Відкритий інтегрований урок у 1 класі( я досліджую світ, математика, українська мова і читання). НУШ.

Про матеріал

ознайомити учнів з властивостями води в процесі практичої діяльності (дослідів), показати значимість води для життєдіяльності живих організмів;

удосконалювати знання учнів про кількісну лічбу, вправляти у порівнянні чисел , у складанні та розв'язуванні прикладів на додавання, закріплювати знання геометричних фігур та назв компонентів при дії додавання ;

закріплювати знання вивчених букв, їх написання; вправляти у списуванні з друкованого тексту, удосконалювати навички читання, вчити підбирати слова-ознаки.

розвивати зв'язне мовлення , навички словотворення, фонематичні процеси, фонетичний аналіз, збагачувати словниковий запас;

розвивати зорову та слухову увагу, пам'ять; мислення, уміння аналізувати, робити висновки.

розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати.

збагачувати емоційний досвід учнів.

виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до води.

Перегляд файлу

Інтегрований урок (я досліджую світ, математика, українська мова, ) у 1 класі.

Тема: А вода – це справжнє диво! Якою буває вода.

Мета:ознайомити учнів з властивостями води в процесі практичої діяльності (дослідів), показати значимість води для життєдіяльності живих організмів;

удосконалювати знання учнів про кількісну лічбу, вправляти у порівнянні чисел , у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання, закріплювати знання геометричних фігур та назв компонентів при дії додавання ;

закріплювати знання вивчених букв, їх написання; вправляти у списуванні з друкованого тексту, удосконалювати навички читання, вчити підбирати слова-ознаки.

розвивати зв’язне мовлення , навички словотворення, фонематичні процеси, фонетичний аналіз, збагачувати словниковий запас;

розвивати зорову та слухову увагу, пам’ять; мислення, уміння аналізувати, робити висновки.

розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати.

збагачувати емоційний досвід учнів.

виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до води.

Матеріали для уроку:

запис «Пісні Капітошки», мультфільм «Капітошка»,

презентація з матеріалами до уроку, зображення Капітошки, аркуші з завданнями, зображення краплинок з властивостями води, мікрофон, пластикові склянки, вода .

Хід уроку:

І. Підготовча частина.

1.Організаційний момент:


Продзвенів дзвінок, малята.

Біля парти треба стати.

Про розваги забуваєм

І урок розпочинаєм.

 

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати

Дружно і радісно працювати!

 

 

 

 

По дзвінку ми всі старались:

До уроку готувались.

Зошит, книжку і пенал –

Наш учнівський арсенал.


 

http://ar25.org/sites/default/files/node/2013/04/21978/kapitoshka.jpgУ всіх народів є слова вітання

Вони любов і повагу несуть.

При зустрічі хороші побажання

Бажати потрібно усім!

Добрий день , сонечко ясне!

Добрий день, люди прекрасні!

Добрий день, ліс і долини!

Добрий день, рідна Україна!

 

Відгадати загадку:

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває,

Бува, як скло, крихка й тверда,

Це звичайнісінька…. (вода)

І темою нашого уроку буде « А вода – це справжнє диво! Якою буває вода». Запис на дошці

2. Вправа «Очікування»:

Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?

Продовжіть речення:

Я хочу, щоб урок був…

На цьому уроці я хочу….

ІІ. Основна частина.

1.Звучить уривок «Пісні Капітошки».

-Діти, чия це пісенька? Звідки ви його знаєте?

На дошці – зображення Капітошки.

-Який Капітошка? ( веселий, радісний, смішний, любить гратися , пустувати, має багато друзів….)

Так ,Капітошка веселий, завжди в гарному настрої, тож він дарує кожному з вас своє фото, а разом з ним і гарний настрій.

2.Робота з геометричним матеріалом.

-Погляньте на фото Капітошки і скажіть з яких фігур він складається? Які вони?

(з кругів, великі і малі, голубі , жовті, розові)

3.Робота в зошитах.

-Порахуйте, кількість кругів голубого кольоруі запишіть  в зошити 5 , пропускаючи одну клітинку вправо порахуйте і запишіть жовтого кольору 3.

-Чого менше? -Чого більше ? .Поставте між числами відповідний знак (< > =) 5>3

Порахуйте запишіть кількість кругів розового кольору 2  і жовтого 3. Чого більше, менше,а разом?5 як дізналися?+  Як ми можемо дізнатися про це? (порахувати фігури) .Як можна це зробити за допомогою приклада ?( треба до кількості ж кругів 3 додати кількісь г 2 кругів  і отримаємо =5). Запишіть цей приклад у зошити і розв’яжіть його.3+2=5

Візьміть до голубих кругів 5 додайте ж і р. скільки їх буде разом?10 як ми запишемо 5+5=10

Число 10 яким компонентом виступає ? (сумою) . Назвіть другий доданок, перший доданок… Яке число отримали в результаті? (10) .Отже, всього 10 фігур або всього 10 кругів. Порахуйте круги, запишіть їх кількість в зошити.10. рахування до 10 всім класом.

4. Робота біля дошки та в зошитах .

-Діти, а звідки взявся Капітошка? ( з хмаринки).

Розставте по зростанню хмаринки від найбільшого до найменшого 10 до 1 .

А ким він є, спробуємо зараз з ‘ясувати, виконавши таке завдання:

-Я буду називати вам слова і в кожному слові буду просити вас записувати лише одну букву, яку я скажу.

СНІГОВИК , ВІТЕР , ЗИМА , ПОДАРУНКИ , ЛІД , МОРОЗИ , НЕБО , ЗІРКА.

Учні по черзі виходять до дошки і записують відповідну букву на дошці.

Усі інші записують букви в зошит.

-Прочитайте слово яке утворилося. КРАПЛИНА.

-Отже, ким є Капітошка?   ( краплиною).Як лагідно можна назвати краплину?

(КРАПЛИНКА, КРАПЛИНОЧКА, КРАПЕЛЬКА).

Кожному з вас на парту впаде краплинка  і вашим завданням буде  повернути краплинку до своєї хмаринки.

Гра з хмаринкою і краплинкою.

5. Фізкультхвилинка.

-Діти , у Капітошки є багато друзів і сьогодні деякі з них завітали до нас. Подивіться , хто це? (ЖИРАФА, ЗЕБРА , ЛЕВ, СЛОН, ТИГР) .Що це за тварини? Розкажете?….

 

У жирафи плямки , плямочки ось тут,
У жирафи плямки , плямочки ось тут.
На лобі , на щоках, на шиї, на вухах,
є на носах, на животі, колінах і ступнях.

 

А у зебри смужки   смужечки ось тут,
А у зебри смужки  смужечки ось тут.
На лобі , на щоках, на шиї, на вухах,
є на носах, на животі, колінах і ступнях.

 

А у тигра смужки   смужечки ось тут,
А у тигра  смужки смужечки ось тут.
На лобі , на щоках, на шиї, на вухах,
є на носах, на животі, колінах і ступнях.

 

 6. Бесіда про воду.

-Отже, Капітошка краплинка це вода.

– До якої природи належить вода – живої чи неживої? (до неживої)
– А які властивості має вода? Давайте будемо досліджувати!

7. Проведення дослідів.

Розгляньте воду у склянці. Якого вона кольору? (безбарвна, без кольору).

– Який висновок можна зробити про колір води? ( Вода безбарвна)

Артемчику, вийди, будь ласка, до дошки. Потримай руки над відерцем, а я наллю тобі водичку в руки. Можеш покласти її в кишеню? Чому? (вона рідка, тече).

– То яку властивість має вода, крім того, що вона безбарвна? (Вода текуча.)

Вода текуча

А тепер я переливаю водичку у склянки, що є у вас на партах. Одна склянка – широка, друга – вузенька. Скажіть, яку форму має вода? (вода займає форму посудини, у яку налита).

– То має вода певну форму? (вода без форми)

Вода без форми

– Отже, ми дослідили три властивості води: безбарвна, текуча, без форми.

А тепер погляньте у склянку. Чи видно, що я опустила у склянку? (ложку)

– Що ви можете сказати про воду, яка вона? (вода прозора).

Вода прозора

  • Понюхайте водичку у своїх склянках. Чи має вона запах? (вода без запаху).

Вода без запаху

Спробуйте свою водичку. Яка вона на смак: солодка? Гірка? Кисла? Солона? Що ви можете сказати, має вода смак? (вода без смаку)

Вода без смаку

– Отже, давайте ще раз назвемо всі властивості води: безбарвна, текуча, без форми, прозора, без запаху, без смаку.

Властивості води  

 

8. Про воду у природі.

– Діти, а де ми можемо побачити воду у природі? (у річці, у озері, у морі…).

-Як називається річка найбільша річка України? (Дніпро).

На дошці надруковане слово «ДНІПРО».

-Запишіть назву річки друкованим  шрифтом . З якої букви напишемо це слово? ( з великої). Відео про річку Дніпро.

-У якому вигляді іще в природі ми можемо побачити воду. (У вигляді дощу, роси , граду, снігу, льоду, пари..).

9. Значення води.

А яке має значення вода має в природі і кому потрібна?

Без води не можуть жити                  
Люди ні одної днини.

І водичку люблять пити                    
Всі рослини і тварини.

Без води не може мама                      
Готувати вам обід.

Без води не можна також                  
Личко вимити як слід.

Без води не можуть жити                  
Риби в морі, звірі в лісі,

Без води не можуть жити                  
І горобчики у стрісі.

Без води життя немає,                        
Переконані ми в тім.

І тому водичку, діти,                          
Берегти потрібно всім.

-Отже, яке значення має вода?

10. Редагування речення.

Прочитайте речення :

Воду треба берегти! На білій дошці вчипити

Нижче вчитель записує це речення крукованим шрифтом , при цьому неправильно пише деякі букви.

Воту дреба перегті! Або…чи згідні ви з цим реченням?

-Діти , перевірте чи правильно я записала це речення?

 Запишіть його правильно.

ІІІ. Заключна частина.

1. Підсумки .Вправа « Мікрофон»:

-Чи справдилися ваші сподівання стосовно нашого уроку?

-Яким був урок?

Продовжіть речення:

Урок був   ……

На цьому уроці я ….

2. Оцініть свою роботу на уроці і свої враженя за допомогою смайлика.

Пригощання цукерками крапельками на уроці дітей і вчителів.

1

 

docx
Додано
14 січня 2019
Переглядів
2228
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку