Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Властивості та графіки тригонометричних функцій»
(профільний рівень)
10 клас алгебра
Підготувала:
учитель математики
Пенькова К. І.
Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Властивості та графіки тригонометричних функцій»
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з даної теми;
розвивати вміння застосовувати теоретичні знання до виконання завдань різного рівня складності;
виховувати увагу, свідоме відношення та інтерес до предмету, культуру математичної мови, виховувати бажання долати труднощі під час виконання завдань, повагу до інших учнів.
Обладнання: картки із завданнями, кольорові картки.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Відмітити відсутніх. Привітати учнів, оголосити тему та мету уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Для того, щоб добре працювати на уроці, потрібний відповідний настрій. Почнемо із вправи на увагу.
Дивимось і запам’ятовуємо.
(Декілька секунд учні дивляться на рисунок, а потім відповідають на запитання)
ІІ. Перевірка домашнього завдання: (біля дошки працюють 5 учнів)
а). Побудувати графіки функцій та вказати їх властивості y=sin x, y= cos x, y = tg x, y = ctg x.(4 учні біля дошки)
б) Побудувати графік функції
ІІІ. Виконання усних вправ. «Мозковий штурм»
и) y = сtg x |
н) y = |cos x| |
н) y = sin(x-π/4) |
В) y = 3sin (x + π/2) |
р) y = ― 0,5cosx |
ь) y = tg|x| |
а) y = tg2x |
о) y = |
1. y = sin2x А).Перенесення на ліворуч вздовж осі ОХ
2. y=tg (x – ) Б). Перенесення на праворуч вздовж осі ОХ
3. y = 0,5 cos x В). Стискання у 2 рази до осі OY
4. y = ctg (x+) Г). Стискання у 2 рази до осі ОХ
Д). Розтяг у 2 рази від осі OY
ІV. Розв’язування завдань по групам індивідуально: А, Б, В(роздати листки для завдань учням тільки І варіанту)
На 7б |
На 9б |
На 11б |
Побудувати графік функції: y = 2 sin (x+) |
Побудувати графік функції: y = – 2 cos(2x – ) |
Побудувати графік функції: y = |
V. Виконання вправ на закріплення знань:
1). Обчислити значення виразу (7б):
а).; б).
2). Дослідить на парність функцію (9б):
3). При яких значеннях а можлива рівність(9б):
4). Побудувати графік функції (10б):
a). y=|1+2sinx| б).
5). Розв’язати графічно рівняння: cos x=
Додатково: Побудувати графік функції y= sinx |ctg x|
Індивідуально: Побудувати графік функції у =
VІ. Підведення підсумків:
VІІ. Домашнє завдання: збірник ст. 114 к.р. № 4(1, 3, 4,8)