урок на повторення та закріплення лексичного та граматичного матеріалу за темою "Їжа та напої",цілі якого формувати навички діалогічного та монологічного мовлення,навички говоріння та письма,розвивати увагу,логічне мислення,позитивне ставлення до вивчення іноземної мови,розвивати кругозір,навчити працювати у команді,виховати такі риси характеру як доброзичливість, толерантність, працьовитість, колективізм, активність;оволодіти знаннями про культуру, історію та традиції країни, мова якої вивчається
Der Stundewettbewerb ( 5 Klasse )
zum Thema: “Essen und Trinken”
Мета: практична: повторити та закріпити ЗУН за темою “Їжа та Напої”, формувати навички монологічного й діалогічного мовлення, читання й письма, збагачувати словниковий запас учнів, навчити працювати у команді;
розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, мислення, слухові та мовленнєві здібності учнів, пізнавальний інтерес учнів, творчість;
виховна: виховувати позитивне ставлення до іноземної мови, культури народу, який розмовляє цією мовою, привити культуру спілкування прийнятої в сучасному цивілізованому світі; виховати такі риси характеру як доброзичливість, толерантність, працьовитість, колективізм, активність;
освітня: оволодіти знаннями про культуру, історію та традиції країни, мова якої вивчається
Тип уроку: урок- змагання
Методичне обладнання: картки, малюнки, роздатковий матеріал, магніти, фішки
Хід уроку
I Організаційний етап уроку
Привітання
Фонетична розминка
Повідомлення теми уроку
- Guten Tag, Kinder!Wer fehlt heute?
- Welcher Tag ist heute? Der wievielte ist heute?
- Jetzt wiederholen wir die Wörter.
Яблуко – der Apfel
кава — der Kafee
слива — die Pflaume
сир — der Quark
сир твердий — der Käse
йогурт — der/das Joghurt
цибуля — die Zwiebel
груша — die Birne
капуста — der Kohl
морква — die Möhre
картопля — die Kartoffeln
сік — der Saft
молоко — die Milch
чай — der Tee
помідор — die Tomate
огірок — die Gurke
хліб — das Brot
масло — die Butter
ковбаса — die Wurst
м'ясо — das Fleisch
риба — der Fisch
фрукти — das Obst
овочі — das Gemüse
пиріг — der Kuchen
- Heute haben wir einen Stundewettbewerb. Wir werden mit ihnen die Wörter und Grammatik wiederholen.
II Основний етап уроку
- Wie beginnen unsere Stunde. Давайте з вами поділимося на 2 команди.За кожну правильну відповідь команда отримає бал.У кінці уроку ми їх порахуємо,у кого більше балів,та команда й виграла.Кожна команда отримає свої оцінки у кінці уроку.
- Also, die erste Aufgabe „Ergänze die Wörter den Buchstaben“
Die M __lch, das Br__t, das Gem__se, die W__rst, das __bst, der F__sch, der S__ft, der Te__, der K__chen, die B__tter, der K__se, das Fl__sch, der Qu__rk
- Die zweite Aufgabe“Verbinde die Worteile“ ( на дошці слова )
- З'єднайте частини слів в одне слово
Apfel Früh -saft Super -markt Milch -stück -produkte
Pflaumen -kuchen Speise -karte
- Die dritte Aufgabe „Finde hier die 15 Wörter zum Thema: „Essen und Trinken“ und markiere sie.
R |
K |
A |
R |
T |
O |
F |
F |
E |
L |
N |
P |
U |
Ä |
F |
I |
S |
B |
R |
I |
A |
I |
B |
T |
K |
S |
B |
R |
O |
H |
M |
A |
S |
M |
I |
E |
S |
E |
I |
S |
B |
E |
I |
N |
T |
O |
V |
E |
M |
J |
O |
U |
G |
S |
L |
X |
Ö |
N |
I |
W |
Q |
D |
R |
P |
U |
N |
C |
Ü |
A |
A |
Z |
F |
U |
X |
H |
P |
U |
I |
H |
N |
U |
D |
E |
L |
A |
P |
F |
E |
L |
A |
K |
L |
I |
E |
D |
E |
R |
G |
E |
M |
Ü |
O |
B |
S |
T |
S |
O |
I |
K |
O |
H |
L |
T |
O |
R |
G |
U |
S |
B |
S |
R |
G |
H |
E |
H |
X |
O |
Ö |
Z |
P |
O |
C |
V |
I |
W |
B |
U |
T |
T |
E |
R |
N |
U |
H |
- Wir machen Sportgymnastik
Kopf, Schulter, Knie und Fuß
Knie und Fuß- 2 mal
Ohren, Augen, Nase, Mund
Kopf, Schulter, Knie und Fuß
Knie und Fuß.
- Die vierte Aufgabe : “Lottospiel „Essen und Trinken“ - Jetzt spielen wir Lotto ( картки та фішки на парті у кожній команді )
Правила гри: вчитель з мішечка бере картку і називає слово, а учні знаходять відповідне слово на картці, і кладуть фішку на це слово. Яка команда покриє усі картки фішками, та й виграла.
- Die fünfte Aufgabe : “Ergänze die Verben „mögen“ und „können“ in den richtigen Formen“
1. _____du Pflaumen? - Ja, ich ___ Pflaumen.
2. Laura _____Mandarinen.
3. Ich ______ heute einkaufen gehen.
4. _______ du mir helfen?
5. Paul ______Würstchen mit Kartoffeln.
6. Rita und Gabi ______keine Zwiebeln und keinen Kohl.
7. Wir _________ am Abend Pizza kaufen.
8. Frau Greis ______die Milchprodukte nicht finden.
- Die sechste Aufgabe :”Übersetze die Sätze auf Deutsch“
1. Ти любиш груші? — Ні, я не люблю груші.
2. Ганна та Макс не люблять моркву та лук.
3. Маркус любить яблука.
4. Я п'ю охоче каву з молоком.
5. На сніданок я їм хліб з маслом та ковбасою.
6.Що ти п'єшь вранці? - Я п'ю вранці чай.
- Давайте порахуємо бали у кожній команді.Отже,виграла команда....
III Заключний етап уроку
Пояснення домашнього завдання
Підведення підсумків уроку
- Was habt ihr in der Stunde gemacht?
- Was war besonders interessant?
- Ihr habt heute sehr gut gearbeitet und viel geantwortet. Ihr wart heute fleißig und aktiv. Ich danke euch für die Arbeit. Ihr bekommt folgende Noten..... Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen!