Тема. Звук [п]. Позначення його буквою П , п («пе»)
Мета: ознайомити учнів з буквою п («пе»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки (груша, помідор, слива, абрикос, вишня, яблуко), звуко-складові моделі та фішки до них, макет сонечка, каса букв.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Мотивація навчальної діяльності
Гра «Подумай»
На дошці — малюнки: груша, помідор, слива, абрикос, вишня, яблуко.
— Що зайве? Чому?
— Назвіть перший звук у слові помідор.
— У назвах яких овочів зустрічається цей звук?
— Отже, з яким звуком ви ознайомитеся на уроці?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви ознайомитесь з новим звуком [п], дізнаєтесь, якою буквою він позначається на письмі, навчитеся читати слова з нею, вивчите скоромовку. Пригадаєте, як слід ставитися до природи, і дізнаєтеся про одне з народних свят.
IV. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком
2 Вправа «Слухняний ротик»
1) Промовляння скоромовки вчителем.
Росте липа біля Пилипа.
2) Промовляння скоромовки учнями з нарощуванням темпу.
3) Промовляння скоромовки окремими учнями.
3 Артикуляція звука [п], віднесення його до приголосних, позначення фішкою
4 Аналітико-синтетичні вправи
Гра «Мікрофон по колу»
Учні добирають свої слова з новими звуками.
_ пропоную переглянути відео(«Першосвіт»літера Пе) і повторювати
( Буква Пе, звук п – песик……)
VI. Ознайомлення з новою буквою
1.Вирізання букви п
Фізкультхвилинка « ПЕС ПАТРОН»
3. Друкування літер П, п («пе») у зошитах
Повторення правил сидіння за партою та користування ручкою, зошитом. Звертається увага на поставу учнів під час письма, на положення зошита.
4 Читання складів з вивченою буквою на електронній дошці
VII. Робота за «Букварем» (с. 82)
1 Розглядування малюнків.
2 Викладення звукової моделі слова песик
3.Читання слів с82
7 Гра «Відшукай паліндроми»
Паліндром — слово, яке читається однаково зліва направо та справа наліво.
На дошці — слова: око, ніс, вив, вилив, сіно.
IX. Продовження роботи за Букварем (с. 83)
1 Розглядування малюнка
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що роблять дівчатка?
— Що робить хлопчик?
— Коли такі дійства можуть відбуватися?
2 Хвилинка-цікавинка
Розповідь учителя про свято Івана Купала.
3 Робота над текстом
1) Читання слів до тексту на с. 83.
2) Читання тексту вчителем, учнями.
3) Відтворення прочитаного з елементами вибіркового читання.
— Що на Івана Купала робили хлопці?
— А чим займалися дівчатка?
— Прочитайте, що співали дівчатка, опускаючи вінок у воду?
X. Підсумок уроку
— З якими новими звуками ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цим звукам.
— А тепер побудуйте з кубиків:
Дівчатка – слово Патрон
Хлопчики – песик.