Тема. Узагальнення до розділу «Права і свободи людини»
Мета: узагальнити та перевірити рівень засвоєння знань учнів/учениць з розділу; розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу; виховувати самостійність.
Тип уроку: узагальнюючий.
Обладнання: тестові завдання, ілюстрації.
Конспект уроку
з громадянської освіти
для 10-го класу
Підготувала учитель історії
КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Узагальнення до розділу «Права і свободи людини»
Мета: узагальнити та перевірити рівень засвоєння знань учнів/учениць з розділу; розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу; виховувати самостійність.
Тип уроку: узагальнюючий.
Обладнання: тестові завдання, ілюстрації.
Хід уроку
(Свобода) (право) (гендер) (сегрегація)
Дата________ Прізвище, ім’я __________________________________________
Тематичне оцінювання з розділу «Права і свободи людини».
І варіант
За правильно виконане завдання 1-5 учень/учениця отримує 1 бал
А соціально-економічні Б культурні В громадянські Г політичні
А після вичерпання всіх національних засобів захисту своїх прав
Б у випадку порушення її прав державою
В у випадку, якщо вона не довіряє національним правовим механізмам
Г коли в національному законодавстві не передбачені інші можливості для захисту її прав
А Декларація прав людини й громадянина 1789 р.
Б Загальна декларація прав людини 1948 р.
В Декларація незалежності США 1776 р.
Г Декларація прав дитини 1959 р.
А перше Б друге В третє Г четверте
А омбудсмен Б дипломат В депутат Г гарант
За правильно виконане завдання 6-7 учень/учениця отримує 2 бали
|
А навчався в Англії на адвоката, боровся за незалежність Індії Б 28 років провів у в’язниці, був обраний президентом ПАР В брала участь у створенні ООН, премію з її ім’ям щорічно присуджують за видатну діяльність у сфері захисту прав людини Г у 28 років став співзасновником організації «чорних церков», виступав проти війни у В’єтнамі |
А право отримати паспорт (ID-картку) Б право самостійно укладати дрібні побутові угоди
В право вступу на роботу Г право керувати мопедом під час руху на дорогах
За правильно виконане завдання 8-9 учень/учениця отримує 1,5 бала
«Особи… мають право на життя. Країни мають вживати всіх необхідних заходів для забезпечення ефективного здійснення цього права осіб… нарівні з іншими».
А Конвенція про права дитини Б Загальна декларація прав людини В Конвенція про права осіб з інвалідністю Г Декларація прав дитини
А 1959 р. Б 1989 р. В 1948 р. Г 2006 р.
А ОБСЄ Б ООН В ЄС Г ВООЗ |
Дата________ Прізвище, ім’я __________________________________________
Тематичне оцінювання з розділу «Права і свободи людини».
ІІ варіант
За правильно виконане завдання 1-5 учень/учениця отримує 1 бал
А право на громадянство Б право на приватну власність
В право на життя Г право на повернення на Батьківщину
А кожна людина має право на життя й свободу
Б усі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах
В людська гідність є головною цінністю кожної людини
Г усі люди мають бути захищеними від дискримінації
А свободою Б правом В обов’язком Г відповідальністю
А через Конституцію України Б через соціальні акти ООН
В через окремий кодекс законів В через розпорядження Президента України
А логотип прав людини
Б логотип ООН
В логотип миру у світі
Г логотип ОБСЄ
За правильно виконане завдання 6-7 учень/учениця отримує 2 бали
|
А «Краще запалити свічку, ніж проклинати темряву» Б «У мене є мрія» В «Якщо ти зіткнувся з противником, переможи його любов’ю» Г «Ніхто не народжується з ненавистю до іншої людини» |
А Велика хартія вольностей Б Загальна декларація прав людини
В Декларація незалежності Г Декларація прав дитини
За правильно виконане завдання 8-9 учень/учениця отримує 1,5 бала
«Кожна людина для визначення її прав та обов’язків має право на основі повної рівності на те, щоб її справа була розглянута прилюдно і з дотриманням усіх вимог справедливості незалежним і безстороннім судом».
А Конвенція про права дитини Б Загальна декларація прав людини В Конвенція про права осіб з інвалідністю Г Декларація прав дитини
А 1959 р. Б 1989 р. В 1948 р. Г 2006 р.
А ОБСЄ Б ООН В ЄС Г ВООЗ |