Мета:На прикладі Великого сірого кенгуру продемонструвати як живуть представники сумчастих у наші дні, місця проживання, розміри, особливості ромноження та вагітності, спосіб життя, особливості годівлі та розвитку новонароджених.
Мета: На прикладі Великого сірого кенгуру продемонструвати як живуть представники сумчастих у наші дні, місця проживання, розміри, особливості ромноження та вагітності, спосіб життя, особливості годівлі.
Номер слайду 3
Кенгуру Великий сірий кенгуру - це найбільший представник сумчастих, що живуть у наші дні. Він мешкає в різних лісових місцевостях; звідси його друга назва - лісовий кенгуру. Ряд - Сумчасті Родина - Кенгурові Рід/Вид - Macropus giganteus Основні дані: РОЗМІРИДовжина, разом з хвостом: до 3 м. Маса: до 80 кг. РОЗМНОЖЕННЯСтатеве дозрівання: з 1,5-2 років. Шлюбний період: немає чітко обмеженого сезону. Вагітність: 38-40 діб. Кількість дитинчат: 1.
Номер слайду 4
Спосіб життя кенгуру Великі сірі кенгуру зазвичай тримаються стадами. Кожне стадо складається з дорослого самця, 2-3 самок з дитинчатами і 2-3 молодих самців. Переважно такі сім'ї пасуться разом. Основна зброя сірих кенгуру -задні кінцівки, що мають могутні кігті. Розшукуючи корм, кенгуру неквапом пересувається вперед дрібними стрибками, за допомогою хвоста зберігаючи рівновагу. Рятуючись від небезпеки і переслідування, великий сірий кенгуру розвиває швидкість до 50 км/год.
Номер слайду 5
Розмноження кенгуру У великого сірого кенгуру немає чітко обмеженого сезону розмноження. Спостережено, що перед пологами самка усамітнюється і дочиста вилизує сумку. Єдине дитинча у кенгуру народжується через 38-40 діб після спаровування. Воно абсолютно голе, шкіра в нього рожевого кольору. Довжина новонародженого всього 25 мм, а маса - 5,5 г.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
За допомогою передніх лап дитинча кенгуру підіймається по шерсті матері вгору і вповзає в сумку. Вже через декілька тижнів дитинча виглядає з сумки, проте ще не виходить з неї.
Номер слайду 8
Сумка матері влаштована таким чином, що випасти дитинчаті з неї неможливо. Крім того, самка за допомогою м'язів регулює, наскільки їй відкритися, тому саме мати вирішує, коли дитинча може вийти назовні. У перші три місяці воно росте дуже повільно.
Номер слайду 9
Через 15 тижнів дитинча починає рости швидше, у цей самий час у материнському молоці збільшується вміст білка і жиру. Дитинча годується молоком ще 1,5 року після того, як уперше вийде з сумки.