Узагальнення й систематизація знань з теми «Планета Земля як середовище життя організмів»

Про матеріал
Метою цього уроку є узагальнити й систематизувати знання, отримані протягом вивчення теми «Планета Земля як середовище життя організмів».
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Узагальнення й систематизація знань

з теми ««Планета Земля як середовище життя організмів».

»

5 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 Підготувала

                                                      вчитель природознавства

                                                         Гупало Тетяна Григорівна

 

 

 

Тема. Узагальнення й систематизація знань

           з теми «Планета Земля як середовище життя організмів»

Мета уроку:

  • узагальнити і систематизувати знання з теми;
  • розвивати логічне мислення учнів, вміння аналізувати та узагальнювати інформацію, навички самостійної діяльності та роботи в малих групах;

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

 

 Організаційний момент.

Прийом «Вітання» .

Учні говорять один одному слова-вітання, «ввічливі слова»:

  -я дуже радий тебе бачити!

- я хочу щоб день у тебе був щасливим,

 -я бажаю тобі веселого дня!

І т.д.

 

                                                                Девіз уроку:    

                                                               Розум полягає не тільки у знаннях,

                                                               Але й у вмінні застосовувати їх.

                                                                            Арістотель.

Слово вчителя        Найважчий крок у житті — оцінити себе.

                                                                       Народна мудрість

Сьогодні на уроці ви продемонструєте свій рівень знань з теми «Планета Земля як середовище життя організмів». , і ви не тільки продемонструєте, а й самостійно виставлятимете собі бали за кожне завдання. Бали за виконані завдання ви будете виставляти в результаті взаємоперевірки, паралельної перевірки всім класом, оцінювання однокласниками чи вчителем у залежності від змісту завдання.

Оцінювання учнів буде здійснюватися за допомогою картки само- оцінювання. яку вчитель роздає учням.

Картка самооцінювання учня Картка самооцінювання учня

 

Види діяльності учня

Максимальна кількість балів

Набрані бали

1.Метод «Асоціювання»

1 термін-0.5 балів

 

2 Біологічний диктант «Так — ні».

(1 питання-0,5 б. )-4бали

 

 

3. Вправа «Німий.малюнок».

1 бал

 

4.  Тестові завдання

 

1 питання-0.5 балів

разом 2бали

 

5.. Заповнення таблиці

3 бали

 

 

Актуалізація опорних знань.

1. Інтерактивна вправа «Асоціювання» (учні біля дошки записують терміни, які асоціюються із назвою теми «Планета Земля як середовище життя організмів».

. наприклад

      Гідросфера        Абіотичні фактори        Екосистема----- Симбіоз

 

Паразитизм        Біотичні фактори        Угруповання                 Антропогенні фактори

 

Учні пояснюють значення термінів, які написані на дошці.

 

ІІ Напишіть «так», якщо ви згодні з наведеним твердженням, або «ні», якщо ви з ним не згодні

1Екосистема це  сукупність живих організмів і середовища їхнього проживання, що об'єднані певними зв'язками 

 

2До природних екосистем належить квітник

 

3Прикладом штучної екосистеми є поле

 

4 Штучні екосистеми здатні існувати без втручання людини

 

5Повітря сприяє поширенню насіння кульбаби

 

6Для риб середовищем життя є гунт

 

7 Рослинам взагалі не потрібна вода

 

8 До чинників живої природи належать- світло. температура повітря.

 

3. Вправа «Німий малюнок».

Назвіть  середовище існування яке зображено  на малюнку

Описание: http://8next.com/uploads/fotos/geogr/pr_54_01.pngА) Описание: http://8next.com/uploads/fotos/geogr/pr_55_01.pngБ) Описание: http://8next.com/uploads/fotos/geogr/pr_53_01.pngВ)

Г)

4 Тестові завдання

 1)Оберіть правильний ланцюг живлення

 А)Гусінь→зелений листок→яструб→горобець

 Б)Яструб→горобець→гусінь

 В)Листок→гусінь→горобець→яструб

 Г)усі варіанти правильні

 

2.) Укажіть ряд, утворений назвами  тільки  мешканців водного середовища:

А) дельфін, кит, водорості;    Б) котик, ромашка, акула;    В) щука, липа, латаття

3)Укажіть  ряд,  утворений  назвами тільки мешканців наземно-повітряного  середовища:

А) ластівка, калина, яструб;    Б) акула, латаття, окунь;   В) кріт, щука, кактус.

4)Серед запропонованих оберіть рослини лісу

 

А)дуб, ліщина, конвалія, кактус   Б)дуб, ліщина, папороть    В)дуб, дика груша, помідори

 

фізкультхвилинка

Пропоную  відпочити  динамічна рухавка виконується за допомогою відео за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=T-TkFDIeD8s&ab_channel=KidiUmTV  на YouTube каналі «KidiUm TV»

 5 заповніть таблицю:

«Характеристика середовищ існування організмів

 

. Підсумок уроку (Рефлексія).

Учні дають аргументовані відповіді на поставлені запитання.

 

  1. Яке значення мають отримані вами знання?
  2. Де вони можуть бути використані?
  3. Підрахунки набраних балів.
  4. Оцінювання учнів.

 

. Домашнє завдання.

  • Повторити параграфи з теми «Планета Земля як середовище життя організмів»,.
  •  Аналіз картки-самооцінювання учнів ( підрахунки набраних балів, виставлення оцінок у журнал і щоденники учнів).

  Використані джерела

1https://naurok.com.ua/test/vzaemozv-yazki-mizh-organizmami-ekosistemi-310122.html

 

2https://vseosvita.ua/library/uzagalnenna-i-sistematizacia-znan-z-temi-planeta-zemla-ak-seredovise-zitta-organizmiv-prirodoznavstvo-5-klas-34948.html

 

3http://8next.com/pr/3702-pr_53.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Додаткові матеріали

«Характеристика середовищ існування організмів

 

 

 

 

 

 

 

Картка самооцінювання учня Картка самооцінювання учня

Види діяльності учня

Максимальна кількість балів

Набрані бали

1.Метод «Асоціювання»

1 термін-0.5 балів

 

2 Біологічний диктант «Так — ні».

(1 питання-0,5 б. )-4бали

 

 

3. Вправа «Німий.малюнок».

1 бал

 

4.  Тестові завдання

 

1 питання-0.5 балів –

разом 2бали

 

5.. Заповнення таблиці

3 бали

 

 

3. Вправа «Німий малюнок».

Назвіть  середовище існування яке зображено  на малюнку

Описание: http://8next.com/uploads/fotos/geogr/pr_54_01.pngА) Описание: http://8next.com/uploads/fotos/geogr/pr_55_01.pngБ) Описание: http://8next.com/uploads/fotos/geogr/pr_53_01.pngВ)

А)                 

Б)

В)

Г)

doc
Додано
16 травня 2021
Переглядів
1374
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку