Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Осінні барви, осінній настрій»

Про матеріал
Урок закріплення тасистематизації знань, 2 клас Підручник - Микола Вашуленко,Світлана Дубовик
Перегляд файлу

 

 Літературне читання: 2 клас                                                              

Тема: Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Осінні барви, осінній настрій»

Мета: закріпити та вдосконалити навички учнів виразно читати тексти та вірші, інтонувати речення, аналізувати прочитане, читати діалог; учити розповідати про свої враження від прослуханого твору; розвивати критичне мислення, творчий потенціал учнів, емоційне сприйняття, уміння висловлювати свою думку; формувати інтерес до навчання,

комунікативну компетентність, уміння дотримуватися правил спілкування, мовленнєвого етикету;  брати участь у колективному обговоренні прочитаних творів;

виховувати любов до природи.

Тип уроку: узагальнення навчального матеріалу.

Обладнання:  презентація до уроку; сюжетні картинки , карточки для роботи в парах; аркуші для створення творчої роботи, відео «Осінь», цеглинки «Лего»

 

Хід уроку:

І. Вступна частина

 Організаційний момент . Вправа «Зарядний пристрій»

- Щоб наш урок пройшов весело і цікаво, пропоную зарядитись позитивною енергією. ( діти швидко розтирають долоньки і торкаються один до одного, імітуючи зарядний пристрій)

 

ІІ. Основна частина

За допомогою кольорових стікерів пропоную дітям поділитися на групи (обравши колір, діти займають свої місця)

  1.          Мотивація навчальної діяльності

Гра «Розсипанка» (кожна група отримує слова – пазли)

Завдання: з розсипаних складів зібрати слова чи словосполучення, назви творів з розділу «Осінні барви, осінній настрій»

 

А от в якому розділі, ми згадаємо, якщо виконаємо завдання на аркушах:

Вправа «Редактор»

Закресліть кожну 4 букву і прочитайте назву розділу

ОСІАННІУБАРСВИООСІНТНІЙОНАСОТРІОЙ

2. Повідомлення теми і мети уроку

Молодці! Сьогодні в нас урок закріплення знань за розділом «Осінні барви, осінній настрій»

3.Осмислення набутих знань

1.Вправа «Мікрофон»

  •              Діти, а за що ви любите осінь? Або, можливо, навпаки, не любите?
  • Чудові відповіді! А як ви думаєте, а авторам наших творів осінь подобається?
  • Чому?
  • А яких письменників ви запам*ятали?

 

 

2.Робота над творами

(кожна група тягне лотерею, де вказано вірш і завдання до нього)

 

«На Галяві», Тамара Коломієць, с.27 (знайти слова – рими, зачитати їх)

 

«Ведмежа колисанка» Оксана Кротюк, с. 31 ( знайти слова – дії до слів, зачитати

Мама (що робить?)

Осінь (що зробила?)

Вітер(що робить?)

Бджоли, мушки і жуки (що зробили?)

Сусіди (що роблять?)

 

«Березовий листочок» Ліна Костенко,с.38

Прочитати рядочки з різними емоціями, за допомогою смайликів

Здригнувся заєць – ліс такий осінній,

Куди не ступиш, все щось шарудить!

 

Фізкультхвилинка

 

«Гра», Петро Сорока,с.39

Відновити послідовність, розставити цифри

            Сад осінній вчить мурах

            Він спускає їх на землю

            Переборювати страх

            На листочках літаках.

            Приземлившись, дітвора

            Тільки восени буває

            Отака весела гра.

            Аж підстрибує:» Ура!»

 

«Осіннє листя», Наталя Забіла,с.36

Користуючись текстом, дібрати ознаки до поданих слів

Дерева (які?)

Танцюристи (які?)

Листочки (які?)

 

 

3. Створення творчої роботи «Осінній пейзаж»

Осінь – чудова пора року! То ж давайте створимо власний пейзаж, використовуючи свої враження від прочитаних творів та власну фантазію.

(Діти використовують заздалегідь підготовлені вчителем елементи для аплікації (листочки, осінні дерева, гриби….), малюють, створюючи спільну творчу роботу)

Під час виконання роботи доцільно ввімкнути музичний супровід

 

4. Демонстрація робіт

 

ІІІ. Робота над узагальненням навчального матеріалу.

 

1. Гра «Вірю – не вірю» (сигналізуємо цеглинками Лего)

-   В розділі, який ми опрацювали, розповідається про зиму!

-   У вірші «Каштанопад» падали жолуді!

-   У вірші «Лісова колиска» ліс нудьгує без пташок?

-   Осінь може бути мрійливою і веселою?

-   Ми читали вірші Тамари Коломієць?

 

 

 

  •              Ми сьогодні працювали старанно!

 

2. Рефлексія. Вправа «Піраміда враження»

Створіть піраміду вашого враження від уроку. Оберіть відповідну цеглинку і побудуйте спільну вежу

  • Що сподобалось найбільше?
  • Що не вдалось на сьогоднішньому уроці?

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чорна Вікторія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 жовтня 2021
Переглядів
1386
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку