Відкритий Урок ,, Дієслово "

Про матеріал
Цікавий конспект уроку з української мови на тему: ,, Дієслово" для 2 класу. В нього включені різноманітні види робіт для вивчення першої, складної теми про дієслово. Для вдалого та ефективного засвоєння матеріалу,конспект розроблений на зимову тематику.
Перегляд файлу

Тема:  Слова - назви дій предметів

Мета: формувати вміння розпізнавати слова, які називають дії предметів, ставити до них питання; ознайомити з поняттям ,, дієслово”;  вправляти в доцільному та правильному вживанні дієслів у мовленні; розвивати мовлення , логічне мислення , кмітливість; виховувати пізнавальний інтерес, любов до рідного слова; почуття радості в спільній роботі. Обладнання:  сніжинки , Сніговичок, конверти із завданнями, малюнок розмальованого сніжинками віконечка, заготовки для гри «Зліпи сніговика», цеглинки Лего , «сніжки» для гри «Сніжки».

                                           Хід уроку

I.       Організаційна частина Продзвенів уже дзвінок, Час почати нам урок.  Тож і ти часу не гай,

 Працювати починай.

 

Вправа ,, Очікування”

 Давайте разом складемо формулу нашого уроку -    На уроці ми будемо :            Уважними

           Спостережливими

           Лінивими

           Працьовитими

           Байдужими

           Інтригуючими

           Хорошими

  

(Треба працювати злагоджено, не викрикувати)

Представлення команд

На нашому уроці будуть працювати команди :

Розумники

Мовознавці

Чомусики

Всезнайки

Фантазери

На ваших партах є цеглинки , за допомогою яких ви зможете подати сигнал:

Зелена - хочу дати відповідь.

Жовта  - потребую допомоги.

Червона  - хочу виправити помилку.

А зараз гра «Мікрофон».

- Завдання командам. Дайте відповідь: «Чого очікуєте від уроку ?»

 (Один представник від команди дає відповідь)

 

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Вступне слово вчителя

 

                        Із казкою ми зустрічалися не раз                         І знову вона завітає до нас.

                        В чарівне віконце ми з вами заглянемо

                        І тему уроку ураз прочитаємо

(На дошці малюнок розмальованого сніжинками віконця)

Завдання

-                     З поміж сніжок , розміщених на віконечку , виберіть тільки ті, на яких записані слова, які відповідають на питання Хто? Що?

  Веселий, диктант, родинний, ірис, міцний, єнот, барвінковий, сонях, Львів,  святковий, олівець, ведмідь, смачний, огірок.

(Диктант, ірис, єнот, сонях, Львів, олівець, ведмідь, огірок).

 

 Завдання Підкресліть першу букву у кожному записаному слові. Прочитайте утворене слово. (Дієслово)

 ( відчиняю віконечко, де написане слово «Дієслово»)

-                     Отже, на сьогоднішньому уроці, ми з вами ознайомимося зі словами назвами дій предметів.  

 Повідомлення

Важко собі, навіть, уявити нашу мову без дієслів. Це означало б, що ніхто нікого не чув би , ніхто ні з ким не розмовляв , ніхто нічого не зміг би робити , життя б завмерло. Виходить , що дієслово незвичайна частина мови , бо приводить у рух, дію все, що нас оточує.

 

III. Вивчення нового матеріалу

І. До нас прилетіла Сніжинка - гостинка і принесла нам загадку.

                                Загадка

                           Я істота нежива, 

                           Я істота снігова 

                           З кульок я складаюсь                              Діток розважаю.

-    Що це , дітки ? Звичайно - це Сніговичок. Наш казковий, красивий Сніговичок, а в руках у нього торбинка. Яка важка торбинка ! А в торбинці привітання і завдання для вас! Спробуємо виконати завдання від Сніговичка?

 

1 завдання Сніговичка

Щоб виконати перше завдання Сніговичка, нам потрібно пригадати вивчений матеріал:

-          Які слова вказують на назву предмета?

-          На які питання вони відповідають ?

 

У вас на столі є сині конверти. Дістаньте листочки з надрукованими словами.  Спробуйте їх з”єднати. Що у вас вийшло?

 

 Діти малюють, пекар випікає, лікар лікує, водій перевозить.

Соловейко співає, зозуля кує, голуб туркоче, горобець цвірінькає.

Трамвай їде, літак летить, човен пливе, поїзд мчить.

Телевізор показує, музика грає, комп”ютер працює, фен сушить.

 

2 завдання Сніговичка

  Порада: Щоб знання міцні мати , треба в книгу заглядати.                      а) робота з підручником

- ознайомлення з правилом ( с.78)

 

                             Фізкультхвилинка

                           У країні казочок

                           Жив веселий Сніговичок

                           Разом з ним усі звірята

                           Вишикувались на зарядку

                           Похитали головою,

                           Притупнули ногою,

                           Руки вгору піднесли

                           Нахилились вліво, вправо,                            Та цього іще замало.

                           Руки вгору , руки вниз ,                            Раз ! Присіли , піднялись.

                           Головою похитали

                           Й працювати знов почали.

                          б)  робота в зошитах

-         каліграфічна хвилинка

Сс ос сн ажн сніжинка сніжить  У повітрі кружляють білі сніжинки.

-         Виконання вправи 2 

 

IV. Закріплення нового матеріалу

1. Виконання вправи ,, Сніжинка – цікавинка”

 

1 команда

Допишіть ,хто як голос подає

Свиня- корова- кицька – півень – собака – 2 команда

Доповни, хто як пересувається

Ворона - жаба- кінь- змія- риба-

 

3 команда

Запиши , що чим роблять

Ручкою - олівцем - праскою- лінійкою - гумкою-

 

-Всі діти взимку з радістю ліплять сніговиків. Ось і ми зліпимо незвичайного сніговика.

Гра «Зліпи сніговика»

Добери до назви предмета його можливі дії ( синоніми)

 

   Сніг                          Дощ                  Пиріг               Свято   кружляє                   ллється            печеться           приходить   летить                      накрапає          готується         дарує   падає                       моросить          пахне                розважає  

Сніжинка – питайлик  

Поясни значення слова  ніс, став, шию: -       тлумачення вправи 4

 

V. Підсумок уроку

-       А зараз я хочу , щоб ви охарактеризували урок лише одним словом - прикметником.

(Цікавий, навчальний, науковий, веселий) -    А іменником ?

(Гра, подорож, вправи, цікавість, науковість)

-       А дієсловом? Свою відповідь запишіть і вкиньте у поштову скриньку , а я дізнаюся , що ви любите робити на уроці.

(Працювали, писали, відповідали, грали, подорожували).

 

Збіг урок наш , як коротка мить , 

Дуже швидко час біжить ,  Ще попереду багато кроків ,  І цікавих  уроків.

 

-       Дорогі діти ! Ви сьогодні гарно працювали.  

(Підсумок роботи команд)

 

-А на згадку про сьогоднішній урок і гарну роботу Сніговичок дарує вам свій портрет , але ця фотографія чорно-біла, а ви вдома розфарбуєте і стане вона кольоровою.

  

pdf
Додано
21 січня 2021
Переглядів
1347
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку