Мета уроку: знайомити учнів з творами українських письменників; . виховувати естетичні почуття, повагу до звичаїв і традицій інших народів. Під час уроку застосовується методична система НУШ “Щоденні 5", а також такі інтерактивні вправи та методики, як «Кероване читання з передбаченням», «Гронування», Сенкан». Дуже вдалим є проведення уроку тоді, коли наближається зимові свята та канікули.
Конспект уроку з читання для 2 класу на тему «Робота з дитячою книжкою»
Автор: Соколова Світлана Михайлівна
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: Чернявщинський ліцей Юр’ївської селищної ради Дніпропетровської області
Читання
2 клас
Робота з дитячою книжкою
Тема: «Звідки взялися канікули?»
Мета: Вчити правильно і свідомо читати тексти, формувати уміння
аналізувати віршовані твори. Розвивати навички виразного читання,
вміння орієнтуватися у тексті. Виховувати естетичні почуття, повагу
до звичаїв і традицій інших народів.
Обладнання: ноутбук, проектор, ,презентація, сигнальні картки, ялинка,
алгоритм ,ілюстрації, «Тематичний словник школяра», «чарівна паличка», мікрофон, мольберт, конструктор Лего
Методи і прийоми роботи, форми: вправа «Мікрофон», робота в парах, групах, «Метод передбачення», «Гронування», «Сенкан
Тип уроку комбінований
Хід уроку
І .Організація класу
А тепер тихенько поверніться,
Один одному всміхніться,
На урок старання не забудьте взяти,
Сядьте всі рівненько, будем починати
Емоційне налаштування «Чарівна паличка»
ІІ. Вступне слово вчителя
Загадка
І приходить він до нас
Перед Новим роком,
Добрим, щедрим, багатім
Пресвятим пророком
А приходить він тихенько
Коли дітки сплять любенько
Діти, хто ж приходить до дітей вночі? Який день на календарі?
А що приносить Святий Миколай?
ІІІ. Мовленнєва розминка
1.Чистомовка
Ло - ло – ло – снігом землю замело.
Ля- ля –ля – стала білою земля.
Лі- лі- лі- візерунки на вікні.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми прочитаємо твори українських письменниць Лідії Компанієць та Алли Коваль. Тема нашого уроку « Звідки взялися канікули?»А про що піде мова у творі, давайте поміркуємо.
«Метод передбачення»
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про…
А я вважаю, що…
На мою думку…
Постає перед нами проблемне питання «Звідки взялися канікули?»
Про це і багато іншого дізнаємося на уроці.
V. Опрацювання вірша Лідії Компанієць «Зимовий вечір»
1. Прийшла до нас зима, принесла з собою хугу-завірюху, мороз і вітер. Чи подобається вам це пора? Які асоціації у вас викликає це слово.
2. Вправа «Ґронування»
Свято
Сніг Зима Розваги
Холод
Уявіть собі таку ситуацію: надворі холодно, вітряно, а вся ваша сім`я зібралася ввечері вдома. У хаті тепло, затишно, тихо вуркотить котик. Чи буває у вас так? Зараз ми прочитаємо вірш української поетеси Лідії Компанієць з якого дізнаєтесь про деякі цікаві речі
3.Слухання запису вірша .
4. Повторне читання вірша мовчки учнями (під музичний супровід уривок із балету П.Чайковського « Танець маленьких лебедів)
5. Словникова робота ( з тематичним словником )
Причілок – бокова стіна будинку
6. Робота з текстом
- З яким почуттям хлопчик розповідає про свою сім `ю?
- Чим заслухався хлопчик у вечірній час?
- Який настрій викликає цей вірш?
- Для чого людині потрібна сім `я?
7. Вправа «Сенкан» Сім’я
8. Хвилинка поезії. Випереджаюче домашнє завдання
За яким жанром ми тільки що прочитали твір? Вам треба було вдома підготувати вірші про зиму (діти читають вірші )
VI. Руханка
Дружно станемо ми в коло
Дуже гарне все навколо
Ти направо повернись –
І товаришу всміхнись!
Хай добро іде сміливо:
Посміхаємось наліво.
Всі за руки ми візьмемось-
І до сонця потягнемось.
Наче квіточки малі
Ми вклоняємося Землі.
Руки ми не відпускаємо
І тихенько пострибаємо.
Вправо пройдемося по колу
Та назад вернемося знову.
VII. Опрацювання твору «Канікули! Канікули! Веселая пора !» За Аллою Коваль.
Що для вас означають канікули?
- Що для вас було новим і несподіваним у прочитаному?
6. Вибіркове читання
- Звідки взялися канікули: скільки їм років?
- Прочитайте, де і коли прикрасили ялинку.
- Які звичаї згадуються у тексті ?
7. Вправа на розвиток уваги
а) Гра «Хто краще орієнтується в тексті?»
Учитель на картках-блискавках показує слова з тексту, а діти зачитують, з якої вона мови і що означають.
8. Робота в групах
Вправа «Інформаційна пилка»
9. Отже, канікули це розваги , веселощі, поїздка до бабусь, до цирку. Але треба не забувати про техніку безпеки на зимових канікулах.
Перегляд відео про правила поведінки на зимових канікулах
8.Колективна робота .
Учні малюють разом зимові розваги
9. Вправа « Ялинка побажань». ( На ялинці висять цукерки з побажаннями)
VIII. Підсумок уроку
Діти, так звідки взялися ж канікули?
IX. Самооцінювання учнів
Діти підраховують плюси в картках активності. І сигналізують конструктором Лего.
Мої враження – три кольори ЛЕГО
червоний – я не був активний на уроці, мені не сподобалося;
жовтий – не все вдалося;
зелений – все чудово, я задоволений своєю роботою на уроці.
X. Домашнє завдання
Читати твори. Знайти в словниках значення «слів- чужинців», які зустрічаються в тексті