Матеріал уроку охоплює різні види перевірки знань з даної теми, використано елементи постанови, що стосуються відкриття Америки Христофором Колумбом.
Нижнєнський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» № 35
Попаснянської районної ради
Урок географії у 7 класі
Узагальнююче повторення з теми «Північна Америка»
Підготувала: Клокол Ольга Вікторівна
учитель географії
2017
Тема Узагальнююче повторення з теми «Північна Америка»
Мета: узагальнити і систематизувати знання з теми «Північна Америка»; розвивати вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, порівнювати і робити висновки; сприяти розвитку творчого мислення; виховувати культуру розумової праці, схильність до пошуку, активність
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
Обладнання: фізична карта Північної Америки;
атлас, контурна карта, відеослайди, додатковий матеріал
Форма уроку: звіт
Методи і прийоми: дослідницький, бесіда, прийоми «Хто швидше, хто більше»,
«Визначити об’єкт», «Що таке? Хто такий?», «Продовжити ланцюжок», «Географічний калейдоскоп», комп’ютерні технології
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Мотивація пізнавально-навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і задач уроку
- А про Америку ви чули? А в Америці бували? Та невже ви так ніколи І не їздили туди? Так ось трапилась нагода Побувати там нам всім,
|
Учням нашим дослідити, Повідомлення зробити, Щоб про те, де побували, Всі присутні також знали.
|
- Тема нашого уроку: «Узагальнююче повторення з теми «Північна Америка».
Сьогодні нам потрібно зробити звіт про вивчене під час подорожей, досліджень, експедицій Північною Америкою.
Отже, повертаємось додому, в нашу школу, де й будемо звітувати про вивчений нами материк «Північна Америка».
- На уроці присутні учні 7 класу, які вивчають Північну Америку, а також учні 8 класу, які вивчали цей материк у минулому році. Отже, до звіту готові.
ІІІ Узагальнення і систематизація знань і умінь учнів
Завдання 1.
«Хто швидше, хто більше»
Завдання 2.
«А що було далі…»
Питання
Завдання 3.
«Продовжити ланцюжок»
Перша група
Друга група
Завдання 4.
«Що таке? Хто такий?»
Перша група Друга група
тайга «Льодовий мішок»
Міссісіпі Макензі
Юкатан секвоя
Верхнє торнадо
вівцебик прерії
Завдання 5.
«Визначити об’єкт»
Здійснюємо подорож з заходу на схід по 50 пн. ш.
– піднімаємо руки вверх, нахили вправо-вліво, потупотіли ногами, опустили руки, сіли, поклали руки на парту, склали руки в замок над головою.
Завдання 6.
«Географічний калейдоскоп»
Знайомство з об’єктами Світової природної спадщини ЮНЕСКО (Світова організація питань науки, освіти, культури).
Питання
Що ви знаєте про ці об’єкти?
Великий каньон Колорадо
|
Єллоустонський національний парк
|
Долина смерті
|
Мамонтова печера
|
Ніагарський водоспад |
|
Завдання 7.
«Хто де живе»
Розподілити назви рослин та тварин, які мешкають в природних зонах Північної Америки.
Природні зони Північної Америки
- арктичні пустелі
- тундра
- тайга
- мішані ліси
- прерії
- напівпустелі та пустелі
- твердолисті ліси та чагарники
- савани
Завдання 8.
Кросворд «Буква «М» в Північній Америці»
М |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ІV Заключення, підсумки
Домашнє завдання – підготувати додатковий матеріал про цікаві факти на
материку Євразія