ТЕМА: Вадим Скомаровський «Казкові шати»
Виготовлення сніжинок. Тематична композиція „Зима”.
МЕТА: Познайомити учнів з віршованим твором, в якому автор майстерно описує красу зими
Удосконалювати навички правильного,виразного, свідомого читання віршованого твору.
Навчити вирізувати сніжинки у техніці витинанки.
Розвивати зв’язне мовлення та образне мислення учнів.
Виховувати любов до поетичного слова.
ОБЛАДНАННЯ: Композиція „Зима”, запис музики, дитячі малюнки, кольорові квадратики, схемки чоловічків, папір, ножиці.
Тип уроку: урок набуття нових знань
Хід уроку
I.Організаційна частина
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаємо щиро вас
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас.
II. Психологічна настанова на урок
Ну як ваш настрій! Покажіть його в кольорі?
Починаймо працювати у гарному настрої.
III. Мовна розминка.
Скоро, скоро мовить Ганка скоромовки спотиканки.
Таблиця розчитування
вста вставати
всти встигати
всту вступати
всте встеляти
ДЕВІЗ: Не той грамотний, хто читати уміє, а той, хто слухає і розуміє.
IV. Перегляд відеосюжету «Дерева взимку»
V. Робота над новим матеріалом.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо читати твори з розділу «Зачарувала все зима» А про що саме будемо говорити, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Ніжна зірка сніжно-біла
На рукав з гори злетіла
Поки ніс її сюди –
Стала краплею води.
Що це? А якої пори року ми можемо спостерігати сніг? Послухайте про кого це загадка.
Стало біле навкруги,
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди
В дружбі з дітьми я всіма
Здогадались? Я ..........
Отже, на сьогоднішньому уроці, який буде не зовсім звичайним, ми поговоримо про сніг, красу зимової природи.
VI. Словникова робота.
Шати – святкове вбрання
В`яз – дерево
В сповитку – у пелюшках
Зіткала – виготовила
Віхола- сильний вітер зі снігом
VII. Робота над віршем В. Скомаровського «Казкові шати»
Вправа «Передбачення» за заголовком
– Як ви думаєте про що йдеться у вірші?
-Чому вірш має таку назву?
VIII. Перевірка первинного сприймання змісту твору
Читання твору вчителем
IX Поглиблений смисловий аналіз вірша
Гра «Найуважніший»
Доведіть свою думку рядками вірша.
X. Робота над виразністю
Читання за схемами «Чоловічки»
- Прочитайте найхолоднішу строфу вірша.
XI. Розвиток зв’язного мовлення
Робота в парах
Закінчіть речення
Ця маленька сніжинка дуже схожа на ..........
XII. Фізкультхвилинка.
Під музику П.І.Чайковського «Пори року» діти виконують вправи.
XIII. Робота в групах.
Давайте уявимо, що ви роздивляєтесь сніжинку, а вона ожила від вашого тепла. Про що вона могла розповісти вам?
XIV. Вирізування сніжинок
Сніжинка розповіла, що одного разу сестриці сніжинки вирішили втекти від злючого Діда Мороза. Він розсердився на них і перетворив усіх на краплинки води. Допомогти їм знову стати сніжинками можуть тільки діти. Для цього кожна дитина повинна зробити нетанучу сніжинку.
Ознайомлення з витинанням.
Сьогодні ми готуємо сніжинку у техніці витинання. Що таке витинанки і для чого їх використовують ви дізнаєтесь прослухавши вірш.
Немов відтворення серпанку,
З паперу вирізали всі.
Ось перед вами витинанки –
Зразки чудової краси.
(розгляд витинанок)
Інструктаж з техніки безпеки
XV. Практична діяльність учнів
( Вирізані сніжинки діти прикріплюють на плакат «Зима»)
XVI. Підсумок уроку.
XVII. Домашнє завдання.
Прочитати виразно вірш.. Вирізати сніжинки.
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК ЧИТАННЯ
ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ
2 КЛАС
вчитель Бовсуновська А.Л.