УСНА І ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ПЕРШОЇ СОТНІ. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ, ПОВ'ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ

Про матеріал
повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел; навчати учнів розв'язувати задачі на знаходження суми, на різницеве порівняння і збільшення на кілька одиниць; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.
Перегляд файлу

УСНА І ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ПЕРШОЇ СОТНІ. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ, ПОВ'ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ

Мета: повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки до­давання і віднімання, пов'язані з нумерацією чисел; навчати учнів розв'язувати за­дачі на знаходження суми, на різницеве порівняння і збільшення на кілька одиниць;  вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

І.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1.  Вступне слово вчителя
  •                У третьому класі ми продовжимо вивчати математику, науку складну, але цікаву і дуже потрібну. Ви ознайомитеся з трицифровими числами; навчи­теся їх додавати і віднімати, множити і ділити у межах 1000. На вас очікує зу­стріч з новою одиницею маси — тонною та одиницею довжини — кілометром. А ще ви будете розв’язувати цікаві задачі, які мають практичне значення.
  1. Ознайомлення з новим підручником
  •                У першому і другому класах вам допомагав вивчати математику мов­чазний друг. {Демонстрування підручників з математики для 1-го і 2-го класу.)
  •                Це підручник з математики. У третьому класі вам буде допомагати їх старший брат — підручник з математики для 3-го класу.
  •                Розгляньте обкладинку підручника. Хто його автор?
  •                Розгорніть підручник. Які умовні позначення допоможуть вам орієнту­ватися в книзі?
  •                Які розділи ми будемо вивчати?
  1.  Усна лічба
  1.  Робота за підручником (с. З, завдання 1,3).
  •                Скільки всього паличок на кожному малюнку?
  •                Назвіть всі числа п’ятого (сьомого) десятка.
  1.  Гра «Хто швидше?».

     

                                     81 + 9

                         87- 50         96-50

                     59- 14                67-13

  1. - 24                                26 +34

ІІІ.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

  •                Сьогодні на уроці ми повторимо нумерацію чисел першої сотні, будемо читати, записувати і порівнювати числа в межах 100. Розв’язувати задачі, вчитися швидко і правильно рахувати.

ІУ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

  1. Фронтальне опитування

Запис на дошці

1 дес.— це ... одиниць

7 дес.— це ... одиниць

  1. дес.— це ... одиниць

1  сотня — ... дес. ... одиниць

Робота за таблицею розрядів (с. З, завдання 4)

  •  Прочитайте числа в таблиці.

-  Що означає цифра 9 у другому рядку? у третьому?

— Що означає цифра 0? цифра 4?

  • Прочитайте найбільше число, найменше.
  • Порівняйте числа другого і третього рядків.
  1. Робота в парах
  •  Назвіть всі числа від ЗО до 42; від 48 до 57; від 86 до 93.
  1.  Коментоване розв'язування прикладів {с. 4,завдання 7)
  • Запишіть у вигляді рівностей відповіді на запитання.
  •                Як утворити число 60 з попереднього до нього числа?
  •                Як утворити число 80 з числа, що йде за ним?
  •                Скільки отримаємо, якщо від числа 59 віднімемо число його одиниць? число його десятків?
  1.  Самостійна робота [с. З,завдання 6)
  2.  Розв'язування прикладів (є 4,завдання8)

1-й, 2-й стовпчики — усно; 3-й, 4-й — самостійно з подальшою перевіркою.

Фізкультхвилинка

У. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

  1.  Вправа «Незакінчене речення»
  • Для того, щоб правильно розв’язати задачі, повторимо деякі правила.
  • Щоб порівняти два числа, треба виконати дію...
  • Щоб дізнатися скільки всього, треба виконати дію...
  • Щоб дізнатися на скільки одне число більше або менше від другого, вико­нуємо дію...
  • Щоб дізнатися у скільки одне число більше або менше від другого, вико­нуємо дію...
  1.  Робота над задачею на знаходження суми та на різницеве порівняння  (с. 4, завдання 9)

Аналіз задачі за короткою умовою на дошці.

 

 

Огірків — 20 ящиків

Помідорів — 40 ящиків  ?     на ?>

Яблук — 30 ящиків

  •  Скільки завезли ящиків з огірками? Скільки завезли ящиків з помі­дорами?
  • Скільки всього завезли ящиків з яблуками?
  •  Чого більше завезли — фруктів чи овочів?
  •  Як ви про це дізналися?
  •  На скільки більше завезли ящиків овочів, ніж фруктів?

Розв’язання

1)40 + 20 = 60 (ящ.) — завезли овочів

2) 60-30 = 30 (ящ.)

Відповідь: на 30 ящиків більше завезли овочів.

Які ще питання можна поставити до задачі?

(На скільки більше завезли ящиків з помідорами, ніж з яблуками? На скільки менше завезли ящиків з огірками, ніж з яблуками?)

  1.  Робота над задачею на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць (с. 4, завдання 10)

Аналіз задачі за питаннями вчителя.

Учні високого рівня знань розв’язують задачу виразом.

(3 + 1) + 20 = 24 (л)

Учні достатнього рівня знань розв’язують задачу по діях:

  1.  3 + 1 = 4 (л) — від кози і вівці
  2.  4 + 20 = 24 (л)

Відповідь: від корови надоїли 24 л молока.

Всі решта учнів — за допомогою короткої умови на картках-підказках і схеми-опори.

  1. □   + □ = □   (л)
  2.  □ + □ = □ (л)
  3.  У скільки разів більше молока надоїли від корови, ніж від кози?

24 : 3 = 8 (разів)

  1.  Завдання з логічним навантаженням (с. 4, завдання 11)

УІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Над якою темою працювали? Назвіть числа третього десятка.
  •  Що означає кожна цифра у числі 35? Як утворити число, якщо відоме попереднє до нього?

УІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 4, завдання 12; 13.

 

docx
Додав(-ла)
Марикіна Ніна
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 жовтня 2021
Переглядів
613
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку