УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМОЮ «ВСТУП» ТА РОЗДІЛОМ «РОЗВИТОК ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ ПРО ЗЕМЛЮ».

Про матеріал
Мета:повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем;перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, сформовані вміння й навички;розвивати вміння працювати з тестовими завданнями різних рівнівскладності;виховувати відповідальність, уважність, зосередженість, самостійність.
Перегляд файлу

6 клас

 

Урок №9

 

Дата:

 

УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМОЮ «ВСТУП»

ТА РОЗДІЛОМ «РОЗВИТОК ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ ПРО ЗЕМЛЮ».

 

Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем; перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, сформовані вміння й навички; розвивати вміння працювати з тестовими завданнями різних рівнів складності; виховувати відповідальність, уважність, зосередженість, самостійність.

Обладнання: атласи, варіанти завдань.

Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь і навичок.

 

ХІД УРОКУ

І варіант

І рівень

1. Сучасна географія — це система наук про:

А погоду та клімат на Землі; Б внутрішню будову Землі;

В природу Землі, населення та його господарську діяльність, взаємодію природи та людини; Г рельєф земної поверхні та особливості його утворення.

2. Першими давніми мореплавцями, які обігнули Африку, вважають:

А фінікійців; Б візантійців; В греків; В Г. Меркатор; Г портуґальців.

3. Морський шлях до Індії відкрив портуґальський мореплавець:

А Христофор Колумб; Б Фернан Маґеллан; В Бартоломеу Діаш; Г Васко да Ґама.

4. Генріх Мореплавець:

А першим здійснив навколосвітню подорож; Б створив морехідну школу;

В грабував торговельні судна; Г відкрив Австралію.

5. Назвіть прізвище вченого — автора найдавнішого глобусу:

А Ератосфен; Б М. Бегайм; В Г. Меркатор; Г Птолемей.

6. Родоначальником національної української географії вважають:

А К. Воблого; Б П. Тутковського; В С. Рудницького; Г К. Геренчука.

ІІ рівень

7. Визначте правильність наведеного твердження: «Головним завданням сучасної географії є пошук ще не відомих земель».

Так    Ні

8. Прочитайте текст і визначте прізвище полярного мандрівника і дослідника: «Він першим досягнув Південного полюса, першим пройшов Північно-Західним шляхом від Ґренландії до Аляски, керував першим перельотом через Північний полюс».

Відповідь

9. Перелічіть основні методи географічних досліджень.

ІІІ рівень

10. Установіть відповідність між дослідниками та їхніми відкриттями:

1 Дж. Кук; 2 Р. Пірі; 3 М. Поло.

А першим досягнув Північного полюсу; Б першим досягнув Південного полюсу; В здійснив три навколосвітніх подорожі; Г подорожував країнами Східної Азії.

11. Які висновки були зроблені після повернення експедиції Ф. Маґеллана? Оберіть три правильних відповіді з шести запропонованих.

А Вода займає більшу частину нашої планети.

Б Відкрита нова частина світу — Америка.

В Усі океани з’єднані між собою.

Г На півдні існує невідома земля.

Д Земля має форму кулі.

Е Євразію і Північну Америку роз’єднує протока.

ІV рівень

12. Оберіть одне питання для відповіді.

1) Опишіть одну з подорожей епохи Великих географічних відкриттів.

2) Чи вважаєте ви доцільним витрачати величезні кошти на дослідження Землі з космосу? Відповідь обґрунтуйте.

3) Які дослідження проводять українські вчені, що працюють на антарктичній станції «Академік Вернадський»?

 

ІІ варіант

І рівень

1. Найсучаснішим методом географічних досліджень є:

А історичний; Б картографічний; В опис та спостереження; Г аерокосмічний.

2. Ввів назву науки «географія»:

А Геродот; Б Гіппократ; В Аристотель; Г Ератосфен.

3. Перша експедиція Христофора Колумба вирушила на пошуки:

А Великого шовкового шляху; Б Америки;

В західного шляху до Індії; Г Антарктиди.

4. Тихий океан був так названий під час плавання експедиції:

А Христофора Колумба; Б Фернана Маґеллана;

В Бартоломеу Діаша; Г Васко да Ґами.

5. Норвежець Руаль Амундсен:

А досягнув Північного полюса; Б досягнув Південного полюса;

В відкрив материк Антарктида;Г відкрив материк Австралія.

6. Першим за історію мореплавання перетнув Південне Полярне коло:

А Дж. Кук; Б Ф. Дрейк; В О. Шмідт; Г С. Дежньов.

ІІ рівень

7. Визначте правильність наведеного твердження:

«Об’єктом вивчення фізичної географії є географічна оболонка».

Так    Ні

8. Визначте правильність наведеного твердження:

«За найпоширенішою версією відкрита Колумбом частина світу була названа іменем Амеріґо Веспуччі».

Так    Ні

9. Перелічіть основні джерела географічних знань.

ІІІ рівень

10. Установіть відповідність між ученими античних часів та їхніми науковими досягненнями:

1 Аристотель; 2 Геродот; 3 Клавдій Птолемей.

А довів кулястість Землі на підставі астрономічних спостережень;

Б склав опис Північного Причорномор’я, написав працю «Історія» в 9 книгах;

В узагальнив дослідження попередників, написав працю «Географія», склав докладні карти;

Г здійснив навколосвітню подорож.

11. Назвіть основні об’єкти сучасного географічного вивчення Землі.

Оберіть три правильних відповіді з шести запропонованих.

А Внутрішні райони Євразії;

Б Антарктида;

В Світовий океан;

Г острови в Тихому океані;

Д атмосфера Землі;

Е внутрішні райони Австралії.

ІV рівень

12. Оберіть одне питання для відповіді.

1) Поясніть, які причини обумовили початок епохи Великих географічних відкриттів.

2) Які спостереження підтверджують, що наша планета має форму кулі?

3) Яке значення мало перше навколосвітнє плавання?

1

 

docx
Додано
5 травня 2020
Переглядів
3814
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку