Кремінський ліцей №1
Кремінської міської ради Луганської області
Розробка уроку з трудового навчання у 6 класі за темою:
«Вибір об’єкта проєктування. Моделі-аналоги підставки під
горнятко. Деревина-природній та екологічний матеріал»
Підготував: вчитель трудового навчання
Кільмешкін Денис Григорович
Кремінна 2022
Тема. Вибір об’єкта проєктування. Моделі-аналоги підставки під горнятко. Деревина-природній та екологічний матеріал.
Мета уроку: навчальна: сприяти засвоєнню знань про деревину, як
конструкційний матеріал; як правильно обрати виріб; поновити інформацію про матеріали та інструменти для обробки деревини;
розвиваюча: сприяти формуванню вмінь обирати доступні об’єкти
проєктування, розгадувати ребуси, формулювати власну думку; сприяти розвиту технічного мислення; розвитку вміння працювати за вказівкою вчителя,
виховна: сприяти формуванню позитивного ставлення до праці;
сприяти виховуванню акуратності та бережливості
Завдання:визначитись з об’єктом проєктування, проаналізувати моделі-аналоги, опрацювати нову інформацію, закріпити інформацію
Тип уроку: набуття нових знань
Обладнання: картки з кросвордом, плакат «Деревина і пиломатеріали», інтерактивна вправа, роздруковані ребуси, фото моделейаналогів, ескізів
Хід уроку:
І. Організація учнів до уроку (2 хв)
Привітання з учнями. Перевірка присутніх. Призначення чергових.
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв)
Прийом “Лінійний кросворд”
Д |
Ф |
Л |
О |
Б |
З |
Е |
А |
Н |
І |
В |
И |
Р |
Н |
О |
Ж |
К |
К |
Е |
Е |
Р |
А |
А |
П |
В |
И |
Н |
А |
Д |
В |
М |
Я |
С |
Е |
Н |
Л |
А |
Т |
Е |
Р |
І |
А |
Відповідь: деревина, фанера, лобзик, ножівка, матеріал, ДВП, ясен.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв)
Вироби з деревинних матеріалів з давніх часів відігравали найважливішу роль у господарстві українців . Дерево було загально доступною, міцною і достатньо простою в обробці сировиною. Ось і нам з вами необхідно отримати знання з цієї теми.
IV. Оголошення теми уроку (1 хв)
Вчитель записує тему уроку на дошці, а учні в зошитах.
V. Вивчення нового матеріалу(15-20 хв)
Призначення виробу. Підставки під горнятко призначені для повсякденного використання в побуті. Вони широко використовуються в домашньому господарстві, так як без їхнього використання можна пошкодити поверхні столів, тумбочок.
Розглянемо різні варіанти конструкцій підставок. Додаток 1. Визначимось, яку підставку будемо виготовляти. На дошці закріплені моделіаналоги, або креслення, ескізи а учні голосують за них.
Основними вимогами повинні бутим практичність, зручність в використанні, естетична привабливість.
Вимоги до матеріалів та виробу. Вчитель коригує думки учнів та наводить приклади, а учні записують вимоги та закріплюють аркуші на дошці у вигляді дерева ( Виходячи з призначення проектованого виробу та його особливостей, підставка повинна мати естетичний вигляд, матеріали повинні бути екологічно чисті та нешкідливі як для дорослих та і для дітей).
VI. Закріплення нового матеріалу(10-15 хв)
Виконати інтерактивну вправу
Розгадування ребусів
Обрізна
Необрізна
Обапіл
Брус
VII. Підбиття підсумків уроку (5 хв.)
Перевірка результатів виконання вправ та ребусів.
Виставлення та аналіз оцінок. VIII. Домашнє завдання
Вивчити види пиломатеріалів