Відкрита самопідготовка

Про матеріал
Відкрита самопідготовка для вихователів ГПД ( для роботи з дітей з особливими потребами).
Перегляд файлу

 

    Мета: закріпити знання, уміння, навички, набуті на уроках математики, літературного читання ,вдосконалювати вміння розв’язувати приклади і задачі, застосовуючи таблицю ділення на 5,навчати учнів свідомого читання, розширювати активний словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, кмітливість; виховувати працьовитість, старанність, взаємодопомогу.

    Обладнання:  презентація до уроку , роздатковий матеріал, проектор.

   Методи і прийоми: робота в парах, методика  Мюнстерберга.

  Форми: індивідуальна, парна, групова.

                                        Хід роботи:

      I.Організаційний момент.

   Привітання (вихователь).  Дорогі учні! До нас завітали гості.

                                             Поверніться, усміхніться, привітайтеся.

-Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок  у  другий клас.

 II. Створення емоційного настрою.

                                       Подивіться мені в очі,

                                       Погляньте один на одного і усміхніться

                                       Із цих промінчиків добра ,що закріпились на ваших обличчях ми і розпочнемо самопідготовку.

 III. Основна частина.

Літературне читання

 Тема: ВЕСНЯНІ ДИВА. ВАСИЛЬ ЧУХЛІБ «ПОВІНЬ»

 

Хід  роботи

  1. Дихальні вправи.

Вітерець у лісі – ш-ш-ш

Повзе вуж у траві- с-с-с

Прилетів жук –ж-ж-ж

Заспівав комарик –з-з-з

Прилетів птах – шух-шух-шух

Запихкав їжачок- пих-пих-пих

1.     Розчитування за складовою таблицею сл.2

2.    Прочитайте і поясніть! сл. 3

ВтешпЕкнвСлонпНпьЯопнтНксвІтшчДлмИкшВнплпдсА (Весняні дива)

Бесіда з учнями.

- Які ж весняні дива сталися у нас на минулому тижні?

- Так може прийшла зима ?

- А про яке  весняне диво ви читали на уроці ?

ІІ.     ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ ВАСИЛЯ ЧУХЛІБА «ПОВІНЬ» (с. 115-116)

  1. Словникова робота  сл.

Повінь — залиття значного простору внаслідок піднесення рівня води в річках.

Ремез — найменша пташка серед синичок, цікава тим, що гніздо робить схожим на рукавицю. (Демонстрування малюнка гнізда І пташки.)

2.     Гра «Бджілки» сл.

Напівголосне читання тексту, кожен — у своєму темпі.

— Хто був природі другом? (Тато)

— А хто став їй другом? (Тетянка)

3.     Робота над аналізом змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Хто плив у човні?

— Що за рукавичку побачила Тетянка?

— Чому розсміявся тато?

— Що робили тато з Тетянкою на острівці?

— Кого побачила Тетянка?

— Чому зайчик не втікав?

— Куди хотіла дівчинка забрати зайчика?

— Чи погодився з нею татко?

— Що зробив заєць, коли човен приплив до берега?

— Із чим порівнюється гніздечко ремеза?

— Які ще порівняння є в тексті?

— Які дива спостерігала Тетянка з татом, пливучи в човні?

— Як тато називав зайчика? Чому саме так?

4.     Гра «Слідопити»

Вихователь  читає початок речення, учні повинні знайти все речення і дочитати його до кінця.

1 ряд

5.Гра «Впізнай предмет».

Маленький, непринадний, майстровитий -   … (ремез).

Довга і зелена -   … (щука).

Невеличкий круглий -   … (острівець).

Смачний -   … (борщ).

Повновода -   … (Десна).

2 ряд

 Поясни слова, з’єднавши стрілкою.

Пухова -                                          домашня тваринка

Гойдається -                                   суша, що з усіх сторін омивається водою

Щавель -                                         тепла

Острівець -                                      торкнувся

Кріль -                                             розхитується в різні боки

Ткнувся -                                         трав’яниста рослина, кисла на смак

3ряд

Порівняй!

Гніздо ремеза                                                   щось довге і зелене.   

Щука, ніби                                                        круглий столик.

Невеличкий острівець, наче                           пухова рукавичка.

7. Проблемне питання .

- Так які ж весняні дива спостерігали Тетянка з Татком?

- побачили ремезове гніздо;

- верби полощуть свої віти (гілки) у воді;

- щука ганяє у річці;

- маленький острівець не затоплений водою;

- у кущах маленького зайця (вуханя).

Підсумок заняття.

- З яким оповіданням ми працювали?        («Повінь»)

- Хто автор цього оповідання?                       (В. Чухліб)

- Чого вчить нас це оповідання? (Берегти і любити природу)

Діти, бережіть природу!

Вмійте природу любити,

Кожній травинці радіти,

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не ламай для забави.

Знай, все окрасою буде

Нашого рідного краю.

Фізхвилинка.

   Математика.

Тема. Таблиця ділення на 5. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 5.

Хід роботи.

ІІІ. Повідомлення теми.

 - Сьогодні до нас  завітали  герої із мультфільму. Погляньте, хто це? (Том і Джері)

- Як завжди, герої бешкетують. Мишеня забрало їжу у котика і тікає… - Але що це?...Лист? - Давайте прочитаємо його, адже тварини не вміють читати.

- Ну що, діти, допоможемо Тому і Джері звільнити королеву Математику? Отже, вирушаймо у подорож!

Полюбляють мандрувати

І звірята, і малята.

Мабуть, в кожному із нас

 Вогник мандрів ще не згас.

- Але перш ніж вирушити в дорогу , нам треба вирішити логічні завдання, щоб бути уважнішими.

Перевіримо

 

 - Подивіться, який шлях нам треба подолати. Від будиночка кота і миші ми будемо мандрувати до річки. Далі доріжка веде до лісу. Піднімемось у гори.  Подолаємо море і дістанемось чарівного замку, де і захована наша королева.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

- Том і Джері міркують, що ж нам потрібно взяти в дорогу.

 - А ось і їхня порада.

- Нам стануть у пригоді ваші знання. А ще в подорожі головне – триматися разом, не відставати, допомагати один одному.

 V. Усні обчислення.

- Ось і перша перешкода – річка. Щоб перейти через місток, треба  виконати  завдання.

1) Як називаються числа при множенні?

2)Як називаються числа при діленні?( виконують завдання на листочках, якщо правильно обчислити приклади, то зможете прочитати слово)

VІ. Розвиток математичних знань .

- Ми успішно перебрались через річку. Наступна наша перешкода – ліс.

Щоб нам легко було просуватись через ліс, треба повторити таблицю ділення на 5 і вирвати зачаровані квіти.

- Ось і вміло ми подолали шлях через дрімучий ліс. Далі – гори.

Письмове завдання.

Пальчикова гімнастика.( сидячи на стільцях показати рухи , як будемо рухатись вгору, як

Каліграфічна хвилинка (робота у зошиті) написати число  72   та число  12.

5. Щоб їх перейти, слід правильно розв’язати задачу

- Чи можемо ми дати відповідь на головне запитання ?

- Про що дізнаємось спочатку?

- Яку дію треба виконати?

- Про що дізнаємось потім?

- Яку дію треба виконати?

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

Погляньте, що чекає нас попереду. Куди ми прямуємо? До моря. Але ж воно таке велике і глибоке. Як же ми його перепливемо? - Хто це з’явився нам на допомогу ми дізнаємось ,коли обчислимо вирази.

І нам допоміг – дельфін , який ще й віддав нам золотий ключик, щоб ми відкрили двері.

- Ось і зникла остання перешкода. І до нас прямує сама королева Математика. Подивіться, яка краса навкруги. Квіти розцвіли.

 

 

VІІ. Підсумок.

 - Королева Математика і я щиро вдячні вам за наполегливість, старанність у роботі і в допомозі один одному і за те, що ви змогли  визволити королеву із полону.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
1.0
Загальна:
3.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гречух Вікторія
    Загальна:
    3.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    1.0
docx
Додано
28 квітня 2020
Переглядів
902
Оцінка розробки
3.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку