Вартість. Одиниця вартості. Гроші. Урок для 1 класу , НУШ 'На крилах успіху'
Про матеріал
Вартість. Одиниця вартості. Гроші. Урок для 1 класу , НУШ 'На крилах успіху'Тема: Вартість. Вартість товару. Одиниці вартості – копійка, гривня. Монета. Банкнота. Кількість монет/банкнот та їх вартість. Задачі на знаходження вартості. Старт проекту «Як вимірювали величини у минулому».
Мета: ознайомити зі співвідношенням між одиницями вартості — гривнею й копійкою, монетою, банкнотою, кількістю монет/банкнот та їх вартістю.
учити виконувати найпростіші розрахунки з використанням грошових одиниць (монет і купюр).Розв’язувати задачі про вартість;
розвивати увагу, пам’ять; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: моделі монет та грошових банкнот України.
Література: зошит за програмою “На крилах успіху”.
І. Організація учнів до уроку
Ось дзвінок сигнал подав –
Для уроку час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
І урок свій починаймо!
– Доброго дня діти ,мене звати Богдана Олександрівна, і сьогодні я проведу у вас урок математики.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
(Орієнтовні запитання та завдання до малюнка на с. 20-21.)
- Тож, розпочнемо наш урок, відкрийте ваші зошити на сторінці 20.
- Що зображено на малюнку ?
- День народження. Іменини. День обіймів. Тобто, свято-святкування.
- Визначте кількість дітей на картинці.(15)
- Чи є на картинці дорослі ?(2)
- А скільки хлопчиків ?(8)
- Ну а скільки ж тоді дівчат ?(7)
- Дітей у ковпачках ?(3)
- Дітей без ковпачків ?(12)
- А скільки повітряних кульок ?(7)
- А м’ячиків ?(13)
ІІІ. Основна частина заняття
2. Завдання на полі с. 21.
1. За даним алгоритмом визнач числа, які «сховались» за червоним кружечком, якщо замість зеленого встав подані у таблиці числа.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
2.Визнач і познач 10 відмінностей між двома малюнками.
(1. Кульки (форма). 2. Кульки (кількість). 3. Ковпачок на хлопчику. 4. Ковпачок на дівчинці (малюнок на ковпачку і без малюнка). 5. Ковпачок на дівчинці (балабончик круглий і зірочкою). 6. Маска на личку дівчинки. 7. Аплікація на кофтинці дівчинки. 8. Печиво. 9. Кількість свічок на торті.
10. Цукерки на тарілці з тістечками зліва.).






![]()
![]()






3.Завдання на с. 26.
- Обчисли вирази, за результатами обчислень запиши букви відповідно до поданої числової послідовності та склади слово (подарунки).
- Скільки купюр тримає лаксик?
- Яку величину вартості банкноти тримає хлопчик ?(10грн)
- Що може купити хлопчик за банкноту вартістю 10грн.?
- Які два предмета можна купити за 10 грн
- Яка здача залишиться після покупки ?
- Склад числа
– В записі ви бачите що 10грн складається з першого доданку 4грн, та другого невідомого доданку. Яке число треба підставити щоб рівність була правильна.
- Які б ще числа можна було підставити у другу рівність ?(5 і 5)
- Пригадайте, яке ще є число складу числа дев’яти ?
- За коротким словесним записом/моделлю і малюнком склади й розв’яжи задачу.
– Які предмети ви бачите? (альбом та гуаш)
- Що відомо про альбом ? (коштує 4 грн)
- Що сказано про гуаш ? (вартість не відома)
- Що ще відомо в цій задачі ? (всього заплатили 9грн)
- То яке питання задачі ?
Купили альбом вартістю 4грн та гуаш. Всього заплатили 9 грн. Яка вартість гуаші ?
- Види предметів їх вартість.
- Що купила свинка ?
- Яка вартість кожного предмету ?
- Якими монетами свинка заплатила за покупку ?
Фронтальна робота
Здоров’я –це, звичайно ж, заняття спортом. Що відносять до занять спортом? Заняття спортом – це не тільки різноманітні види спорту, але й звичайна ранкова гімнастика. Ранкова гімнастика дозволяє нашому організму прокинутися, зміцнитися. (Слайд 1)
А під час занять спортом потрібно пити рідину. Лаксик вирішив допомогти подружці йразом з нею купував у магазині воду та сік.
Допоможіть Лаксику розв’язати задачі.
- У дівчинки було 10грн. Вона купила маленьку пляшку води за 6грн. Скільки грошей залишилося у дівчинки?(Слайд 2)
2)Подружка Лаксика купила маленьку пачку яблучного соку за 3грн і пачку апельсинового соку за 4грн. Скільки грошей заплатила подружка Лаксика?(Слайд 3)
3)У дівчинки було 8 грн. Після того, як вона купила пляшку води, у неї залишилося 3грн. Скільки коштує пляшка води?(Слайд 4)
Підсумок уроку
- Про яку величину йшла мова на уроці ? (Вартість)
- З допомогою чого можна купувати предмети ? (Банкноти)
- Якої вартості банкноти ви знаєте ?