Урок " Звуки [д], [д'], позначення їх буквою „де” "

Про матеріал

Тема: Звуки [д], [д'], позначення їх буквою „де”.

Практичне засвоєння дзвінкої вимови звуків у кінці складів і слів.

Мета: ознайомити учнів з буквою „де”, що позначає як твердий, так і м'який приголосний звук, розвивати фонематичний слух, формувати вміння читати склади, слова, виховувати бережливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

Навчання грамоти

Тема: Звуки [д], [д'], позначення їх буквою „де”.

           Практичне засвоєння дзвінкої вимови звуків у кінці складів і слів.

 

Мета: ознайомити учнів з буквою „де”, що позначає як твердий, так і м’який приголосний звук, розвивати фонематичний слух, формувати вміння читати склади, слова, виховувати бережливе ставлення до природи.

 

Хід уроку

  1. Організація колективу
  • Сіли рівненько, поставили ноги.
  • Тай запросили всіх у дорогу відвідати родичів, дідуся, бабусю, вивчити букву.

 

  1. Артикуляційні звуки
  • Їдемо на конику (цок-цок).

Бачимо авто (пі-пі- піп).

Навколо бджілки гудуть (дж-ж-ж).

 

  1. Дихальні вправи

Квіточки пахнуть (нюхаємо).

Аж ось і дощик почав накрапать (кап-кап) і дужче (кап-кап-кап-кап).

 

  1. Схожість букви на дах

Дітки над головою ручки з’єднали

Дах збудували.

 

  1. Гра.

Ніч вас застала, спати полягали.

  • А яка ж буква схожа на дах?
  • Поки ви відпочивали я на дошку чисту наклеїла урочисто букву Д д.

 

  1. (Показую букву Д, д)
  • Вийшов дім, а дах над ним.

 

  1. Звучання [д], [д'].

Яка вона дзвінкоголоса? Хай сідає у вагон для дзвінких звуків.

 

  1. Друкування в зошитах за зразком.

Схожа на письмо Л л, але внизу горизонтальна лінія з підставочками (ослінчик).

 

  1. Відшукування в словах

           Прокидайтесь малята

           Будемо ми слова читати

 

  1.  Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся.

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторону розвів,

Мабуть ключик загубив,

А щоб ключик нам дістати

Треба на носочки встати.

Двері ключиком відкрили.

 

 Зберіть слова в торбинку з [д] і вкажіть позицію [д] в словах

 

  1.  Виховна хвилинка.
  • Треба книги берегти і читати.

А серед друзів і дівчинка Добродійка з книжкою. Прочитайте її назву. Хоче, щоб ви її навчили читати.

 

  1.  Читання складів.

Читання складів по доріжці з таблиць , обернені склади, слова (диференційовано)

 ДО                          ДУ                                      ДИ  

 

         ДА                            ДЕ                              ДІ

 

  1.  Звуко-буквений аналіз слів.

                          дім                        дим

                         = o –                      – o –

          (Біля дошки два учні, а решта самі)

  • Поясніть різницю в схемі.

 

  1.  Скоромовка.

                  У дворі трава

                  На траві дітвора.

 

  1.  Давайте сфотографуємо.

Читаємо слова „ Фотограф” у дворі.

- Сфотографуй слова.

- Читаємо разом.

- Визначаємо склади (бородою).

- Визначаємо наголос (питаємо).

 

  1.  Вправа на уважність .

- Запам’ятайте слова з [д].

В хату двері відчинили

Дідуся ми там зустріли

З бородою і дудою,

Добротою і водою.

- Назви слова [д].

А дідусь сказав ось так:

Граймо діти на дуду,

Пісню з вами заведу „Подоляночку”.

Зручно сіли і заграли тільки ті слова назвали, в яких ми чуємо звук [д], а решту дудимо (ду-ду).

 

18. Гра „Здогадайся на уважність

- Читаємо слова без усіх букв.

 

19. Фізкультхвилинка.

Потрудилися малята

Час уже відпочивати.

Стали дружно, руки в боки

Поскакали як сороки,

А тоді як жабенята

Хочем трохи поплигати

Ква-ква, ква-ква

Вже й спочила голова.

 

20. Робото з букварем.

- Читання слів за вчителем

- читання „відстукування”

- читання „в навушниках”

- читання кращих учнів.

 

21. Гра „Путанка”

 Читання слів.

 

22. Виховний момент про лісових друзів і бережливе ставлення до природи.

 

23. Гра „Де хто живе з тварин?”

 

24. Гра „Хто зайвий?” (білочки)

–– Хто зайвий серед назв предметів.

 

25. Загадка про дятла.

Відгадайте діти, хто

Має носик –– долото?

Ним комах з нори виймає

Про здоров’я лісу дбає?

 

26. Підсумок уроку.

 –– Чи цікава була подорож?

–– Який же звук новий почули ([д]).

То перевіримо чи навчилась наша дівчинка читати разом з нами?

Повела матуся бочку

Вибирати огірочки.

А татусь у холодочку

Під засолку миє дочку.

 

doc
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
2397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку