Узагальнення знань за розділом «Вірші про світ природи і дитинства».

Про матеріал
Мета: формувати уміння творити віршовані рими; узагальнити значення розділу «Вірші про світ природи і дитинства». Обладнання: чисті листки, картки із словами.
Перегляд файлу

Тема: Узагальнення знань за розділом

Мета: формувати уміння творити віршовані рими; узагальнити значення розділу «Вірші про світ природи і дитинства».

Обладнання: чисті листки, картки із словами.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1). Перевірка домашнього завдання

-- Прочитати виразно вірш «Сім вітрів».

ІІІ. Узагальнення знань

1). Фронтальне опитування

-- Пригадайте,  як називається розділ над яким ми працювали? (Вірші про світ природи і дитинства)

-- З яких віршів ці рядки?:

1. А місяць липень гарячим літом обсипле липи пахучим цвітом. («Співанка про місяці». М. Підгірянка)

2. І тільки бродить в білій тиші бабуся, лагідна – Зима. («Чотири пори року». Н. Забіла)

3. Затихнув гомін. В залі згасло світло. («У дитячому театрі». Н. Забіла)

4. Лети! Співай у небі гомінкому. («Птиця». Д. Павличко)

5. Хоч і маленький, зрозумів я все. («Птиця». Д. Павличко)

Який із цих віршів ви хотіли б прочитати ще раз?

-- У якому творі Наталі Забіли змагаються Сонце і Вітер? («Хто сильніший») У яких ще віршах розділу зображено казкові події? («Гном» Д. Павличко)

-- Назвіть гумористичні вірші, які ми читали в цьому розділі. (Грицько Бойко «Як невдаха виступав», «Хвастунець», «Сашко», веселики «Змагання», «Де Іванко», «Пояснила») Про що в них розповідається?

-- Пригадайте вірш «Бюро знахідок». Що зберігалося в бюро? Що не можна повернути з бюро знахідок? Які ще вірші Анатолія Костецького вам запамяталися?  Чим саме? («Імена», «Не хочу», «У гостях»)

-- Яка поетеса познайомила вас із Дбайком? (Тамара Коломієць). Які ще вірші вона написала? («Хто розсипав роси», «Чоловічки», «Їжаки»)

-- Про які вітри написав поет Степан Жупанин? («Сім вітрів»)

— Ми закінчили з вами цікавий розділ «Вірш про світ природи і дитинства». У цьому розділі ми прочитали вірші про природу, про різні веселі пригоди. А сьогодні настав час перевірити наші знання за допомогою тестів.

2). Тестові завдання (письмово)

1. З якого твору ці рядки?

Гей, травень прийде у дні чудові.

а) «Що я люблю»;

б) «чотири пори року»;

в) «Співанка про місяці».

2. Хто автор вірша «Діти й ластівка»?

а) Наталя Забіла;

б) Марія Підгірянка;

в) Дмитро Павличко.

3. Вірш «Хто сильніший» (Н. Забіла). Вітер подививсь на Сонце

та й каже:

а) «Ти програло»;

б) «Ти перемогло»;

в) «Ти відійди».

4. Якого помічника і друга мав Дбайко?

а) Мопеда;

б) велосипеда;

в) візка.

5. Якою була сестричка Віті?

а) Вихованою;

б) чемною;

в) не вихованою.

6. Як Н. Забіла назвала осінь у своєму вірші «чотири пори року».

а) Сестриця;

б) молодиця,

в) працівниця.

7. Кому із поетів належать ці рядки:

Моя рука ніколи і нікому

Ні кривди, ні біди не принесе?

а) А. Костецькому;

б) Т. Коломієць;

в) Д. Павличку.

8. А. Костецький «Не хочу».

Метелика ловити я не хочу, він...:

а) сяйво неба;

б) квітка неба;

в) краплина неба.

9. С. Жупанин «Сім вітрів». Де гостював четвертий вітер?

а) В овочевій ланці;

б) у саду;

в) на ясній поляні.II семестр 171

10. А. Качан «ластівки».

Від кого ластівки навчилися веселої гри?

а) Від птахів;

б) від дорослих;

в) від дітей.

11. Т. Коломієць «чоловічки». Хто дістав з дуба жолуді?

а) Хлопчисько сіроокий;

б) хлопчисько білочубий;

в) хлопчисько-весельчак.

12. Г. Бойко «Як невдаха виступав». Що зробили з невдахою-співаком?

а) Привітали;

б) набили;

в) пригостили.

IV. Підсумок уроку

-- З яким розділом ми з вами ознайомилися?

-- З творчістю яких авторів ознайомились?

-- Які вірші вам найбільше сподобалися? Чим саме?

V. Повідомлення домашнього завдання

Прочитати будь-який вірш Тараса Шевченка

docx
Додано
23 квітня 2020
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку