Узагальнення знань з теми:"Психічна та духовна складові здоров'я" розроблене у двох варінтах для того, щоб перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Основи здоров’я 9 клас
Тема: Узагальнення з теми «Психічна та духовна складові здоров’я»
Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Обладнання: картки з тестовими завданнями.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.
ІІ. Виконання завдань
І варіант 1) Б 2)А 3)А 4)Б 5)В 6) А
7)Емансипація – звільнення від залежності, гноблення і забобонів, скасування якихось обмежень, зрівнення в правах.
8) А +, Б -, В +, Г -.
9) 1 – Б, 2 – В, 3 – А, 4 - Г.
10) 1 – аутогенне тренування, 2 – мимовільна увага, 3 – апатія.
ІІ варіант 1) В 2)Б 3)А 4)А 5)Г 6) Г
7) Ієрархія – розташування частин або елементів цілого в певному порядку від вищого до нижчого.
8) А +, Б -, В +, Г -.
9) 1 – Б, 2 – А, 3 – Г, 4 - В.
10) 1 – самовладання, 2 – довільна увага, 3 – запам’ятовування.
ІІІ. Домашнє завдання
1. Повторити § 10-13
Узагальнення з теми
«Психічна й духовна складові здоров’я»
І ВАРІАНТ
І рівень (0,5)
1. Особистість людини не формується шляхом:
а) самопізнання; б) зовнішнього тиску;
в) самовизначення; г) самовиховання.
2. Самовизначення – це:
а) розуміння самого себе, своїх можливостей і прагнень;
б) нерозуміння свого місця в людському суспільстві й свого призначення в житті;
в) засіб оволодіння досвідом інших людей;
г) засіб оволодіння власним досвідом.
3. Самовладання – це:
а) здатність людини зберігати внутрішній спокій, діяти розумно й виважено в складних життєвих ситуаціях;
б) процес отримання знань про самого себе шляхом виокремлення себе серед інших, ідентифікацій й відокремлення себе від інших людей;
в) оцінка людиною власних можливостей, якостей, достоїнств і недоліків;
г) самостійний вибір людиною свого життєвого шляху, цілей, цінностей, моральних норм, майбутньої професії та умов життя.
4. Сприйняття – це:
а) вибіркова спрямованість на той чи інший об’єкт, зосередження на ньому;
б) психічний процес, спрямований на відтворення предметів навколишнього світу разом з усіма їхніми якостями;
в) спрямованість свідомості, зосередженість на важливих для людини предметах і явищах;
г) закріплення, збереження й подальше використання попереднього досвіду.
5. Пам’ять, що полягає в збереженні й відтворенні всіх видів образів (зорових, слухових, рухових, дотикових, нюхових, смакових), називають:
а) руховою пам’яттю; б) емоційною пам’яттю;
в) образною пам’яттю; г) словесно-логічною пам’яттю.
6. Інтелектуальне самопочуття – це:
а) здатність людини пізнавати й використовувати нову інформацію, задля того щоб підвищити якість життя й здатність діяти оптимально в нових обставинах;
б) здатність людини діяти ефективно, згідно із вимогами свого життя, це гарна фізична підготовка й наявність корисних рухових якостей;
в) здатність успішно взаємодіяти й встановлювати важливі стосунки з іншими людьми;
г) здатність визначати свою систему цінностей і діяти згідно із нею.
ІІ рівень (1)
7. Емансипація – це
8. Позначте знаком „+” правильні твердження, а знаком „–” помилкові твердження.
а) сприйняття – це психічний процес, спрямований на відображення окремих якостей предметів навколишнього світу;
б) сприйняття повідомляє нам тільки недостовірну інформацію про світ;
в) стійкість уваги виражається в здатності впродовж тривалого часу, не відволікаючись, зосереджуватися на предметі своєї діяльності;
г) обсяг уваги вимірюється кількістю предметів, що втримуються одночасно в полі чіткої свідомості.
ІІІ рівень (1,5)
9. Знайдіть відповідність між термінами та їхніми визначеннями.
Термін |
Визначення |
||
1 |
Самопізнання |
А |
Свідома діяльність, спрямована на реалізацію себе як особистості, вироблення людиною в себе таких особистісних якостей, які є бажаними |
2 |
Самовизначення |
Б |
Засіб оволодіння власним досвідом, воно дозволяє найбільш повно використовувати свої можливості в навчанні, праці, у спілкуванні з іншими людьми, у занятті якою-небудь справою |
3 |
Самовиховання |
В |
Розуміння самого себе, своїх можливостей і прагнень, розуміння свого місця в людському суспільстві й свого призначення в житті |
4 |
Самооцінка |
Г |
Оцінка людиною власних можливостей, якостей, достоїнств і недоліків |
10. Допишіть речення.
IV рівень (3)
11. Складіть пам’ятку «Як не потрапити в тенета Інтернету».
Узагальнення з теми
«Психічна й духовна складові здоров’я»
ІІ ВАРІАНТ
І рівень (0, 5)
1. Самопізнання – це:
а) засіб керування іншими людьми; б) засіб оволодіння досвідом інших людей;
в) засіб оволодіння власним досвідом; г) фізіологічний процес.
2. Самовиховання – це:
а) свідома діяльність, спрямована на реалізацію себе як особистості, вироблення людиною в собі позитивних особистісних якостей;
б) засіб керування іншими людьми;
в) засіб оволодіння досвідом інших людей;
г) засіб оволодіння власним досвідом.
3. Увага – це:
а) вибіркова спрямованість на той чи інший об’єкт, зосередження на ньому;
б) психічний процес, спрямований на відтворення предметів навколишнього світу разом з усіма їхніми якостями;
в) неправильне, викривлене сприйняття;
г) пам’ять почуттів.
4. Пам’ять, що зберігає на період до 20 секунд найбільш істотні елементи образу, називають:
а) миттєвою пам’яттю; б) короткочасною пам’яттю;
в) оперативною пам’яттю; г) довготривалою пам’яттю.
5. Виконання яких правил не сприятиме запам’ятовуванню?
а) намагайтеся ставитися до матеріалу, який запам’ятовуєте, не байдуже, а з великим емоційним інтересом;
б) навчіться зосереджувати свою увагу на досліджуваному предметі;
в) намагайтеся зрозуміти матеріал, формуйте в себе свідомий вольовий намір запам’ятати його;
г) учіть і повторюйте великими дозами.
6. Духовне самопочуття – це:
а) здатність людини пізнавати й використовувати нову інформацію, задля того щоб підвищити якість життя й здатність діяти оптимально в нових обставинах;
б) здатність людини діяти ефективно, згідно із вимогами свого життя, це гарна фізична підготовка й наявність корисних рухових якостей;
в) здатність успішно взаємодіяти й встановлювати важливі стосунки з іншими людьми;
г) здатність визначати свою систему цінностей і діяти згідно із нею.
ІІ рівень (1)
7. Ієрархія – це
8. Позначте знаком „+” правильні твердження, а знаком „–” помилкові твердження.
а) образна пам’ять полягає в збереженні й відтворенні всіх видів образів (зорових, слухових, рухових, дотикових, нюхових, смакових);
б) різні види пам’яті не пов’язані між собою;
в) людина не може одночасно використовувати рухову, емоційну, образну й смислову пам’ять;
г) пам’ять – це закріплення, збереження й подальше використання попереднього досвіду.
ІІІ рівень (1,5)
9. Знайдіть відповідність між термінами та їхніми визначеннями.
Термін |
Визначення |
||
1 |
Інтелектуальне самопочуття |
А |
Здатність людини діяти ефективно, згідно із вимогами свого життя, це гарна фізична підготовка й наявність корисних рухових якостей |
2 |
Фізичне самопочуття |
Б |
Здатність людини пізнавати й використовувати нову інформацію, задля того щоб підвищити якість життя й здатність діяти оптимально в нових обставинах |
3 |
Соціальне самопочуття |
В |
Здатність визначати свою систему цінностей і діяти згідно з нею |
4 |
Духовне самопочуття |
Г |
Здатність успішно взаємодіяти й встановлювати важливі стосунки з іншими людьми |
10. Допишіть речення.
IV рівень (3)
11. Складіть пам’ятку: «Як запобігти перевтомі»