урок «Звуки [л]. Буква Л «ел».

Про матеріал
В цьому конспекті я використовувала матеріал підручника для учнів 1 класу, а саме загадки, малюнки, зображення звірів для кращого вивчення і засвоєння нової літери "ел".
Перегляд файлу

  Тема уроку: «Звуки [л],[л]. Буква Л  «ел».

  Мета уроку: 

  •  навчальна - ознайомити учнів з новою буквою,  її назвою та звуковим значенням; сприяти усвідомленню дітьми різниці між поняттями «звук» і «буква»;
  •  розвивальна - уміння виділяти звуки [л],[л] з мовного потоку;  формувати у дітей навички правильної вимови звуків;    
  • виховна – виховувати у дітей любов до природи, дбайливго  ставлення до тварин.

  Обладнання уроку: картини із зображенням тварин; малюнок із        зображенням букви «ел», індивідуальні картки, таблиця складів.                     

                                                  ХІД УРОКУ
1.Організація класу. 

  Дзень-дзелень, дзень –дзелень- кличе всіх дзвінок.
Поспішайте, діти, швидше на урок.
Добрий ранок, радо вас вітаю,
На сьогоднішніх  уроках успіхів бажаю.
    -  Щоб були успіхи, тож подумаємо, якими ви повинні бути на уроці?
Уважними
розумними
організованими
кмітливими.       

 А ще добавлю- старанними і працьовитими.

  Адже це буде (читаємо перші букви) слово –урок

  ІІ. Актуалізація опорних знань.       
1.Повторення вивчених букв і звуків.

           Читання складів:

Ау уа іа еі иі оу уо.
2.   Гра «Віднови слова». На дошці виставлені слова без перших літер:

            овк, …іна, …астуся,  …итка, …лон.

   3.      Подивіться на малюнок? Що зображено на малюнку? (лісова    хатинка). А хто живе у цій хатинці?

      Лісова хатинка. М.Росиньська    

    
     4.Складіть речення: зібралися,  хатинки , Біля,  звірі, лісової ..

          

 -Давайте глянемо на ілюстрації і назвемо звірів.

    Козуля, заєць, вовк, олень, лисиця,  білочка, ведмідь. .  

   -Хто ще , крім звірів, є лісовим жителем?  (Птахи).

     Зозуля, дятел, синичка, горобець, ластівка.
    Які із них живуть у нашому лісі? 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.  

-Сьогоднішній урок не тільки  ознайомить вас з новою буквою, а дасть вам можливість дізнатися більше про  лісових жителів.

IV.  Вивчення нового матеріалу.

    1.Повідомлення нового матеріалу.
         Тема нашого уроку  «Звуки  ], [л’]. Позначення їх буквами «Л» «л»  (ел).

2. Ознайомлення  з метою уроку та завданнями.  

3. Клас ділимо на 2  варіанти. Перший варіант – учні шукають найбільше спільних букв серед назв звірів (козуля, олень,  лисиця, білочка), другий – серед птахів (зозуля, дятел, ластівка).
-Якої букви є більше ? (Л). Висновок: І серед звірів і серед птахів спільними є буква «ел»).
4. Виразне читання куплет дитячої пісеньки:                                                                          

                   У лісі, в лісі темному,

                     Де ходить хитрий лис,
                Росла собі ялиночка
                І зайчик з нею ріс.

Назвати , у яких словах є буква «ел». Де вона знаходиться: на початку слова, в середині чи у кінці. Виділення  звуків ], [л’]з уривка пісні.
-    5. Провести  звуко- буквений аналіз слів   лісі  і  лис та  спостереження за   вимовою звуків  ], [л’].  Діти називають тверді приголосні і мякі.    

6. Робота з букварем. Автор Катерина Пономарьова.ст.54.

-Кого ви бачити на малюнку? ( Лева). Як ще його називають?

- Визначити місце букви «ел». Розкажіть, що робить  ця буква на малюнках
- Якому малюнку відповідає звукова модель слів?.
- Прочитати завдання читалочки.

 

           ла                                                                                  ли

      ле                                                                                                    ло    

 

лі                                                                                               лу    

                         

 

V. Фізкультхвилинка.                                                                  
 

У країні казочок жив веселий Колобок

Разом з ним усі звірятка

Вишикувалися на зарядку.

Похитали головою,

Раз — притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.                               

     

1.Розглядання предметних малюнків ,  розгадування до них загадок.                                                                                         

                 

ᐈ Красивые олени фотографии, рисунки олень | скачать на Depositphotos®Наш лелека»: кожен птах — особливий - "Репортер"                      Анимал Фокс — стоковое фото

    

     

   Взрослый Лось стоит. Вид сбоку — стоковое фотоEastern Grey Squirrel (Sciurus carolinensis) Фото со стока - 44927297                        Лев — царь африканской саванны

                                                                                         

               1.   Ця тваринка має роги,
           Наче дерево розлоге.
           Носить їх вночі і вдень

          Лісовий король (олень).      

                         2.  Ходять лелеки по лузі,
                         Ходять лелеки у тузі

                         Завтра у вирій далекий
                           Будуть летіти (лелеки)                             

:                                                                 

                          3. Ця панянка золота
                       має довгого хвоста,                        
                       Вовка-братика сестричка,
                       Знають всі, що це   (лисиця)  

 

                                            4.  Не олень, хоча й рогатий,

                                               В  нього роги – як лопати.

                                               Хто ж це? Здогадався хтось?

                                                      Це великий, дужий  (лось).                                                

  5. З гілки стриб на іншу гілку,
  Рудохвоста скаче бджілка.
  На сосні збирає шишки,
   Смачні кедрові горішки. (білочка)

                                                                          6. Хоч і схожий він на кицю,
                                                     Кожен звір його боїться.
                                                     Хто сховався між дерев?
                                                     Це, звичайно, грізний (лев)

  • Звукова модель загадок-відгадок (одна відгадка).  Індивідуальні завдання.
  • Логічна вправа . Учні усно виділяють злиття букви «ел»  з голосними буквами.
  •  Бесіда з учнями про шанобливе ставлення до лісових , про птахів, які не відлітають в теплі краї.
  •  Написання друкованих  літер «Л» і «л» в зошиті.
  • .   Розучування віршика  Н. Забіли.

https://naurok.com.ua/uploads/files/19744/63979/68460_images/thumb_19.jpg

V. Підсумок уроку.
-З якою буквою ви сьогодні  ви ознайомилися?
-Які звуки позначає буква Л «ел»?
-Чи сподобався вам  сьогоднішній  урок?
- Усі ви сьогодні  працювали гарно, засвоїли букву  «ел» та звуки Л, які вона  позначає. Молодці!
 

docx
Додано
4 листопада 2020
Переглядів
711
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку