5 клас
Тема: Узагальнення та систематизація знань по темі «Звичайні дроби. Дії першого ступеня зі звичайними дробами з однаковими знаменниками»
Мета: предметна компетентність:відтворити вміння читати та записувати звичайні дроби; повторити означення порівняння дробів з однаковими знаменниками та з одиницею правильні та неправильні дроби; означення мішаних чисел та дій додавання та віднімання звичайних та мішаних чисел і назви компонентів цих дій, правила знаходження невідомих компонентів; ключові компетентності: спілкування державною мовою - грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні математичну технологію; математична компетентність – оперувати числовою інформацією; розв‘язувати задачі; застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях; розвивати обчислювальні навички учнів; соціальна та громадянська компетентності – висловлювати власну думку, слухати і чути інших; виховувати впевненість у своїх силах, колективізм та самостійність. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань учнів. З усіх скарбів знання найцінніше, тому що воно не може бути ні вкраденим, ні загубленим, ні знищеним народна мудрість
Хід уроку
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен із вас вже постарався,
До уроку приготувався.
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
I. Організаційна частина Оголошення теми та мети уроку II Перевірка домашнього завдання (усний розбір вправ, які були задані додому)
III. Актуалізація опорних знань 1.Гра « Далі, далі…» ( незакінчене речення, відповідають учні по черзі, контролюють відповіді один одного, за цей вид роботи ці учні отримують бали)
Звичайний дріб записують за допомогою 2 - х натуральних чисел та…
Усні вправи
Які з дробів правильні, а які – неправильні?
Усні вправи
Усні вправи
2
Усні вправи
Усні вправи
Усні вправи
Усні вправи
V. Розв’язування задач та вправ.
3 : 7= 12 : 8= , 11 : 11=
5
8 +
VІ. Підбиття підсумків. Домашнє завдання.
1. Повторити теоретичний матеріал з теми «Звичайні дроби». 2. Підготуватися до контрольної роботи. 3. Написати твір або казку, в якій би фігурували звичайні дроби