Тема : Узагальнена таблиця додавання і віднімання одноцифрових чисел. Закріплення додавання і віднімання з переходом через розряд. Периметр квадрата
Мета: Ознайомити учнів з узагальненою таблицею додавання і віднімання одноцифрових чисел; формувати уміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати увагу, виховувати математичну активність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання (с. 42–43, завдання 226; 227)
2. Фронтальне опитування
- Що називається периметром многокутника ?
- Як позначаються сторони многокутника?
- Який чотирикутник називається прямокутником? Квадратом?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти периметр квадрата.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 43–44)
Завдання 228. Усне виконання завдання
Учні знаходять за таблицею результати додавання і віднімання користуючись таблицею.
Завдання 229
Знаходження значень виразів з коментуванням.
Завдання 230. Усне виконання завдання
Утвори істинні висловлювання:
якщо від суми відняти один із доданків, то...;
якщо від зменшуваного відняти різницю, то...;
якщо до від’ємника додати різницю, то...
Завдання 231. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 232
Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 233
Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.
Завдання 234. Колективне опрацювання матеріалу
— Накресліть квадрат зі стороною 4 см. Знайдіть його периметр.
Периметр квадрата обчислюється так:
Р = а + а + а + а.
V. Узагальнення й систематизація знань
— Які твердження правильні?
Будь-який квадрат — це прямокутник.
Будь-який прямокутник — це квадрат.
Будь-який чотирикутник — це многокутник.
(Правильні — перше і третє твердження.)
7 + 6 – 4 |
11 – 5 + 1 |
6 + 7 – 5 |
8 + 5 + 2 |
9 + 4 – 7 |
15 – 7 + 6 |
8 + 4 – 6 |
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як обчислити периметр квадрата? Наведіть приклади.
VII. Домашнє завдання
С. 44, завдання 235; 236.