Урок "Звуки [з], [з']. Позначення їх буквою З, з «зе»."

Про матеріал
Конспект уроку із застосуванням диференційованого підходу в інклюзивному класі (1 клас) (порушення мовлення) Мета: навчати учнів розпізнавати звуки [з], [з'], розвивати в учнів уміння сприймати на слух невеликий текст; виокремлювати в ньому слова зі звуками [з], [з’]; правильно (дзвінко) вимовляти склади і слова з виучуваними звуками; розширити знання учнів про слова, однакові за звучанням, але різні за значенням; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до української мови, уважність, спостережливість.
Перегляд файлу

Конспект уроку із застосуванням

диференційованого підходу

в інклюзивному класі (1 клас)

(порушення мовлення)

Ткачук Інна Петрівна

учитель початкових класів Саджавського ліцею

 Тема: Звуки [з], [з']. Позначення їх буквою З, з «зе».

 Мета: навчати учнів розпізнавати звуки [з], [з'], розвивати в учнів уміння сприймати на слух невеликий текст; виокремлювати в ньому слова зі звуками [з], [з’]; правильно (дзвінко) вимовляти склади і слова з виучуваними звуками; розширити знання учнів про слова, однакові за звучанням, але різні за значенням; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до української мови, уважність, спостережливість.

Компетентності: спілкування державною мовою, уміння навчатися впродовж життя, соціальна, екологічна грамотність і здорове життя.

Наскрізні лінії: взаємодіємо усно, досліджуємо мовлення, читаємо, взаємодіємо письмово.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Матеріали до уроку: сніжинки з буквами, зображення рота при вимові звука [з], леґо, мотузки, ґудзики, малюнки із буквами «З», малюнки, які асоціюються із зимою, сніжинки, роздруковані слова, будиночки, зайчик, навчальне приладдя.

Обладнання: ноутбук, проєктор.

 

 

 

 

 

 

 

                                                 Хід уроку

Етапи уроку

Зміст навчальної діяльності учнів класу

Організація навчальної діяльності учня з ООП

І. Організаційний момент

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

 

 

 

 

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Робота за підручником

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI.Підсумок уроку

 

 

 

1.Привітання

Продзвенів дзвінок.
Ми розпочинаєм наш урок.
Допитливі в класі діти
Про все хочуть знати на світі.

Холодно зараз у лісах, і лугах.

Холодно зайчикам, лисичкам, птахам,

Затишно, тепло в класі у нас.

Гарного настрою вам, вітаю я вас.

 

Сьогодні, поспішаючи до школи, біля мене кружляли ось ці сніжинки. Я спіймала їх і принесла до школи. Сніжинки про щось хочуть нам повідомити. Це не звичайні сніжинки, а з буквами. Назвіть букви, зображені на сніжинках. Чи можливо із цих літер скласти слово? Давайте спробуємо. (зима)

 

 

Яка перша буква у слові «зима»? Сьогодні ми вивчаємо букву «З» (зе), яка позначає приголосні звуки [з], [з’] . Ми навчимося розпізнавати ці звуки, читати склади і слова з буквою «зе» і писати її. Якою може бути буква «зе»? (велика, мала, писана, друкована)

 

 

1.Гра «Спіймайте звук [з ]»

Вчитель називає слова, учні, почувши звук [з] , плещуть в долоні (ловлять звук).

Зима морозяна надворі,
Замети білі на землі.
Зоріють в небі ясні зорі.
Заснули зайчики малі.

                          Наталя Забіла

 

2.Вправа «Квест-дослідження» Спостереження за вимовою звука.

Звук [з] веселий. Щоб вимовити цей звук потрібно губи розтягнути в посмішку, язичок розмістити за нижніми зубами. Звук [з] приголосний, він може бути твердим і м’яким.

(учні вимовляють звуки).

 

3.Чистомовка (розучування)

За-за-за – замерзла коза

Зу-зу-зу – прив’яжу козу

Зо-зо-зо – йди сюди, козо

Зе-зе-зе – дід їй сіно везе

Зі-зі-зі – є що їсти цій козі

Зи-зи-зи – буде молоко нам від кози.

 

4. Вправа «Фантазуємо».  На що схожа буква «З» (зе), де ми можемо її побачити? За допомогою чого ми можемо побудувати букву?

Діти будують букву «З» (зе) за допомогою лего, мотузки, гудзиків.

Буква «З», як не крути, схожа всім на цифру 3.

 

5. Гра «Розморозимо слова». Робота в парах

Презентація до уроку української мови "Омоніми. Групи омонімів"

зАмок,              замОк

Складіть із букв слова до малюнків, за допомогою фішок складіть звукову схему цих слів.

Чим відрізняються ці слова?

 

6.Гра «Сніжинка».  Робота на дошці

Що ви уявляєте, почувши слово зима?

 (Діти вибирають картинки, які асоціюються зі словом «зима», розміщуючи їх кругом сніжинки на дошці) (мороз, іній, сніг, сніжинка, лід, заметіль, снігопад, ожеледь)

 

7.Дихальна вправа «Здуваємо сніжинку». Кожна дитина отримує сніжинку і, тримаючи її на долонях, здуває її.

 

1.Читання складів з буквою «З» (зе)

 

Фізкультхвилинка

Руханка-танок "Зима" взято з youtube/

https://www.youtube.com/watch?app=              desktop&feature=

share&v=3Os2JN-rvpI&fbclid=IwAR1CG-qlMZbq4qx6tTa9Fz2c3WXs1nEKWjs

M6eqeWW63ENB

RnhKdkeCPK28#dialog

 

2.Гра «Де живе звук [з ]»

Робота в групах

Одна група дітей заселяє в будиночок слова, що починаються із букви «З» (зе),  інша – слова, в яких  буква «З» (зе) всередині слова,  третя – слова, у яких буква «З» (зе) у кінці.

Група, яка швидше впорається із завданням отримає наклейки.

 

3. Гра «Допоможи зайчику».

Зима передала для зайчика повідомлення. Але він не може прочитати, бо не ходить до школи і не вміє читати. А коли він біг до нас, спіткнувся і розсипав букви.

Чи допоможемо зайчикові скласти слова і прочитати повідомлення?

У лісі зима. Випав сніг.

 

4. Пальчикова гімнастика - робимо кульки зі снігу (уявно).

 

5.Гра «Детективи»

Кожен працює самостійно, не заглядає до товариша .

Знайти всі букви «З» (зе) і розмалювати.

 

 

6.  Робота в зошиті.

Учні, які напишуть гарно, без виправлень і без помилок отримають наклейки за старанність.

 

1.Гра «Так чи ні»

Звук [з] приголосний? (так)

Слово зима має три звуки ?(ні)

Слово зима має два склади? (так)

Чи любите ви зиму?

Чи сподобався урок?

 

2.Саморефлексія «Сніжинка».

Перед кожним учнем на парті – велика і маленька сніжинка. Оберіть собі таку сніжинку, що відповідає вашій активності на уроці, вашій старанності та уважності.

-А тепер домалюйте сніжинці ротик, підніміть і покажіть мені.

Посмішка– у мене все вийшло

Пряма лінія – було важко

Куточки ротика вниз– нічого не зрозумів/ зрозуміла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Називає усі букви, зображені на сніжинках, читає складене вчителем слово.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Гра «Спіймайте звук [з ]»

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Вправа «Квест-дослідження»

Декілька разів вимовляє звук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Чистомовка

Повторює спочатку тільки склади, які повторюються, а пізніше цілі речення.

 

 

 

 

4. Вправа «Фантазуємо»

Дитина будує букву зе за допомогою гудзиків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Гра «Розморозимо слова»

Підбери із поданих тобі слів те, яке відповідає картинці. Підбери до кожного із слів звукову модель.

[-о’|-o-]     [-o|-o’-]

 

 

 

6.Гра «Сніжинка». 

 

 

 

 

 

 

 

7.Дихальні вправи.

Дитина отримує сніжинку і, тримаючи її на долонях, здуває її.

 

1.Читання складів з буквою «З» (зе)

 

Фізкультхвилинка

Руханка-танок "Зима"

 

 

 

 

 

 

2.Гра «Де живе звук [з ]»

Дитина працює в групі, заселяє слова, що починаються буквою «З» (зе).

 

 

 

 

 

3. 3. Гра «Допоможи зайчику».

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Пальчикова гімнастика - робимо кульки зі снігу (уявно).

 

4.Гра «Детективи»

Знайти всі букви «З» (зе) і розмалювати.

 

 

6.  Робота в зошиті.

 

 

 

 

1.Гра «Так чи ні»

Звук [з] приголосний?

Слово зима має три звуки

Слово зима має два склади?

Ти любиш  зиму?

Тобі сподобався урок?

 

2.Саморефлексія «Сніжинка».

 

 

 

 

Саджавський ліцей

 

 

 

Конспект уроку із застосуванням

диференційованого підходу

в інклюзивному класі (1 клас)

(порушення мовлення)

 

Звуки [з], [з']. Позначення їх буквою З, з «зе».

 

 

 

Ткачук Інна Петрівна

учитель початкових класів Саджавського ліцею

 

 

 

2001

 

 

docx
Додав(-ла)
Ткачук Інна
Пов’язані теми
Українська мова, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
10 січня 2023
Переглядів
752
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку