Урок " Знаходження значень виразів на дві дії різного ступеня" розроблений для 2 класу та містить цікаві пізнавальні завдання для дітей цього віку. Спрямований на ррзвиток мислення та уваги.
2 кл
Математика
Тема: Знаходження значень виразів на дві дії різного ступеня. Задачі на дві
дії, які включають знаходження зменшуваного.
Мета: Формувати уміння знаходити значення виразів на дві дії різного ступеня, розв’язувати задачі на дві дії, які включають знаходження зменшуваного, розвивати обчислювальні навички, закріплювати вміння свідомо виконувати запропоновані види творчої роботи над задачами; розвивати увагу, пам’ять, творчі здібності, логічне мислення, допитливість, оригінальність, гнучкість думки, уміння працювати в групі, парах. Сприяти вихованню інтересу до математики, мотивації навчання. Виховувати любов до народної творчості.
Обладнання: Картки «Десятки-Одиниці», цифри 0-9, гра «Математичне лото», картки «Карусель», фішки, малюнки з прикладами до казки, кольорові олівці, презентація «Колобок», підручник М.В. Богданович, Г. Лишенко Математика 2 клас, К: «Грамота»2013.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Вчитель: Доброго ранку!
Діти: Доброго ранку!
Сонце в небі піднімається,
Наш клас із гостями вітається,
Вчитель: Покликав у клас мелодійний дзвінок.
Діти: Ми до праці готові, почнемо урок!
Вчитель: На уроці ми:
Діти: Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі
Вчитель: Сідає перша – краса, тепер сідає сила.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
У казку народну ми зробимо крок,
І з казкою ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
Будемо ми працювати,
Й руку вправно піднімати.
Казка кличе нас усіх,
Починаємо мерщій!
ІІ. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми разом із казкою будемо розв’язувати приклади, вирази на дві дії різного ступеня, задачі на знаходження зменшуваного, повторимо таблицю множення в межах 4.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель: Діти, а навіщо нам потрібна таблиця множення? Де ми її зможемо застосувати?
ІV. Перевірка домашньої роботи .
Щоб дізнатися яка до нас казка завітала, перевіримо домашню роботу.
Дізнаємось назву казки. Розташуйте букви біля відповідей домашніх прикладів у порядку зростання.
3 |
7 |
8 |
9 |
12 |
20 |
21 |
к |
о |
л |
о |
б |
о |
к |
Вчитель: Яка це казка? (Народна). А які ще казки ми знаємо? (Літературні). Чим відрізняються літературні казки від народних? (Народні – створює народ, а літературні пише автор). На нашому уроці ми складемо свою казку.
Ведучий: Були собі дід та баба, та дожилися до того, що й хліба немає.
Дідусь: Бабуню! Спекла б ти колобок.
Бабуся: Та з чого я спечу, як і борошна немає. А яке сьогодні число, який місяць, чи скоро пенсія?
Ведучий: Сьогодні принесли пенсію і бабуся спекла Колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок вийшов незвичайний непосидючий, допитливий. Лежить на вікні і дивиться на небо, зірки рахує. Допоможемо йому!
V. Усна лічба.
35см = 3дм 5см 64дм = 6м 4дм 5м =50 дм |
47см = 4дм 7см 58дм = 5м 8дм 6м = 60 дм |
56см = 5дм 6см 43дм = 4м 3дм 7м = 70 дм |
VІ. Мозковий штурм.
VІІ. Усне складання і розв’язування задач. Гра «Математичне лото».
(Додаток 2)
1 14грн. – 2 альб ? грн. – 1 альб. |
2 18грн. – ? р. 3 грн. – 1 р. |
3 ? 5б. по 4л |
4
Було - ?м Відрізали - 7м Залишилось – 9м |
5 4 см Р - ?см |
(Відповіді: 1 – 7грн, 2 – 6 ручок, 3 – 20л, 4 – 16м, 5 – 12см.)
VІІІ. Робота в зошитах.
Запишіть цифру 4 стільки раз, скільки вам років, поставте між числами знак плюс, замініть додавання множенням, запишіть відповідь.
Ведучий: Котиться Колобок, а назустріч йому Зайчик.
Зайчик. 4 помножити на 2, 4 помножити на 3…
Скільки ж буде?
Ой, лихо, маю діток я багато,
Треба їх погодувати.
Але що ж мені робити,
Треба все це полічити.
А я в школу не ходив
Й математику не вчив.
Вчитель: Допоможемо зайчикові записати математичний диктант і розв’язати вирази:
3. Перевірка диктанту. Робота в парах. Діти обмінюються зошитами.
4. Фізкультхвилинка «Колобок».
(Учні танцюють під музику)
5. Робота над задачею № 605.
(Читає вчитель, читають діти, записують, ров’язують)
Ведучий: Котиться Колобок, а на зустріч йому Вовчик-братик.
Вовк: Щастя котиться до мене.
Зайчик правду говорив.
В нього ж тільки голова.
А розумна ж он яка.
Колобочку, поможи
Цю задачу розв’яжи.
Їсти я тебе не стану.
Може ще й в пригоді стану.
Ведучий: Котиться Колобок, а назустріч йому Ведмідь.
Ведмідь: Я – ведмедик волохатий,
Люблю ягідки й медок,
Ой, а що це так запахло?
Смачний, мабуть, колобок?
З’їсти, чи не їсти,
Та, краще на пеньок присісти,
Малинку зважити й медок,
Чи допоможеш, колобок?
5. Розв’язання прикладів на множення і ділення в межах 4.
Ведучий: Зрадів Колобок і покотився. А на зустріч йому Лисичка-Сестричка. Вона перегородила йому дорогу.
Лисичка: Чиє в світі молодиця,
Кращая ніж я, лисиця?
Люблю рибку, люблю птичку,
Бо ж я хитрая Лисичка.
Колобка не буду їсти
Бо він, здається, саме тісто.
Я фігуру добру маю –
Борошняне не вживаю.
Ось візьму його швиденько,
Відведу назад стареньким.
Добрий день у вашій хаті!
Чи здорові, чи багаті?
Бабуся: Та все добре. Лиш в лісок
Втік учора колобок.
Лисичка: Не сумуйте, йдіть стрічать,
Привела я втікача.
Лиш завдання розв’яжіть,
А тоді його беріть!
6. Самостійне креслення.
ІХ. Підсумок уроку.
(Діти у руках тримають колобок і продовжують речення)
Ведучий: Ось і казочки – кінець, а хто слухав - молодець.
Х. Домашнє завдання.
Розв’язати задачі №620, №621
ХІ. Рефлексія.
Додаток 1
Картка «Десятки-Одиниці»:
Десятки
|
Одиниці
|
||
|
|
Картка виготовлена з картону, внизу є кишеньки, куди вставляються цифри.
Додаток 2
Гра «Математичне лото»
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
У дітей на партах лежить картка з числами 1-20 і фішки 1-5. Учні усно розв’язують задачі або приклади і фішками накривають правильні відповіді.
1