Урок " Знаходження числа за величиною його частини. Задачі на знаходження числа за величиною його частини"

Про матеріал
Конспект уроку може бути використаний учителями, які працюють за підручником Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька.
Перегляд файлу

Математика

3 клас

Тема. Знаходження числа за величиною  його  частини.  Задачі на знаходження числа за величиною  його частини.  Самостійна робота

Мета. Закріпити правило знаходження числа за його частиною під час виконання практичних завдань; формувати навички розв'язання задач вивчених видів; розвивати мислення, виховувати інтерес до вивчення математики, культуру оформлення письмо­вих робіт.

Хід уроку

І. Організація класу. Рефлексія учнів

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання

       Завдання 1020

-Яке правило застосували, виконуючи це завдання?

-Оберіть правильні відповіді: 50, 2, 48, 16, 216, 27,120, 840.

-Розташуйте отримані відповіді в порядку спадання: 840,216,50,48.

       Завдання 1021

-Яка відстань від будинку Сергійка до школи? ( 200 • 4 = 800 (м))

 

2.Робота за підручником (с. 155-156)

   Завдання 1022. Робота в парах

-Якому дробу відповідає заштрихована частина квадрата на кожному ма­люнку? Запишіть і порівняйте ці дроби.

(Самоперевірка за дошкою:1/4, 2/4, 1/8)

        Завдання 1023 коментовано

30х2=60(хв)

4х3=12місяців=1рік

6х4=24(год)

         Завдання 1024самостійно (2 учні працюють біля дошки)

15х7=105

16х5=80

60х10=600

   Задача 1025 коментовано

Для свого виступу клоун надув 12 повітряних кульок. Це становить — 1/5 усіх кульок, що в нього були. Скільки повітряних кульок було у клоуна?

 (12 • 5 = 60 (кул.))

        Задача 1026 усно

Фізкультхвилинка

ІV.Розвиток математичних знань.

     Самостійна робота

І варіант

1.Обчислити значення виразів.

69:3 240:4 + 50-2 575-420:7

95:5 85:17 2-8-5

  1. 3 54 : 9 23 см • 4

2.Для кожної нерівності дібрати по два значення букви k, щоб нерівності були істинними.

k • 4 < 20 45 - k > 40

3.Розв'язати задачу.

З грядки господиня зібрала 8 кг огірків, що становить 1/3 всіх зібраних овочів. Скільки кг овочів зібрала господиня?

 

ІІ варіант

1.Обчислити значення виразів.

96:3 51:17 572-420:6

80:5 18:9 5-8-2

  1. 3 240 : 6 + 50 : 2 32 см • 2

2.Для кожної нерівності дібрати по два значення букви d, щоб нерівності були істинними.

d- 7<35 62 + d>65

3.Розв'язати задачу.

Учень прочитав 22 сторінки, що складає 1/5 сторінок усієї книги. Скільки сторінок у книзі?

Офтальмологічна пауза

V.Розв’язування логічних задач

Завдання 1027

Ширина  прямокутника  дорівнює 7 см. Це становить 1/3  його  довжини.

Знайти периметр прямокутника.

 (Р = (7 + 7 х 3) х2 = 56 (см))

   Завдання 1028

Записати число 10 за допомогою найменшої кількості одиниць і знаків дій. (11-1 = 10)

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

-Чи з усіма завданнями самостійної роботи вдалося впоратися?

-Яке завдання сподобалося найбільше?

-Яке завдання викликало труднощі під час виконання?

VІІ. Домашнє завдання 

        С. 154, повторити правило; с. 156-157, № 1029 - обчислити;

            № 1030- розвязати задачу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 квітня 2020
Переглядів
3358
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку