Узагальнення знань про казки

Про матеріал
Узагальнення знань про казки. Цікавий комбінований урок для учнів 2 класу за програмою "Інтелект України"
Перегляд файлу

План - конспект  уроку

з української мови (читання) у 2 класі

за програмою «Інтелект України»

 

Тема. Узагальнення знань про казки.

Мета. Узагальнення знань учнів щодо вивчених казок; перевірка знань учнів; розвиток логічного мислення, словникового запасу.

Обладнання. Робочий зошит, відео-фрагменти, телевізор, ноутбук, плакати.

Програма. Інтелект України

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку. Контроль, корекція знань учнів.

  •                      Сьогодні на урок до нас завітав Папуга. Він вам підготував різноманітні завдання, щоб узагальнити ваші знання про вивчені казки.
  •                      Ви готові приступати до роботи? (так)
  •                      Дуже добре.
  •                      Відкриваємо зошит на 42 сторінці.
  •                      Папуга приніс цікавий відео-фрагмент. Зараз будемо дивитися та пригадувати авторів та їх казки, за якими створено мультфільми. І заодно допоможемо Незнайкові виконати завдання. Бо він заплутався і не розуміє, що потрібно робити.
  •                      Ви уважно слухали, тому швидко зробити завдання, щоб допомогти Незнайкові. Завдання 6. Потрібно з’єднати стрілочкою портрет письменника з відомостями про нього, заповнюючи пропуски, скориставшись довідкою.

Перший портрет – Джозеф Редьярд. «Кіт, що гуляв сам по собі».

Другий портрет – Астірд Ліндґрен. Казка « Малий і Карлсон, що живе на даху».

Третій портрет – Карло Коллоді. « Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яного хлопчика».

Учні по черзі читають відповідь.

  •                      Дітки, ви молодці. Папуга вами задоволений. Але він не пам’ятає про що йшлося в цих казках. Можете коротко розповісти ці три казки? ( так)

Учні підіймають руку. По черзі розповідають про ці три казки.

  •                      Ви розумнички. Папуга вам дякує. Дуже добре запам’ятали ці казки та розповіли про них.
  •                      ІІІ. Опрацювання матеріалу уроку
  •                      В 7 завданні  Папуга пропонує вам прочитати чистомовку. Спочатку повільно, а потім поступово прискорюючи темп. Кожен працює самостійно. Папуга буде дивитися як ви працюєте і потім декілька учнів викликає, щоб почитали перед класом.
  •                      Молодці. Папуга задоволений вами. І пропонує виконати 8 завдання вправу « Фотоапарат».
  •                      Зараз Папуга пройдеться і подивиться як ви гарно написали.
  •                      Молодці. Старайтесь ще краще виводити літери.

Рухова хвилинка з піснею про казочку

  •                      Нас зустрічає Знайка. І він нас разом з Папугою пропонує цікаву інформацію. Підготувались читати разом з диктором. Завдання 10.

Учні по черзі ще раз читають. Викликаю я.

  •                      Дуже добре.
  •                      Поділіться своїми думками щодо читання казок. Взагалі потрібно читати казки? ( так, вони розвивають фантазія, збагачують словниковий запас)
  •                      Зараз будемо працювати у парах. Папуга підготував нас завдання – потрібно скласти карту знань про літературну казку.
  •                      Ось він підготував свою (плакат), а зараз кожен на листочку зробить свою, схожу на цю.
  •                      Працюємо. А ми з Папугою будемо ходити та перевіряти як ви працюєте.
  •                      Закінчуємо роботу. Підійміть догори свої карти знань. Продемонструйте нам.
  •                      Які гарні, молодці. Папузі дуже сподобались як ви оформили свої карти знань.

Вправа для покращення зору

  •                      Папуга хоче ще щоб ви попрацювали у парах. Вам потрібно у 12 завданні пригадати казкових персонажів та знайти відповідні пари.

Учні працюють самостійно. Через декілька хвилин закінчують. По черзі виходять до дошки та з’єднують на плакаті. Учні так перевіряють роботу.

Кося Вухань – Колько Колючка ( Всеволод Нестайко. « Найновіші пригоди Колька Колючки та Косі Вуханя»)

Піноккіо – Джеппетто (Карло Коллоді. « Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яного хлопчика»)

Кіт – Собака (Джозеф Редьярд. «Кіт, що гуляв сам по собі»)

Муркавка – Позв (Мар'яна і Тарас Прохасько.«Хто робить сніг»)

Малий – Карлсон  (Астірд Ліндґрен. Казка « Малий і Карлсон, що живе на даху»)

  •                      З яких казок ці герої? Та назвіть їх авторів.
  •                      Папуга задоволений, що ви так добре все запам’ятали.
  •                      на сторінці 44 у 13 завданні хтось зітер декілька слів. А Папуга тепер не розуміє, що там написано. Допоможете прочитати? ( так)

Учень читає, вставляючи пропущені слова. Перевірка здійснюється за допомогою аудіозапису.

  •                      Молодці. Ось тепер Папуга все розуміє.
  •                      Папуга підготував ще одне цікаве завдання. У 16 завданні потрібно ознайомитися з характеристикою головних персонажів. Поставити у кружечки цифру, яка відповідає дійовій особі.
  1.               Кіт (4)
  2.               Карлсон (2)
  3.               Муркавка (3)
  4.               Малий (1)
  5.               Піноккіо (5)

Учні по черзі читають свої відповіді.

  •                      Дуже добре, молодці. Папуга задоволений вашою відповіддю.
  •                      Папузі стало цікаво, який казковий персонаж став вашим улюбленим. Потрібно написати про нього. Обґрунтувавши свій вибір, що в поведінці персонажа подобається, чого навчають його дії та вчинки.
  •                      Записуйте свої думки у 15 завдання.
  •                      Папуга хоче послухати, що ви написали. ( декілька учнів читають)
  •                      Молодці. Дуже гарно.
  •                      Зараз на сторінці 45 Папуга пропонує вам взяти учать у «Літературних перегонах».
  1.               Й
  2.               М
  3.               А
  4.               И
  5.               Л
  6.               Малий
  •                      Папуга хоче перевірити як ви зробили. ( учні по черзі читають свої відповіді)

ІV. Підсумок уроку

  •   Закінчіть речення:

Я дізнався…

Я зрозумів….

Мені сподобалось…

Мені не сподобалось…

Я навчився…

Я не вмів, а тепер вмію…

  •                      Папуга дякує вам за урок. Ви старанно працювали, сумлінно виконували всі завдання, активно відповідали.
doc
Додано
7 вересня 2025
Переглядів
253
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку