Урок №
Тема: знаходження дробу від числа і числа за його дробом
Мета:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: екран, проектор, роздатковий матеріал
Методи та методичні прийоми:
інтерактивні (робота в парах, мозковий штурм, «Взаємоперевірка», «Проблемна ситуація»)
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП(2 хв)
Ми почули всі дзвінок
Він покликав на урок
Кожен з нас вже постарався
До уроку приготувався
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
Добрий день діти сідаймо
на місця і починаймо.
У вас на столах є смайли настрою, давайте покажемо за допомогою них наш настрій. Добре, що в багатьох з вас гарний настрій, а в кого його не має постараємося підняти.
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ(2 хв)
2)
3)
4)
5)
6)
ІІІ. АКТИВІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ(7 хв)
1.З чого складається дріб?
2. Що позначає чисельник?
3.Що позначає знаменник?
І т.д.
ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ(1 хв)
Озвучення теми те епіграф уроку
Тема нашого уроку на сьогодні «Знаходження дробу від числа та числа за його дробом», епіграфом до уроку
Нехай ваш дріб завжди буде неправильним. А ідеально дорівнював би одиниці
ІІІ. АКТИВІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
На два станні запитання ми знайдемо чітку відповідь у кінці уроку.
Учень старшого класу розповідає про Фібоччіні.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Сценка учнів на задачу:
Вчора дівчата розповіли мені про один випадак і ми вирішили поділитися ним з вами.
Дівчата ділили торт, вагою 1 кілограм. Спочатку навпіл, і кожна одержала кусок у 500 г. Потім на чотири частини – одержали по 250 грамів. Хотіли поділити на вісім частин, але вирішили одразу на 10 і отримали кусочки по 100 г. Скільки важить восьма частина торту і скільки важить , щого торту?
Умова задачі розв’язання 2 способами.
I - - 500 г
II - - 250 г
III - - ? г
IV - - 100 г
V - - ? г
Арифметичний спосіб
Алгебраїчний спосіб
Нехай х –це 2 частини торту, які взяли.
Тоді складу рівняння:
х:2=1000:5
х=400 г
Відповідь: торту це 400 г.
2. Правило знаходження дробу від числа
Щоб знайти дріб від числа, треба дане число поділити на знаменник дробу і одержаний результат помножити на його чисельник.
Зверніть увагу:
VІ.ФІЗКУЛТХВИЛИНКА
Один з учнів класу показує з віршом вправи.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
3. Задача про шоколад для інтерактивного прийому (увага шоколадка)
Хлопчик з’їв шоколадки і це 27 грамів, якщо б його не зупинили він з’їв би всю шоколадку. Скільки грамів шоколаду міг би з’їсти хлопчик, якби його не зупинили?
Умова, розвязання двома способами.
З’їв - це 27 г
Міг би з’їсти все - ? г
Арифметичний спосіб
Алгебраїчний спосіб
Нехай х –це вага всієї шоколадки.
Тоді складу рівняння:
х:12=27:3
х=108 г
Відповідь: вага всієї шоколадки 108 г.
VІІ. РЕФЛЕКСІЯ
Квітка з запитаннями:
Що запам’яталося?
Що було найцікавішим?
Що було зайвим на уроці?
І т.д.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
П. 25, №936, 975.
Задача, якщо залишився час з перебігом на домашне завдання
В подарунковий магазин завезли 210 одиниць товару. від усього складають квіти, це шари, становлять подарункові пакети, а решта – кольоровий папір. Чого в магазин завезли найбільше?