Мета уроку. Формувати в учнів уміння розрізняти поняття «ім’я», «по батькові», «прізвище», писати їх з великої букви; розвивати мовлення учнів, дослідницький інтерес, спостережливість, творчість, уміння працювати з підручником, робити висновки, розвивати логічне мислення; виховувати почуття гідності за Україну, її героїв. Тип уроку. Урок – дослідження Обладнання. Картки для складання речень, таблиця «Походження прізвищ», відео
Номер слайду 2
Станьте, діти, всі рівненько,Усміхніться всі гарненько. Настрій на урок візьмемо,Й працювати розпочнемо. Посміхнімося ще раз,Бо у нас найкращий клас!
Номер слайду 3
– На минулому уроці ми ознайомилися з близькими за значенням іменниками. Я пропоную вам поглянути на рядки слів і вибрати зайве.оселядімхатапомешканнямагазин
Номер слайду 4
дощзливамжичкадощовицявода
Номер слайду 5
ліньроботапрацятрудділо
Номер слайду 6
Всі хочуть, як народиться дитина,Щоб я було красиве і дзвінке. Бо носить все життя мене людина,А відгадайте-но, що я таке?
Номер слайду 7
Каліграфічна хвилинка. Як можна записати своє ім’я по різному. Складіть, будь ласка, речення зі своїм ім’ям. Як ви думаєте, яка тема нашого уроку?
Номер слайду 8
ТЕМАВелика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей
Номер слайду 9
Казка «Як маленька буква стала великою» відео- Жила собі маленька буква. Її ніхто не хотів помічати: часто пропускали, недописували.- Чому мене не помічають, чому часто пропускають учні? – жалілась вона дядьку Алфавіту.- Ти маленька, тому й не помічають, - поважно відповів старий.І надумала тоді буква свої справи налагодити: «Спробую – но я із середини речення переміститися на початок».І сталось диво. Почали всі поважати букву, писати її великою. Сподобалось це букві. І наважилась вона дати назву містам, селам, вулицям, річкам, морям та озерам, горам та долинам, прилаштувалась до імені, по батькові, стала на перше місце в прізвищах і навіть у кличках тварин. Запишалася буква, розтовстіла, виросла. І тепер всі слова, які починаються з неї, пишуться з великої літери.
Робота з підручником. Вправа 135 (усно)Читання правила. Вправа 136 (письмово)Вправа 139 (в групах)Вправа 140 (в групах)Фізхвилинка (на 8 секунді)
Номер слайду 12
1. Вставити букву. …етяна …аталія …атерина …ндрій …асиль …італій … икола … етро … тепан … ксана 2. Записати ім’я та по батькові дитини{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Ім’я дитиниІм’я батькаІм’я та по батькові дитини. Микола. Сергій. Микола Сергійович. ДмитроІван. Катерина. Григорій. Олена. Василь
Номер слайду 13
1. Вставити букву. Тетяна Наталія Катерина Андрій Василь Віталій Микола Петро Степан Оксана
Номер слайду 14
{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Ім’я дитиниІм’я батькаІм’я та по батькові дитини. Микола. Сергій. Микола Сергійович. ДмитроІван. Дмитро Іванович. Катерина. Григорій. Катерина Григорівна. Олена. Василь. Олена Василівна
Номер слайду 15
Знайомство з новим словом ” тезки ”- Діти, а є у нашому класі учні, які мають однакові імена? Назвіть їх. Хто знає, як називають людей, які мають однакові імена? – Запам’ятайте, як пишеться це слово. Запишіть з абзацу: Тезки - Марія Бойко і Марія Ластович…