Узагальнення знань про числівник.

Про матеріал
Узагальнити і систематизувати знання учнів про числівник, як частину мови; удосконалювати вміння правильно вимовляти числівники і грамотно записувати їх на письмі розвивати орфографічну пильність, культуру писемного мовлення, виховувати любов до української мови.
Перегляд файлу

Тема: Узагальнення знань про числівник.(4 клас)

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про числівник, як частину мови; удосконалювати вміння правильно вимовляти числівники і грамотно записувати їх на письмі розвивати орфографічну пильність, культуру писемного мовлення, виховувати любов до української мови.

Обладнання: годинник, схеми-опори з теми, картки для роботи в парах та самостійної роботи.

Хід уроку

I.Організація класу. Створення емоційного настрою.

Вчитель: Знов лунає шкільний наш дзвінок,

 

                Кличе усіх на цікавий урок.

 

                У класі сьогодні гостей є багато

 

                І ми всі зібрались неначе на свято.

 

-Діти,поверніться до гостей і давайте привітаймося.

 

 Добрий день!

 

         Ми вам раді люди добрі

 

         І вітаєм щиро вас.

 

         Всіх запрошуєм ласкаво

 

         На урок в четвертий клас.

 

 2. Повідомлення теми уроку.

-Сьогодні у нас завершальний урок з теми “Числівник”,

тому будьте уважні.

 

Не гаймо часу, поспішаймо,

Урок скоріш розпочинаймо!

Давайте сьогодні попрацюємо наполегливо, швидко, щоб жодна хвилина не втратилась марно.

3. Правила на уроці.

1.Правило піднятої руки.

2.Уміння слухати.

3.Не перебивай.

4.Будь впевненим.

5.Тримай речі в порядку.

6.Поважай інших.

7.Слухай іншого.

ІІ. Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів.

1)Хвилина каліграфії.

-Пропишіть правильно, дотримуючись писемного мовлення.(на дошці)

Т р тр и и и ир три

Т те ем тем пе ра температура

Словникова робота.

Температура-нагрівання чого-небудь, тепловий стан тіла, речовини.

-Назвіть числівник.

-Складіть речення з числівником три.

Усний звуко-буквенний аналіз слова три.

Три[три]-3 букви, 3 звука, 1 голосна, 2 приголосні, 1 склад.

те [т]- приголосна, тверда, глуха.

ер [р]- приголосна, тверда, дзвінка.

и [и]- голосна, наголошена.

2)Вправа “Ментальна карта”(робота в групах).

-Щоб гарно ви попрацювали, зараз проведемо наступну вправу, повторюйте рухи за мною.

Вправа “Базовий баланс”

Бачу- натискаємо на потилицю.

Чую- на вуха.

Відчуваю- на тім’ячко.

Розумію- над бровами.

- І зараз з допомогою ментальної карти ми закріпимо числівник на наступних завданнях.

3)Робота в парах.

— Підкресліть в тексті числівники.

Вісім ляльок дерев’яних,

кругловидих та рум’яних,

в різнобарвних сарафанах

на столі у нас живуть,

всіх матрьошками зовуть.

Перша лялечка товста,

а всередині — пуста!

Навпіл ляльку огрядну

розділити можна.

В ній побачили другу

лялечку порожню.

Ти матрьошку цю відкрий —

третя вистрибне, як стій.

Половинку відгвинти,

наглухо приперту

і зумієш ти знайти

лялечку четвергу.

Вийми цю і подивись:

справді, є тут п’ята

лялечка пузата.

А у п’ятій просто

заховалась шоста.

А у шостій сьома,

як у себе вдома.

А у сьомій — глянь-но,

восьма — і остання!

С. Маршак.

4)Колективна робота.Слайд №1

 Утвори числівники, що відповідають на запитання який? котрий?.

1, 7, 15, 16, 69, 100, 200.

5)Індивідуальна робота.(картки)

На місці крапок поставте, де треба, знак м’якшення.

Сімдесят.., шістдесят.., п’ятдесят.., дев’ятнадцят.., п’ят..сот, міл..йон, міл .ярд, вісімдесят.., с..омий, тр..ома, чотирнадцят.. .

Взаємоперевірка.

6)Колективна робота. Слайд 2

 Сьомий, п’ятнадцять, четвертий, одинадцять, чотирнадцять, шість, одиниця, третій, п’ятий.

Знайдіть зайве слово, обґрунтуйте відповідь.

-На які дві групи можна поділити числівники?

Знайдіть  кількісні числівники.

Знайдіть порядкові числівники.

Давайте дані слова  поставимо в Р.в.

7)Фізхвилинка.Слайд 3

Раз! Два! Всі присіли,

потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

із струмочка гарно вмились,

П’ять! Шість! Всі веселі

летимо на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли,

ніжками затупотіли.

Дев’ять! Десять! Відпочили

і за парти дружно сіли.

8) Гра «Котра година»

Показую час на годиннику. Учні  називають час вдень,  вночі і ввечері.

Н/д: – дев’ята година ранку;

двадцять перша година вечора;

шоста година ранку;

вісімнадцята вечора;

9) Індивідуальна робота.

Робота по карткам

-Підкресли словосполучення з числівниками

Сердечна зустріч, друга зустріч, порядковий номер, сьомий номер, довгий тиждень, третій тиждень              П’ятий клас, дружний клас, перший день, останній день, пізня осінь, двадцята осінь.

-Поміняйтесь картками, зробіть перевірку.

10)Утворення синомічного ряду.

Колективна робота. Робота у зошитах.

По черзі учні йдуть до дошки.

— Доповніть синонімічний ряд й утворіть ряд антонімів.

Багато — безліч — чимало — немало

 незліченно — видимо-невидимо — сила-силенна — тьма-тьмуща.

Мало — небагато — недостатньо — замало.

Ці числівники відповідають на питання скільки? і означають загальне невизначене число предметів.

Вчителеві слід звернути увагу на те, що не всі слова тут — числівники, наприклад: безліч — іменник, а чимало — прислівник, але це буде вивчатися пізніше.

11)Робота у зошитах.Слайд 4

Випиши числівники у дві колонки, в першу, які відповідають на питання скільки?, а в другу – на питання котрий?.

Сім, перший, п’ятий, три, дванадцятий, десять, сорок восьмий, сто, тридцять третій, двадцять п’ять.

Скільки? Котрий?

ІІІ Підсумок уроку.

1.Відгадування ребусів. Слайд 5.

100вбур,ті100,пі2л,100рінка,3котаж,3тон,3вога,При5,40а,3кутник,100вп,100гін,ци3на.

 

2.Фронтальне опитування.

-Які слова належать до числівників?

-На які питання відповідають числівники?

-Чим сподобався урок?

2.Оцінювання.

3.Домашнє завдання.

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Сєрокурова Любов Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 лютого
Переглядів
122
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку