступний конкурс «Не побігаєш - не пообідаєш». На стільцях навпроти стоїть йогурт і лежить маленька ложка. Учасники по черзі підбігають до стільця, з'їдають 1 ложку йогурту і вертаються назад. Потім біжить наступний учасник і так далі. Виграє та команда у якої першої закінчиться йогурт.
Ведучий. Древній філософ Сократ говорив: «Здоров'я - це не все, але все решта без здоров'я - ніщо!» Мудрий український народ має свої традиції здорового способу життя. Кожній порі року відповідають свої свята, які
супроводжуються піснями іграми обрядами. Рухатись, бігати, грати -значить радіти життю, бути здоровим.
Ведуча. І наступна наша естафета «З'єднай стрілками». Кожен учасник повинен поставити стрілочку між дійством і святом, коли воно відбувається. Останній учасник має можливість перевірити і виправити помилки.
(Додаток 2.)
Ведучий. Щоб сміливим, дужим стати треба бігати стрибати. Наступна естафета «Стрибки по купинах». Кожен член команди долає уявне болото, стрибаючи двома ногами з обруча в обруч. Якщо стрибнув однією ногою, чи зрушив обруч з місця отримує 1 бал, якщо ні -2 бали.
(Журі оголошує результати конкурсів)
Ведуча.42 кілометри від Афін знаходиться село Марафон, біля воріт якого відбувалась битва перського царя Дарія з військом афінян. Афіняни розбили вороже військо і відправили найшвидшого воїна в Афіни, щоб повідомити про перемогу. Воїн біг не зупиняючись ні на мить. Коли він добіг до головної площі Афін, то повідомив про перемогу і помер. На честь подвигу воїна в Олімпійські ігри був включений біг, який дістав назву марафонський. Його довжина -42 км. Ціна його - життя солдата, який ввійшов в історію.
Ведучий. У нас звичайно біг не марафонський, але і не простий. Оголошується естафета «Рух протиходом». Кожен учасник повинен подолати задану відстань протиходом, обминаючи перешкоди і передати естафету наступному. Враховується не лише швидкість, а і правильність виконання.
Ведуча. Молодці! Я думаю журі правильно оцінить ваші старання. А наступний конкурс складається з кількох етапів. Ви по черзі будете показувати свою силу, спритність. Кожен учасник команди може виходити лише один раз. Ви можете розподілити, хто в якому конкурсі буде брати участь, попередньо ознайомившись з програмою. (Додаток 3)
Ведучий.
Ще одне є в нас змагання, тож почнемо, без вагання,
Бо не раз нам у поході стануть і мішки в нагоді.
Ведуча. Учасники по черзі повинні подолати задану відстань, одягнувши мішки.
Ведучий.
Ці змагання - річ почесна,
І журі вас судить чесно.
Бачать всі присутні в залі,
Хто набрав найбільше балів.
(Підведення підсумків результатів змагань)
Ведуча.
Займайтесь фізкультурою ввечері і вранці,
Бігайте,стрибайте, бо всім потрібен рух!
А без цього, діти, в світі не прожити.
Лиш в здоровім тілі є здоровий дух!
Додаток 1.
Ми сміливі козачата,
Всі розумні і завзяті.
Дуже любим працювати,
Сюди прийшли перемагати.
Грати як з м'ячем,
Так і без м'яча!
І тоді позаздрить нам
Кожне дитинча.
Додаток 2.
Великдень Колядують
Різдво Святять Паску
Новий рік Купаються в ополонці
Водохреща Проводять масові ігри
Івана купала Щедрують
Трійця Стрибають через багаття
Додаток 3.
-жонглювання м'ячем
-присідання на одній нозі
-хто більше візьме горіхів
-хто далі кине повітряну кульку
-хто довше покрутить обруч на поясі
-віджимання від підлоги
-виштовхування суперника з кола,стоячи на одній нозі
-хто швидше прочитає слово на спині суперника
1