Розробка відкритого інтегрованого уроку з ЯДС, математики, читання.
Тема уроку : Техніка в домі
Мета уроку:
* Розширити кругозір дитини про побутову техніку, активізувати уявлення про предмети, що полегшують працю людини, створюють комфорт; систематизувати знання учня про призначення й способи використання техніки вдома;
* розвивати пізнавальний інтерес, мислення, увагу;
* збагатити словниковий запас;
*виховувати дбайливе ставлення до побутових приладів;
*повторити правила безпеки при роботі з побутовою технікою;
*закріпити математичні навички( лічбу, додавання, порівняння), розміщення предметів на площині;
* закріпити навички читання(глобальне читання);
Обладнання: підручник, робочий зошит з ЯДС, карти із зображенням техніки, тематичні пазли, ноутбук, олівці, додатки для практичних завдань.
Хід уроку:
1.Привітання
Ми сюди прийшли вчитися,
Не лінитися, а трудитися.
Працюємо старанно,
Слухаємо уважно!
2 Організаційний момент:
-визначення емоційного настрою дитини (прохання вчителя показати смайлік відповідного настрою);
- Правило п’яти пальчиків :
(Вчитель та діти показують долоньку та з кожним правилом згортають пальчик у кулачок)
1.Ніжки стоять на підлозі і без дозволу не танцюють!
2.Ручки лежать на парті!
3.Вушка уважно слухають!
|
|
|
|
4.Оченята уважно дивляться і не відволікаються!
5.Ротик відповідає на питання!
3. Опрацювання теми уроку:
3.1 Складання пазлів із зображенням техніки (додаток 1)
3.2 Відгадування загадок :
От загадка, то загадка:
Де поїду — стане гладко.
Тільки пальцем не торкай,
Обпечешся, так і знай!
Щоб зручніше було тобі —
Маю ручку на собі. (Праска)
Товстопуза біла пані
Крутить одяг в барабані. (Пральна машинка)
Сушить він волосся всім
Теплим вітерцем своїм. (Фен)
В нас на кухні — білий кіт.
Він прив’язаний за дріт.
День і нічку муркотить,
В животі мороз сидить. (Холодильник)
Запам’ятав науку —
Збирать-ковтать пилюку. (Пилосос)
Може моркву покришити,
Свіжий сік для нас зробити.
Не потрібно йому рук —
Має функцій безліч штук. (Кухонний комбайн)
Розморожувати вміє.
Що потрібно розігріє.
Піцу зробить за хвилину.
Нагодує всю родину. (Мікрохвильова піч)
Як можна назвати одним словом слова-відгадки? (Техніка)
(зібрати слово із запропонованих літер, порахувати літери)
У кожного вдома є «помічники», які допомагають приготувати їжу, випрати й випрасувати речі, прибрати в оселі, охолодити чи зігріти повітря тощо. Це побутова техніка, або побутові прилади, що працюють за допомогою електроенергії.
Розкажи , які побутові прилади зображено на малюнках. Які прилади-помічники є в тебе вдома?
Робота з робочим зошитом : стор. 50 (С.В.Трикоз,Г.О. Блеч « Я досліджую світ, підручник для 1 класу)
3.3 Завдання: назвати технічні пристрої, що відповідають певній категорії.
(додаток 2)
Техніка для кухні.
(Холодильник, міксер, м’ясорубка, мікрохвильова піч…)
Технічні пристрої для догляду за одягом.
(Праска, пральна машина, швейна машинка…)
Техніка для відпочинку чи розваг.
(Музичний центр, телевізор, ігрова приставка, домашній кінотеатр, фотоапарат, відеокамера, телефон…)
(порахувати кількість пристроїв )
3.4 Глобальне читання
Підібрати назви до техніки (додаток3)
Пальчикова гімнастика
(Вправи з масажним м’ячиком-їжачком допомагають розвивати моторику рук, покращують кровообіг, підвищують м’язовий тонус і координацію дитини.)
3.5 Індивідуальна робота за картками :
- вправи на порівняння (додаток 4);
-вправа «Порахуй та запиши » (додаток 5,6)
3.6 Плутанка –онлайн
Я досліджую світ - Навчально-методичне забезпечення - Світич (svitdovkola.org)
3.7 Перегляд мультфільму
Проговорення правил безпечного поводжння з електроприладами!
4..Підведення підсумку уроку.
5.Домашнє завдання:
Створити пам*ятку : «Правила безпеки з побутовою технікою»
Додаток 1
Додаток 1
\
Додаток 1
Додаток 1
Додаток 2
Техніка для кухні
Додаток 2
Технічні пристрої для догляду за одягом
Додаток 2
Техніка для відпочинку чи розваг
Порахуй та запиши
кількість техніки
Додаток 5
Додаток 6
Порахуй та покажи
картку з цифрою
Порівняй