Урок "Знаходження значень числових та буквених виразів. Розв’язування нерівностей. Знаходження тривалості події"

Про матеріал
Мета. Удосконалити навички знаходження значень числових та буквених виразів, розв’язування нерівностей; знаходження тривалості події; розвивати логічне мислення, пам'ять учнів; виховувати інтерес до математики, любов і турботу про ближніх.
Перегляд файлу

Дмитрівський академічний ліцей "Перспектива"

Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області

 

 

 

 

 

Урок математики у 4 класі

 

 

 

 

 

 

Тема. Знаходження значень числових та буквених виразів. Розв’язування нерівностей. Знаходження тривалості події.

Мета. Удосконалити навички знаходження значень числових та буквених виразів, розв’язування нерівностей; знаходження тривалості події; розвивати логічне мислення, пам'ять учнів; виховувати інтерес до математики, любов і турботу про ближніх.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дмитрівський академічний ліцей "Перспектива"

Вчитель початкових класів

Цісельська тетяна володимирівна

 

 

2022

 

 

Хід заходу

І. Організаційний момент

1.1. Мотивація

Вчитель.

Добрий день! Усі сідайте

І зошити  розгортайте.

Будем швидко працювати

На ЗСУ смаколики збирати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

2.1. Усний рахунок

Щоб смаколики спекти,

Борошно слід принести.

Усно будем рахувати,

Відповіді лиш слід записати.

100·3 =300                 640:8= 80               80·3=240        

700:100=7                  600:20= 30             15·3=45

(Один з учнів зачитує відповіді, а діти демонструють кольорові паперові долоньки. Зелена - правильно, червона - помилка)

2.2. Повторення вивченого матеріалу

Борошно ретельно просіваєм

Добуток письмово відшукаєм.

  • Виконуємо письмово вирази № 133 с. 26. Згадайте, як множити на кругле число і як правильно підписати його під першим двоцифровим множником? (Діти відповідають).  Виконуємо множення з коментуванням. (Один учень пише на електронній дошці і коментує, а інші записують.  Коментують 2 вирази, а 2 роблять самостійно).

2.3. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

Тепер візьмемо молоко,

Дріжджі й цукор заодно.

Все ретельно розведемо

І у тепле місце поставимо.

Поки дріжджі в нас підходять,

То ми значення виразів знаходим.

  • Виконаємо завдання № 134 с. 26 самостійно.

16·20=320       16·30=480       16·40=640        16·50=800        16·60=960

  • Зверніть увагу на перші множники. Чи змінилися вони? 

Отже, перший множник у нас незмінний.

  • Що можна сказати про другий множник? Як він змінився?
  • Тепер зверніть увагу на добуток. Що помітили? 
  • То який висновок можна зробити? Так, правильно, якщо один із множників збільшується, то й добуток збільшується. Молодці.

ІІІ. Основна частина

3.1. Робота над виразами

Борошно з опарою змішаємо

І для сходження у затишок сховаємо.

Поки тісто підростає,

То ми вирази рішаєм.

  • Записуємо вирази №135 с. 26. Пригадайте порядок дій у виразах на 3 дії. (Діти виконують вирази самостійно і відповіді записують у чат. При потребі надаю допомогу).

49 · 9 - 37 · 8 = 145              5· (781 - 593) - 674 = 266

7  · 39  + 24 · 4= 369            (67 ·  7 + 131) : 6 = 100

3.2. Складання та розв'язування буквених виразів за схемою

Для пиріжків начинку оберемо,

Буквені вирази уважно складемо.

Значення літер підставимо вправно -

Будуть смаколики виглядати файно.

  • Тож попрацюємо із буквеними виразами у завданні № 136 с. 26. Нагадайте, які вирази називаються буквеними? Як знайти їх значення? Давайте запишемо перший буквений вираз.

 а+b · с=

  • Чи правильно ми записали вираз?
  • Яка  дія на схемі зображена першою? А у нас яка буде перша? Що потрібно зробити, щоб першою дією було додавання? Так, потрібно суму взяти у дужки.

(а+b) · с=

  • А далі що ми робимо? Отож, підставляємо  значення кожної букви і обчислюємо.

(а+b) · с = (40+77) · 5= 117 · 5=585

  • А тепер самостійно виконайте другий вираз.

с· (b - а) = 5 · (77 - 40)= 5 · 37=185

  • Зверніть увагу на третій вираз. Яка перша дія на схемі? Чи потрібні у цьому виразі дужки?

b·c - a = 77· 5 - 40 = 345

Перевіряємо.

3.4. Патріотична руханка "Ой у лузі червона калина!" https://youtu.be/9Ffy0yiqkTk

3.5. Виділення істотних ознак нерівностей.

Тісто добре підійшло,

Будуть пироги - Ого!

Починаєм тісто м'яти

Та нерівності шукати.

  • Ось розгляньте завдання № 137 с. 27 (усно). Знайдіть серед цих записів нерівності. Але спочатку пригадайте, що таке нерівність? Отже, у нас такі нерівності:

5 > 0            а - с < 7         125 < у < 304

3.6. Знаходження значення нерівності

Розкачаєм тісто вмить,

Щоб смаколики зліпить.

Начинку ми покладемо

Відповідь для нерівності знайдемо.

Є в нас рівність непроста,

Знаків в неї цілих два.

  • Записуємо завдання №138 с. 27. Уважно подивіться і скажіть значення нерівності має бути більшим за 901, а меншим від 907. То які числа можуть бути значенням нерівності. Молодці. А тепер запишіть відповідь.

901 < х < 907, при х= 902, 903, 904, 905, 906

  • Чи може 908 бути значенням нашої нерівності? Чому?

3.7. Робота з календарем

Пора смаколики у піч саджати,

Треба часу лік нам знати,

Щоб їх зовсім не спалити,

З календарем будем дружити.

На питання геть прості,

Скажем відповіді всі.

(Дивлячись на календар, діти дають відповіді на запитання завдання № 139-140.)

  • Скільки місяців має календарний рік?
  • Чи всі роки мають однакову кількість місяців?
  • Із чим пов'язана поява високосного року?
  • Яка кількість днів у місяці?
  • Назви два сусідні місяці в році, сума днів яких дорівнює 62?
  • А який місяць пов'язаний із збиранням зернових?
  • Молодці.

3.8. Визначення тривалості подій.

Поки місяці і дні лічили,

Пироги уже поспіли.

Будем їх ми пакувати,

Поштою на ЗСУ відправляти.

  • Визначте, через скільки днів наша посилка дійде до військових, якщо ми її відправимо 19 вересня, а отримають вони її 23 вересня;
  • Але ж ми можемо ще їм передати іншою посилкою сувеніри, малюнки, теплий одяг. То визначте, якого числа вони отримають посилку, якщо ми її відправимо 29 вересня і в дорозі вона буде 7 днів?

ІV. Підсумок уроку

Добру справу ми зробили:

Воїнів смаколиками пригостили.

Вирази, нерівності і календар

У житті потрібні - знай!

  • Кому і що сьогодні легко вдалося?
  • Кому і що сьогодні видалося складним?

V. Рефлексія

Паперову руку підійміть,

Своє враження від уроку виразіть.

(Діти показують паперову руку в залежності від свого враження. Зелена - мені все сподобалося,   жовта - не дуже сподобалося,  червона - мені не сподобалося).

  • Дякую вам за урок і нагадую, що збір речей і смаколиків на ЗСУ продовжується.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
2 лютого 2023
Переглядів
1854
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку