Уроки "Аплікація з використанням ниток 2 клас"

Про матеріал
Розробки уроків з трудового навчання по темі "Аплікація з використанням ниток. У розробках продемонстровано послідовність дій під час виготовлення аплікацій: "Ой гриби, грибочки!", "Їжачок-хитрячок", "Новорічна ялинка", "Корзинка з вербовими котиками", "Квіти на галявині", "Вже сонечко в море сідає", "Півник".
Перегляд файлу

                          Аплікація з використанням ниток

                               Трудове навчання 2 клас

Урок 1

Тема. Ой гриби, грибочки!

Мета. Вчити виготовляти учнів аплікацію з ниток. Розвивати творчі здібності, уяву, дрібну моторику рук. Доповнити знання учнів про гриби. Розвивати навчально-пізнавальні компетентності учнів. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Дидактична гра «Гриби», нитки, ножиці, клей, простий олівець, картон, серветка.

                                       Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше, клас!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Вігадування загадки.

У теплий дощик народився,

Парасолькою накрився.

Може б, з лісу пострибав,

Якби другу ногу мав. (Гриб)

2.Гра «Збери їстівні гриби»

( На дошці картки з малюнками грибів. Дітям треба зібрати лише їстівні гриби).

3.Енциклопедична довідка.

 Багато видів шапинкових грибів росте біля дерев. Вони так і називаються: підберезник, підосичник. Гриби і дерева допомагають одне одному. Грибниця переплітається з коренем дерева. Убираючи з ґрунту воду й поживні речовини, гриби діляться ними зі своїм «деревом». А дерево дає грибам поживні речовини.

 У ґрунті є багато мікроскопічних грибів. Вони перетворюють рештки рослин і тварин на поживні речовини.

 Є гриби, які руйнують деревину. Особливо шкідливий домовий гриб.

 Є гриби , які можуть рости під землею. Це трюфелі. Їх знаходять за допомогою спеціально навчених собак і свиней.

 Є гриби – трутовики, які живуть на деревах. Гриб-трутовик, що росте на березі, називається чага. Його використовують у народній медицині.

4.Українська народна частівка

Диби-диби, диби-би,

Пішла баба по гриби,

А дід по опеньки

В неділю раненько.

5.Прикмети і прислів’я.

Літо з дощами – осінь з грибами.

Пізній гриб – пізній сніг.

Опеньки з’явились – літо скінчилось.

ІІІ. Робота над темою уроку.

Сьогодні ми виготовимо аплікацію з ниток «Ой гриби, грибочки…»

1.Відгадування загадки

Вийшов красень на стежину,

Вдягся в білу одежину,

Капелюх червоний взяв

Всіх навколо налякав! (Мухомор).

2.Пояснення вчителем поетапного виконання роботи.

1)На картон-основу нанеси контур грибка.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\Фото 003.jpg

 

2)Підбери нитки відповідних кольорів та дрібно наріж їх.

3)Нанеси клей на шапинку грибка, присип різаними нитками і притисни.

4) Так само виконуємо ніжку грибка і травичку.

5) Готову аплікацію поклади під прес.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 013в.jpg

ІV. Практична робота учнів.

Фізкультхвилинка

Диб-диб-диб!

(Постукати по столу кулачками.)

Диб-диб-диб!

(Постукати по столу долонями.)

Біля пенька гриб!

(Показати, нахилившись уперед.)

Отакий товстезний,

(Розвести руки в сторони.)

Отакий грубезний,

(Стиснути долоні в кулачки.)

Бриль на голові.

(Похитати головою.)

А нога в траві.

(Показати.)

Диб-диб-диб!

(Повторити вправу 1)

Диб-диб-диб!

(Повторити вправу 2)

Біля пенька гриб.

V.  Підбиття підсумків уроку.

1.Організація виставки дитячих робіт.

2.Бесіда

Чим зацікавив вас урок?

Що сподобалося найбільше?

3.Пізнавальна гра «Рими»

Дуже гарні, хоч маленькі на пеньках сидять … (опеньки).

Жовтенькі, невеличкі,

У траві ростуть… (лисички).

Там, де сосни і дубочки,

Білі виросли… (грибочки).

Гриби збирай і вдень, і зранку,

Лиш не чіпай бліду… ( поганку).

Гриби у лісі рвали вчора,

Лиш не чіпали …(мухомора).

Всім діткам треба добре знати –

Отрути в цих грибах… ( багато).

 

Урок 2

Тема. Їжачок-хитрячок

Мета. Ознайомлення з виготовленням виробу в техніці аплікації з ниток. Познайомити з етапами роботи над виконанням виробу. Розвивати творчі можливості дітей. Викликати позитивні емоції у дітей. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Зразок виробу, ілюстрації до теми, нитки, картон, клей, ножиці, олівець, серветка, мультфільм «Їжачок та Соловейко».

                                               Хід уроку

І. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок.

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів та повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми виконаємо аплікацію з ниток. А що саме ви дізнаєтеся, відгадавши загадки.

Відгадування загадок.

Колючий клубочок прибіг у садочок. (Їжачок)

В лісі є кравець чудовий,

Шиє звірам він обнови.

Для ведмедя – кожушки,

Для лисички – чобітки,

Для куничок – рукавички,

А для білочки – спіднички,

Зайцю – валянки на лапки,

А для вовка теплу шапку,

Ще й собі пошив піджак

Хто кравець такий?... (Їжак)

                         Л.Андрієнко

Бесіда.

- Що ви знаєте про їжачка?

- Яку форму має його тулуб?

- Чим він укритий?

- Де живе їжачок?

- Чим він живиться?

- Назвіть казки, де одним з героїв є їжачок?

Енциклопедична довідка.

 Їжачок – невеличка тварина. Замість шерсті його спина вкрита міцними колючими голками. Вони захищають їжачка від ворогів.

 Свій колючий покрив їжак використовує також під час перенесення матеріалу для будівництва кубла. Їжак – нічна тварина. Удень він спить, а вночі виходить на пошук їжі. Живиться їжак комахами, личинками, слимаками. Іноді його здобиччю стають жаби, миші, змії. Він має добрий нюх, а от зір і слух у нього погані. Улітку їжак накопичує жир, а взимку міцно спить у своєму кублі.

 

 

Ось як про нього розповідається у вірші

Вірш

Чимчикує їжачок –

Ціла купа колючок.

Їсть комах він, гризунів

І маленьких плазунів.

І до жаб він не байдужий.

Влітку він жирує дуже,

Цей колючий хижачок.

А на зиму їжачок

Знайде ямку чи дупло.

Зробить там собі кубло.

Листячком його застелить

Й спить собі в м’якій постелі.

ІІІ. Робота над темою уроку.

Інструктаж до практичної роботи.

1.Нанесіть на картон контур їжачка.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 008.jpg

2.Наріжте чорні нитки довжиною 6 см і складіть кожну нитку навпіл.

3.Змастіть тулуб клеєм.

4. Починаючи зверху, приклеюйте нитки.

5. Для мордочки дрібно нарізати нитки (світліші за кольором) .

6. Нанести клей на мордочку і присипати дрібно нарізаними нитками.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 015ф.jpg

Фізкультхвилинка

Їжачок-хитрячок

(З’єднати долоні разом із пальцями вгору)

Голочки гостренькі,

(Великі пальці – на себе, решту перехрестити й ворушити ними)

Ось грибки під дубком.

(Дві долоні, виставлені пальцями вгору, поставити навхрест).

Він збира маленькі.

(З’єднати дві опуклі долоні).

Фразеологізми

Жалить, як кропива, і колеться як їжак. (Про задерикувату людину.)

На мені покатається, як на їжаку.(Про вперту людину.)

Колючий, як їжак. (Про людину, гостру на язик.)

ІV. Підсумок уроку

Перегляд мультфільму «Їжачок та соловейко»

 

Урок 3

Тема. Новорічна ялинка

Мета. Ознайомити учнів з процесом виготовлення новорічної ялинки. Удосконалювати навички роботи з нитками. Розвивати конструктивні здібності, фантазію; формувати навички співпраці. Виховувати шанобливе ставлення до живої природи, дисциплінованість у роботі.

Обладнання. Картон, нитки, клей, олівець, олівець, серветка.

                                        Хід уроку

І. Організація класу.

У вогнях ялиночка

В новорічний час,

На гілках ялиночки

Тисячі прикрас.

 Ми довкол ялиночки

 Водимо танок.

 На гостину просимо

 Геть усіх діток.   Г. Алексєєва

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Відгадування загадки

І зелена і пахуча,

І пухнаста, і колюча.

Посеред кімнати стала,

Нас із святом привітала. (Ялинка)

                     В.Паронова

- Яке свято незабаром святкуватимемо?

А який Новий рік без ялинки.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 Незабаром Новий рік, і скоро зелена гостя з’явиться в наших домівках. На жаль, люди вирубують лісові красуні. Адже без них, думають, новорічні свята будуть невеселими. Отож, сьогодні на уроці ми виготовимо аплікацію «Новорічна ялинка», якою можна прикрасити листівку

Словничок. Новорічна ялинка -   прикрашене дерево ялини, ялиці або сосни, вшанування якого походить із культу «вічнозеленого дерева». У християнські часи – символ та неодмінний атрибут Різдва.

Ялинкові прикраси – іграшки, кульки чи фігурки тварин, людей, предметів побуту, гостинці, котрими прикрашають новорічну ялинку.

 

ІV. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Хвилинка - цікавинка

g1-1_b.jpg1 учень. Ялини ростуть у хвойному лісі. У цих дерев листочки у вигляді голочок, які називаються хвоя. На зиму голки у хвойних дерев не опадають. Голки оновлюються поступово, через 5 – 7 років.

2 учень. Ялина добре очищає повітря. Саме тому це дерево завжди садили біля хати. Люди користуються щедрістю ялини. Вона дає ліс для будівництва, папір, штучний шовк, целофан, спирт, гліцерин, ліки. Із

ялини роблять музичні інструменти і багато інших корисних речей.

 

Технологія виготовлення виробу

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 006.jpg

Ялинка 1

  1. Беремо нитку зеленого кольору довжиною 20 см.
  2. Підготувати картон для основи.
  3. На картон нанесіть контур ялинки.
  4. Змастити клеєм і викласти нитку.
  5. Із кольорових ниток скрутити іграшки і наклеїти.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\Фото 0165.jpg

Ялинка 2

  1. Підготувати картон для основи.
  2. Нарізати нитки зеленого кольору різної довжини від найменшої до найбільшої.
  3. На картон відзначаємо середину і проводимо вертикальну лінію
  4. Приклеюємо стовбур.
  5. Зелені нитки складаємо навпіл і приклеюємо зверху донизу.
  6. Можна прикрасити блискітками.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 017і.jpg

Ялинка 3

  1. Приготувати картон для основи.
  2. Нанести контур ялинки на картон.
  3. Дрібно нарізати нитки зеленого кольору.
  4. Нанести клей на ескіз, присипати різаними нитками і притиснути.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 018в.jpg

Фізкультхвилинка

Різали ми і трудились.

Наші рук вже втомились.

Тож тепер часу не гаймо

І фізкультхвилинки починаймо.

Нахиліться вліво, вправо.

Станьте рівно, покрутіться

До сусіда посміхніться.

А тепер пора сідати

І листівку прикрашати.

V. Практична робота учнів

VІ. Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

У якій техніці ви виконували сьогодні роботу?

Додаток до уроку

                        Де взялася різдвяна ялинка

 … Десь у далекому селі жила вбога вдовиця з двома дітьми, Оксаною і Петрусем. Вони були такі бідні, що не мали ні що їсти, ні з чим затопити в печі.

 Надходив Святий Вечір. Мати послала дітей у недалекий ліс назбирати пруття. Діти пішли й почали збирати хмиз, а збираючи, зайшли в глибину лісу та й заблудили …

  • Заночуємо отут, у затишку, а вранці знайдемо дорогу! – сказав Петрусь до сестрички.

 Посідали діти під молодою ялинкою на в’язках хмизу, притулились одне до одного та й поснули.

 В той час, коли діти спали, в лісі почали діятися всякі дива. Надбігла вивірка, глип – під ялинкою двоєчко дітей! Зараз поскакала до лісового царя, ведмедя…

 Вже прискакав зайчик, прибігла лисичка, прилетіли пташки, і всі в один голос стали жалувати дітей: бідні діти, їм треба якось допомогти!

 Тоді мовив лісовий цар – ведмідь.

  • Ідіть і порятуйте їх, як знаєте та чим можете…

 Побігли звірі, полетіли птахи, і кожне з них принесло, що мало. Щоб не розбудити дітей, звірята порозвішували свої подарунки на ялинці, а з неба злинув ангел і освітив ялинку свічечками, щоб діти не боялися і щоб їм було тепло.

 Рано-вранці, до схід сонця, прокинулися діти, глянули на ялинку і здивувалися: що за краса, звідкіля стільки дарунків?! Діти взяли ялинку, і з усім, що було на ній, понесли додому.              Тепер уже легко знайшли дорогу, бо зайчик позначив її своїми слідами. І коли прийшли додому, в хаті бідної вдовиці настала велика радість. Із села позбігалися люди, щоб подивитися на пишну ялинку.

 Відтоді щороку на Святий Вечір до кімнати приносять ялинку, обвішують її цукерками й іншими прикрасами і засвічують на ній свічечки.

                                                                                 За Ю. Шкумеляком

 

Фотогалерея  «Альтернативні ялинки»

http://poltavanews.com.ua/media/1559155/1.jpg  http://lh6.ggpht.com/_R_VL2COXMbw/SyemSqUgriI/AAAAAAAAA2U/b7OLRpuxARg/10candle.jpg

http://stranamasterov.ru/files/imagecache/orig_with_logo/i2011/04/02/dsc00015.jpg   http://www.kralechka.com/wp-content/uploads/1-3.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_M5zktyFq_mY/S0JtqGleLXI/AAAAAAAAG0A/DYQMl-pJ8Vk/s400/IMG_4146s.jpg http://s51.radikal.ru/i133/0812/21/073584d9b6b9.jpg

 

 

Урок 4

Тема. Корзинка з вербовими котиками

Мета. Поглибити знання дітей про звичаї і традиції українського народу. Формувати вміння працювати з нитками, навчати виконувати аплікацію з ниток. Розвивати творчі можливості дітей. Виховувати глибокі почуття до народних звичаїв, природи рідного краю.

Обладнання. Зразок виробу, вербові котики, нитки, клей, ножиці, картон, серветка.

                                         Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Вступна бесіда

Складання асоціативного куща «Весна» .

Відгадування загадки.

Лиш весна привітна

У гостях з’явилась –

На гіллі тендітнім

Котики розсілись.

Котики пухнасті.

Котики маленькі,

Жовті, мов курчата,

Як вата м’якенькі.

Рано нас вітати

В котиків є звичка.

Знають всі малята

Це цвіте… (вербичка).

Напередодні Великодня відзначають Вербну неділю. У цей день жінки, нарізавши вербових гілочок, несли їх до церкви посвятити. Для цього брали лише червону вербу, яка найшвидше розпускається, і, отже оповіщає весну.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми виготовимо вітальну листівку до свята, оздоблену аплікацією з ниток.

ІV. Робота над темою уроку.

Читання вірша «Котики вербові» А.Камінчука

Сонце по діброві

Ходить, як лисичка.

Котики вербові

Жмурять жовті вічка.

 Вже не хочуть спати,

 Хоч і трішки сонні,

 Гріють цапенята

 На яснім осонні.

Інформаційна хвилинка

                             Вербна неділя

 Зранку на богослужіння обов’язково сходилися старі й малі, бо «гріх не піти до церкви, як святять вербу». Коли закінчувалася відправа і священик окропив гілля свяченою водою, то діти – одне поперед одного – намагалися якнайшвидше дістати вербу і тут же проковтнути кілька «котиків» - «щоб горло не боліло». Дівчата і хлопці жартома билися свяченою вербою коло церкви і дорогою додому, примовляючи:

Будь великий, як верба,

А здоровий, як вода,

А багатий, як земля!

 Було зазвичай матері, принісши посвячену вербу, неодмінно «били» нею дітей приказуючи:

Не я б ю – верба б’є,

За тиждень – Великдень.

Недалечко красне яєчко.

Спаси і сохрани, Матір Божа,

Під своїм покровом.

 Вважалося, що свячена верба має магічну силу, Коли вперше навесні виганяли худобу на пасовисько, то поганяли тільки цією вербою. Під час граду на подвір’я викидали гілля свяченої верби – «щоб град зупинився». Вербу використовували не лише як оберіг, а й як ліки. Товчене вербове листя прикладали до ран. Відваром свяченої верби змочували голову, лікуючись від головного болю. Вербу клали у воду, як купали хвору дитину.

Прислів’я

Верба красна б’є напрасне, верба біла б’є за діло.  

Розгляд зразка виробу

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 011і.jpg

Пояснення вчителем поетапного виконання виробу

  1. Вибрати картон і схематично показати місце корзинки, вербових котиків.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 007.jpg

  1. Підібрати нитки.
  2.  Нарізати нитки відповідної довжини для корзинки і вербових котиків.
  3. Дрібно нарізати нитки для котиків.
  4. Змастити клеєм картон і викладати корзинку і вербові котики.
  5. Готову аплікацію покласти під прес.

Практична робота учнів.

Фізкультхвилинка

Гра «Вербич»

Всі діти стоять у колі і кажуть: «Вербич, Вербич, весну поклич!»

Вербич. Зараз покличу!

Діти. І ми з тобою, побий нас вербою.

 Діти обертаються спинами до Вербича, а Вербич торкається кожної дитини гілкою і промовляє такі слова:

Не я бю, верба бє.

За тиждень – Великдень

Весна принесла золотого ключа,

А ви пошукайте собі Вербича.

Після цих слів кладе гілочку в центрі і стає з дітьми у коло. Хто швидше візьме гілочку, той стає Вербичем.

V. Підсумок уроку.

Перегляд дитячих робіт.

Учитель. Дуже гарні вийшли листівки! Вітайте своїх рідних і близьких зі святом. Дякую за плідну роботу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 5

Тема. Квіти на галявині

Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з різними прийомами  роботи з нитками. Удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм. Розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність. Виховувати самостійність у роботі, посидючість, любов до праці.

Обладнання. Картон, кольорові нитки, клей,олівець, серветка, презентація «Легенди про квіти», ілюстрації до теми.

                                             Хід уроку

І. Організація класу.

Усміхніться всім навколо:

небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

день тобі веселим буде!   (А.Костецький).

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Вступна бесіда

  • Як часто ви замислюєтесь над тим, що означають квіти у вашому житті?

Що означають квіти в житті?

Вони нас вчать любові й доброті,

Вони дають наснагу і натхнення,

Вони дарують радість сьогодення.

Складання асоціативного куща «Квіти»

Інформаційна хвилинка

 Квіти ростуть на полях та луках, у лісах і навіть на озерах. Буяють вони різнобарв’ям на наших подвір’ях з ранньої весни до пізньої осені. І в кожній квітці прихована краса, натхнення, безмежна любов до рідної землі та прекрасного.

 Квіти – це емоції, цікавість, радість. Вони вчать нас бути уважнішими, відповідальнішими, ніжнішими та добрішими. Милуйтеся квітами у їх природному середовищі.

 Квіти сприяють очищенню і оздоровленню повітря навколо нас, наповнюють його киснем, тонким і ніжним ароматом. Це парфуми і косметика. З квіток ми настоюємо чай.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми будемо виконувати аплікацію з ниток «Квіти на галявині».

Перегляд ілюстрацій «Весняні квіти»

Розгляд та аналіз квітів за будовою, кольором.

 

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\Primula_veris_L.-1.jpg

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\Крокус Пурпуреа Грандифлора.jpg

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\son-trava04.jpg

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\pic14.jpg

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\медуница1.jpgF:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\Primula acaulis mix 1.jpg

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\0_b408_cfc44953_orig.jpeg

F:\Для Вчителя\Для вчителя 1\весенние цветы\кульбаба.jpg

ІV. Засвоєння нових умінь, знань та навичок.

Перегляд презентації «Легенди про квіти»

Малювання ескізів квітів на папері.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 009.jpg

Які дивовижні ці квіти,

У кожній чарівність своя.

Всі різні, тай що говорити –

У квіти закохана я.

Дивитися годинами можна

 На ніжні пелюстки в росі.

Дивує і радує кожна,

А щастя дарують усі.  (Н.Красоткіна)

Технологія виготовлення виробу

  1. Перенести ескіз малюнка на картон-основу.
  2. Підготувати нитки потрібного кольору.
  3. Відрізаємо жовту нитку для серединки, змастити картон клеєм і викласти нитку по спіралі.
  4. Далі аналогічно викладаємо пелюстки.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 014с.jpg

Фізкультхвилинка

Пальчикова гімнастика

На галявині зростають

Квіточки маленькі

(Долоні разом, пальці розставити, крім мізинців та великих, - вони торкаються один до одного)

Є рожеві, є червоні,

Жовті та біленькі.

Корінцями із землі.

(Дві долоні, виставлені пальці опустити донизу)

П’ють вони водичку,

А нап’ються – підростають.

(Долоні розвести в сторони)

Стануть іще вищі.

Самостійна практична діяльність учнів.

V. Підсумок уроку.

Виставка робіт

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Що ми можемо зробити, щоб нас оточували квіти?

Вірш

Друзі! Квіти бережіть.

І ніколи їх не рвіть,

Без потреби, просто так.

Хай квітує в полі мак,

В житі пахнуть волошки.

Хай жовтіє первоцвіт…

Хай радіє увесь світ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 6

Тема. Вже сонечко в море сідає

Мета. Продовжити знайомити учнів з різними прийомами роботи з нитками. Удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм. Розвивати творчі здібності дітей, дрібну моторику пальців рук, акуратність у роботі. Виховувати самостійність, охайність у роботі.

Обладнання. Зразок виробу, нитки, клей, картон, ножиці, серветка.

                                            Хід уроку

І Організація класу.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

Й не базікать на уроках,

Мов папуга чи сорока.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Вступна бесіда.

  • Хто з вас був на морі?
  • Які враження від відпочинку?
  • Що найбільше запам’яталося?

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Слухання вірша

Я малюю море,

Далечінь безкраю!

Ви такого моря

Ще не зустрічали!

Є блакитна фарба,

Пензлики умілі…

Хвилі на малюнку

Зразу зашуміли.

            За Орловим, переклад Н. Куранової

Сьогодні ми з вами виконаємо аплікацію з ниток «Вже сонечко в море сідає».

ІV. Робота над темою уроку.

Розгляд фотоілюстрацій.

Читання вірша.

Вже сонечко в море сіда,

У тихому морі темніє,

Прозора, глибока вода,

Немов оксамит, зеленіє.

На хвилях зелених тремтять

Червонії іскри блискучі.

І ясним огнем миготять,

Мов блискавка з темної тучі.

                          Леся Українка

Словничок. Оксамит – тканина, яка має щільний короткий ворс, із натурального шовку або штучного волокна.

Пояснення вчителем поетапного виконання роботи.

  1. Підібрати картон для основи.
  2. На картон  нанести контур сонця, моря.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 005.jpg

  1. Підібрати нитки відповідних кольорів.
  2. Відрізати нитки відповідної довжини для моря, сонячних променів, жовті дрібно нарізати.
  3. Нанести клей хвилястою лінією і приклеїти нитки, чергуючи, білу, світло синю і темно синю, притиснути.
  4. Нанести клей на контур сонця, присипати різаними нитками і притиснути.
  5. Жовті нитки – промінці приклеїти, змастивши картон клеєм.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 010я.jpg

Практична робота учнів

Фізкультхвилинка

Всі долоньки простягайте

І промінчики піймайте.

Відчуваєте тепло,

Що по ручках потекло?

Навіть пальчиків кінці

Гріють сонця промінці.

Наберем пісок у руки,

Міцно в кулачках стискаєм,

Сиплемо пісок додолу

І долоньки розкриваєм.

Струсимо пісок, зметемо

І спочатку все почнемо.  (О.Дзьоба)

V. Підсумок уроку.

Виставка робіт.

 

 

 

 

 

Урок 7

Тема. Півник  - голосисте горлечко

Мета. Поглибити знання учнів про роботу з нитками. Вчити виготовляти аплікацію з ниток. Розвивати творчі здібності. Виховувати естетичні почуття, самостійність, акуратність у роботі.

Обладнання. Нитки різних кольорів, ножиці, картон для основи, клей, олівець, серветка.

                                            Хід уроку

І. Організація класу.

- Чи бачили ви коли-небудь, чи чули ви коли-небудь, як прокидається село?

Гра «Імітація»

Група дітей імітує мімікою, жестами, звуками, наслідуючи птахів, тварин, людей, як прокидається українське село. Останнім у пантомімі півень злітає на тин і голосно кукурікає.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

А ось і герой нашого сьогоднішнього уроку.

Слухання вірша

                        Півень

Є в бабусі гарний півник,

Голосочок має срібний.

Прокидається він рано,

Кукурікає старанно:

_Ку-ку-рі-ку! Встаньте, люди!

День сьогодні гарний буде!

Півень із курми гуляє,

Від біди оберігає.

Він розшукує жучків,

Тягне з нірки черв’ячків,

Віддає малим курчатам,

Бо в родині він за тата.   (В. Паронова)

Бесіда

  • Згадайте казки у яких головним героєм є Півник?
  • Півник став героєм багатьох казок! ( «Колосок», «Котик і Півник»)
  • Яким він постає перед вами у казках?
  • (Працьовитим, розсудливим, справедливим – у казці «Колосок». Легковажним, неслухняним – у казці «Котик і Півник».

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні ми будемо виготовляти аплікацію з ниток «Півник – голосисте горлечко».

ІV. Робота над темою уроку.

 

Розгляд зразка виробу.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 012ч.jpg

 

Народні прикмети.

1уч. За народним повір’ям, крик півня, що провіщає наближення нового дня, відганяє нечисту силу і злих духів.

2уч. Якщо півень обійде навколо хати й тоді заспіває – це знак, що обов’язково будуть гості. У таких випадках зазвичай промовляють: «Якщо дорогий гість, нехай тобі буде золотий хвіст, а якщо поганий гість, то нехай відпаде і той хвіст».

3уч. Якщо півень співає ввечері, то буде тепла ніч, якщо вночі – можна нічого не боятися, якщо рано і вдень – буде гарна погода, якщо на порозі – будуть гості, якщо часто співає напроти вікна – віщує нещастя.

4уч. Чорного півня не слід тримати  у дворі,

Бо не будуть в мирі та злагоді жити чолові із дружиною.

5уч. У сиву давнину, коли наші пращури були язичниками, півень відігравав важливу роль: символ всього світлого й доброго.

6уч. Чумаки, коли вирушали в дорогу обов’язково брали із собою півня – як будильник і захист від лихого. Розказували, що червоний півень може допомогти віднайти скарб.

7уч. А чеське повір’я розповідає про білого півня, що начебто приносить у дім щастя.

Пояснення вчителем поетапного виконання  роботи

  1. Приготувати необхідні матеріали для роботи.
  2. Нанести ескіз півня на картон.

F:\Виставка 2017\2016-12-22 Фото\фото 004.jpg

  1. Вибрати і нарізати нитки довжиною 5мм.
  2. Наносити клей на картон і присипати різаними нитками
  3. Готову аплікацію покласти під прес.

V. Практична робота учнів.

(Вчитель стежить за виконанням роботи, радить, виправляє помилки.)

Фізкультхвилинка

Півник рано уставав,                 - змахи руками

Голосок свій подавав:

Ку-ку-ріку, ку-ку-ріку.

Раз знайшов він колосок               - нахилитись

Поклав його у мішок.

До млина із ним пішов                  - імітують рухи млина

І щоранку залюбки                       - плескають у долоні

Випікав він пиріжки.

Ой, які ж вони смачні.                  – вдихають запах пиріжків

І рум’яні, й запашні!

VІ.  Підсумок уроку

Прибирання робочих місць.

 

Література:

  1. Вінець. В.Скуратівський. – К.: Видавництво УСГА, 1994.

2.Мої улюблені вірші. Тернопіль»Підручники і посібники», 2005.

3.Навчальні програми для загальноосвітніх навч. закл. із навчанням українською мовою. 1-4 класи. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2011. – 392с.

4.Прислівя, прикмети та повіря укр. Народу// уклад. Н.Кусайкіна. – 2-ге  вид., виправл. та доп. – Х.: ВД «Школа», 2007. – 128с.

5.Сучасний тлумачний словник української мови. – ВД «Школа», 2007

6. Трудове навчання: підруч. Для 2 кл./ В.КСидоренко, Н.В.Котелянець. – Харків: Сиция, 2012. – 136с.

 

 

docx
Додав(-ла)
Линник Тетяна
Додано
17 лютого 2019
Переглядів
8126
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку