Мета: ознайомити учнів з літерою «Г», її назвою та звуковим значенням;
формувати навички читання слів з літерою «Г», уміння робити звуковий та
звуко-буквений аналіз, розвивати мовлення; виховувати любов та бережливе
ставлення до природи.
Обладнання: демонстраційна таблиця, звукові фішки, таблички з надписами, зошит,
підручник, презентація до уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він казковий і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повернімося обличчям до гостей
І лагідно промовим: «Добрий день!»
ІІ. Актуалізація опорних знань
И З М А ЗИМА
І С К СІК
І Д М ДІМ
А Р П К ПАРК
А) Червонясту шубу має
По гілках швидко стрибає,
Хоч мала вона на зріст,
Та великий має хвіст. ( Білка = Ο - - Ο )
Голова є, а шиї нема,
Очі є, а брів нема,
Рот є, а не говорить,
Без ніг, а далеко ходить. (Риба - Ο – Ο )
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має,
Ій на місці не сидиться,
А зовуть її……… (Лисиця - Ο - Ο = Ο )
Б) Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав,
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг. ( Ведмідь - Ο - = Ο = )
Що за птах на дах злетів,
Гребінь з шпорами надів? ( Півень = Ο - Ο = )
Маю шапку, маю ніжку,
Схожа я на сироїжку,
І стаю тоді в підмозі,
Коли дощик у дорозі. ( Парасолька - Ο - Ο - Ο = - Ο )
У горішнику горішина горішками обвішана.
Горіх, груша, гуска, гілка, годинник.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІV. Ознайомлення з буквою «Г».
ГА, ГУ, ГО, ГИ, ГЕ, ГІ
Червоне коромисло через річку повисло. (Райдуга - Ο = - Ο – Ο )
V. Фізкультхвилинка
VІ. Робота за Букварем
Гарбуз, огірок, льон, гриб, помідор, біб, мак, барвінок, горобина.
VІ. Підсумок уроку