Тема: Василь Ковтун «Годівничка для горобчика». Робота над змістом.
Мета: продовжувати вчити дітей читати у нормальному темпі, плавно, розбірливо; дотримуватися пауз, обумовлених розділовими знаками у тексті; формувати уміння конструювати відповідь із запитання; розвивати мислення, увагу, пам'ять, сприяти розвитку слухового сприймання, зв’язного мовлення, коригувати вимову; виховувати бажання допомагати птахам.
Словник: кучугури, зацвірінькав, годівничка, озвався татко.
Обладнання: таблички, малюнки.
Хід уроку
- Сідайте, дівчатка. з ⁄е
- Сідайте, хлопчики. з⁄е
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Голову вище підніміть,
Плечі свої розведіть.
Всі на мене подивіться,
І приємно посміхніться!
1.Фонетична зарядка.
- Як ви мене чуєте? з⁄ е
- Який сьогодні черговий звук? з⁄ е
[с]
Сті – сті – ластівка
Сні – сні – снігур
Стра – стра – страус
У зоопарку діти бачили страуса.
-Прочитай склади. з⁄ е
-Прочитай слова. з⁄ е
-Прочитай речення. з⁄ е
- Що зробила (в)? з⁄ е
2.Слухова зарядка. з⁄е
- Яка зараз пора року?
- Який сьогодні день?
- Який зараз урок?
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож.
- Подивіться на малюнок і скажіть хто це? (Це птахи)
- Сьогодні ми відвідаємо Країну птахів.
Зупинка домашнє завдання
- Відгадайте назву птаха. Хто це?
бець –ро–го (горобець)
- Горобчик пропонує вам перевірити домашнє завдання.
- Яке було домашнє завдання? з⁄ е
Перевірка словника.
Кучугури – гори снігу.
Озвався татко – сказав татко.
Зацвірінькав– заспівав.
Годівничка – їдальня для птахів.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми будемо читати оповідання «Годівничка для горобчика» та відповідати на запитання, грати в ігри. Автор оповідання Василь Ковтун.
- Що ми будемо робити на уроці? з⁄ е
- Як називається оповідання? з⁄е (Оповідання називається «Годівничка для горобчика»)
- Хто автор? з⁄ е (Автор оповідання Василь Ковтун)
- Ви будете читати оповідання, і до кінця уроку ви подумаєте і дасте відповідь на запитання:
Як треба допомагати птахам взимку?
VI. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Наступна зупинка «Читайлики».
Подивіться на малюнок і відгадайте хто нас запрошує на зупинку «Читайлики». Хто це?
гур- сні (снігур)
Зараз ви прочитаєте оповідання самостійно вголос і потім дасте відповіді на запитання.
- Відкрийте підручники на с. 85. з⁄ е
- Що ти зробила (в)?
Робота на голе вухо.
- Зніми апарат. з⁄е
- Як ти мене чуєш? з⁄е
- Повтори слова: оповідання, годівничка, горобець.
- Надінь апарат. з ⁄е
- Прочитайте запитання. з⁄ е
- Хто постукав у шибку?
- Що Миколка попросив у мами?
2. Фізкультхвилинка
Наступна зупинка «Спортивна».
- На зупинку «Спортивна» нас запрошує птах. Хто це?
ни-си- ця (синиця)
Встаньте, діти. з ⁄е
Заховалася синичка –
Нахились мерщій.
Вітер вже лоскоче личко –
Ти його закрий.
В небо пташечка злетіла –
Спробуй полети.
Десь за лісом сонце сіло –
Тож сідай і ти.
Сідайте. з ⁄е
Зупинка «Розумники та розумниці».
- На зупинку «Розумники та розумниці» нас запрошує птах. Хто це?
на-ро-во (ворона)
- Що ми робили? з ⁄е
- Прочитайте запитання. з⁄ е
- Що робив горобчик?
- Що повісили татко і Миколка?
- Хто першим прилетів до годівнички?
- Які ще пташки прилетіли до годівнички?
- Чому радів Миколка? Прочитай.
- Що ми робили? з ⁄е
VII. Закріплення вивченого матеріалу.
Наступна зупинка «Ігрова».
- На зупинку «Ігрова» нас запрошує птах.
- Хто це? луб-го (голуб)
Так – зелена цеглинка, ні - червона.
У шибку постукав снігур.
Миколка попросив у мами пшона.
Миколка з татком повісили годівничку.
До годівнички прилетіли шпаки, ворони.
Учитель читає початок речення, учні знаходять у тексті і закінчують читати.
Рано – вранці … ( хтось постукав у шибку)
І їсти йому … (нічого, бач, які кучугури намело-озвався татко)
Горобчик зраділо… (клював, а коли наївся, весело зацвірінькав)
А за ним інші… (горобці, а потім і синички прилетіли, і снігурі)
Ми закінчуємо нашу подорож країною птахів.
- Це зимуючі чи перелітні птахи?
Повернення до обговорення проблемного питання:
На початку уроку вам було завдання подумати і дати відповідь на запитання:
Як треба допомагати птахам взимку?
Птахам взимку мало їжі. Діти, Ви можете допомогти птахам: зробити вдома з татом або дідусем годівнички і нагодувати пташок
У годівничку можна ще покласти зерно, насіння, крихти білого хліба, повісити сало.
VIII. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
- Що ми робили? з⁄ е
- Як називається оповідання? з ⁄е
- Хто автор оповідання? з⁄ е
Домашнє завдання: с. 85 чит., відпов. на запитання.
Встаньте, діти. з ⁄е . Урок закінчено. Відпочивайте.
1