Відкритий урок мандрівка "Казковий дивосвіт"

Про матеріал
Урок позакласного читання. Урок-мандрівка «Казковий дивосвіт». Цей урок закріплює знання дітей про казку як вид творчості. Розвиває вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику, оцінювати вчинки героя казки, зв’язне мовлення і увагу школярів.
Перегляд файлу

Літературне читання

2 клас

Тема.Урок позакласного читання. Урок-мандрівка «Казковий дивосвіт»

Мета. Вчити  учнів  визначати  головну  думку  твору(казки), працювати  в

парах  і  групах.

Закріплювати  знання дітей  про  казку  як  вид  творчості.

Розвивати  вміння  виділяти  в  тексті   дійових  осіб,  давати  їм            характеристику,  оцінювати  вчинки  героя  казки, зв’язне  мовлення і  увагу  школярів.

 Виховувати  інтерес  до  народної  творчості; збагачувати  словниковий  запас  учнів.

Тип  уроку: урок-мандрівка

Обладнання: проектор,  мультимедійний  екран , ноутбук, диск з  відео і  аудіо записом, підручники і навчальні посібники, костюми  казкових  героїв.

Хід уроку

І.  Організаційна  частина

 (Діти  вітають  гостей  кивком  голови)

-Кому  дозволимо  першими  сісти? (Дівчаткам)

-Так,  спочатку  краса,  а  потім  сила!

Прошу, будь  ласка!

ІІ. Повідомлення  теми  і  мети  уроку

  • Сьогодні  у  нас  незвичайний  урок.

У  казку  сьогодні  ми  зробимо  крок.

Із  казкою  ми  стрічались  не  раз,

І  знову  вона  завітає  до  нас.

В  казках  є  завжди  перешкоди,  та  знаю:

Для  моїх активних  і  творчих  дітей  їх  ніколи  немає. 

-На  вас  чекає  «Казковий  дивосвіт»!

ІІІ. Робота  над  матеріалом  теми  уроку

  знаю, що  ви  всі  дуже  любите  казки.Отже,сьогодні  ми  знову  вирушимо  в  подорож  до  Країни  казок.

-Так,  країну  вибрали,  а  тепер  давайте  оберемо  транспорт,на  якому  вирушимо  в  путь.  Для  цього  ви  повинні  відгадати  загадку:

Біжить  кінь –гладкий,  здоровий,

А  за  ним  лошата-  всі  вони  близнята.(Потяг)       

  • Ось  наш  незвичайний,  чарівний  поїзд.

Подорожуючи,  ми  будемо  зупинятись  на  таких  станціях:

*Тренувальна

*Бібліотечна

*Казковий  лабіринт

*Бюро  знахідок

*Вікторинна

*Відпочинок

*Творча

*Читальна

*Театральна

*Дискусійна

*Підсумкова

-Отож,  збираємось  в  дорогу.  Не  забудьте  покласти  у  свої  валізки  УВАГУ,  РОЗУМ,  КМІТЛИВІСТЬ,  СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ,  а  також  ЗНАННЯ,  пригадати  все,  що  ви  знаєте. Вирушаємо  у  путь!

* Станція  «ТРЕНУВАЛЬНА»

а )  Мовна  розминка

Вітерець  у  лісі-ш-ш-ш,

Повзе  вуж  у  траві-с-с-с,

Прилетів   жук-ж-ж-ж,

Заспівав  комарик-з-з-з,

Прилетів  птах – шух-шух-шух,

Запихкав  їжачок – пих-пих-пих.

б) Вправа «Пеньочки»                 

(Діти  читають  слова  на  таблиці,  щоразу  збільшуючи  швидкість читання)

жаба      голос      гості      равлик

жаба      голос      кості      павлик

жаба      колос      гості      равлик

жара      голос      гості      равлик

жаба      колос      гості      павлик

жаба      голос      гості      равлик

-Які  слова  були  зайвими?(Жара,колос,кості,павлик)

  яких  стовпчиках  слів  було  по  два «пеньочки»?

В) Скоромовка

Жив жучок між бур`янами,

Жив без тата і без мами.

Жив і жив, і не тужив-

Жовтим листям ворушив.

Жаба квакнула: «Попався!»

Жук завмер – так налякався.

Рухаємось   далі.

*Станція «БІБЛІОТЕЧНА»               

Погляньте  ось  на  цю  дошку. Ви  бачите  на  ній  багато  книжок.

-Які  книги  вам  сподобались?

- А  які  з  них  ви  вже читали?

Ці  книжечки  принесли  дітки  нашого  класу, а  також  вони  є  в  бібліотеці.  Якщо  побажаєте  їх  прочитати,  то  можете  звернутись  до  своїх  однокласників,  або  шкільного   бібліотекаря.

  • Яким  одним  словом  можна  назвати  твори,  які  містять  ці  книги?(Казки).

Відвідавши  цю  станцію,  продовжуємо  свою  подорож.

-Ось  наближаємось  до  станції

*«КАЗКОВИЙ  ЛАБІРИНТ»                 

-Щоб  не  заблукати  в  ньому,  вибирайте  тільки  правильні  відповіді,  піднімаючи  сигнальну  з  варіантом  відповіді.

ТЕСТ

1)Автором  українських  народних  казок  є:

а) автор;

б) народ.

2)Казка-це:

а) пісня, за  допомогою  якої  присипляють  дитину;

б)твір  про  вигаданих  осіб  та  події,  часто  за  участю  фантастичних  сил.

3)У  казці «Лисичка  і  Журавель» І.Франка  першим  запросив  до  себе  в  гості:

а)Лисичка;

б)Журавель.

4)Літературні  казки  складені:

а) народом;

б) одним і більше  автором.

-Молодці! Рушаємо  далі.

*Станція «БЮРО  ЗНАХІДОК»(Робота  в  групах)         

-Зараз  ви  попрацюєте  в  групах: група-ряд;  виберіть  лідера  групи.

Все,  що загубили  казкові  герої  ви  спробуєте  швидко  допомогти  знайти.

*пірячко                                                           *Івасик-Телесик

*кленовий  листочок                                         * Півник

*булава                                                                *  Кривенька качечка

*колосок                                                             * Коза-дереза

                                                                             *Котигорошко                            *рукавичка                                                           *Зайчик

*човник

-Молодці! Допомогли  героям  зібрати  загублені  речі.

Подорожуємо  далі. Ось і станція «ВІКТОРИННА»           

(Робота  в групах)

  • Кожна  група  підготувала  уривки  із  казок,  назви  яких  повинні  відгадати:

1 група

*Вилізли  з-за  столу  братики  малі,                  

Хоч  пахли  пиріжки  гарячі,

Що  Півник  став  братам  казати? ( «Колосок»).

2 група

*Ой  ви,  діточки,  козеняточка!

Відімкнітеся,  відчинітеся!

Ваша  мама  прийшла,

Молока  принесла!( «Вовк  і  семеро козенят»).

3 група

*Гуси,  гуси,  гусенята!

Візьміть  мене  на  крилята

Та  й  понесіть  до  батенька.( «Івасик-Телесик»).

4 група

*Призволяйся,  любчику,  не  погордуй.  Сама  варила.( «Лисичка  і  Журавель»).

  1. група

*в одного чоловіка був кіт старий, що вже нездужав і мишей ловити. От хазяїн його взяв та й вивіз у ліс.( «Пан Коцький»).

6 група

Жив колись один цар. І приснився йому дуже страшний сон. Непокоїв царя цей сон кожної ночі.  («Про осінь»).

  • Молодці!  Добре  знаєте  казки.

А  зараз  трішки  відпочинемо.

*Станція «ВІДПОЧИНОК»             

-Повторюємо  рухи  за  Софією.

_Відпочили,  розім’ялись,  не  помітили,  як  дістались  до  станції

*ТВОРЧА (Робота  в  парах).             

-Відкрийте  підручники:

1ряд-с.35, казка «Колобок»;

2ряд-с.,37, казка  «Горобець та билина».

3 ряд- с. 38, казка «Лисичка-сестричка».

-Швиденько  перегляньте  очима текст  і  змініть  кінцівку  казки…

(Відповіді  учнів)

-Сіли  в  поїзд  і  мандруємо  далі (чух-чух-чух-чух).

-Приготувались,  поїзд  зупиняється(пс-пс-пс-пс)

*Станція «ЧИТАЛЬНА»  (Самостійна робота)                     

-Відкрийте    с.43 посібника « Позакласне читання».

-Прочитайте  казку  «Що кому любе»  мовчки  і  дайте  відповідь  на  запитання  назви  казки.  На  цю  роботу  відводжу 3хв.

(Учні  читають)

-Назвіть  дійові  особи  казки.(кіт,гуси, кури)

- Що кому любе? (кіт-пічь, курка- порпатися у попелі, гуси-вода)

-Це  народна  чи  літературна  казка?Чому? (народна)

-Перегляньте  ще  раз  її  очима  і  спробуємо  прочитати  в  особах

(Читання  казки  в  особах)

  зараз  запрошуємо  всіх  на  станцію

*ТЕАТРАЛЬНА.                              

(Інсценізація  казочки  «Котик та півник»)

-Сподобалась  вам  казочка?

  я от  знаю   таких  людей,  які  стверджують,  що  казки  зовсім  не  потрібні. А  як  думаєте  ви?

*Станція  «ДИСКУСІЙНА»                   

1.Казка  потрібна  всім  людям,  бо  все  добре  і  радісне- саме  в  ній.

2.Але  крім  добра  у  казках  є  зло. Треба  дружити  із  злими  героями,  щоб  зробити  їх  добрими, а  лінивих-працьовитими.

3.Коли  читати  казки, наприклад,  про  Фей, то  хочеться  бути  подібними  на  них.

4.Без  казки  життя  нецікаве,  а  з  казкою-хочеться  мріяти  і  фантазувати.

5.Казка  підказує,  як  швидко  можна  позбутися поганих  вчинків  і  звичок.

*Станція «ПІДСУМКОВА»               

-То  чи  потрібна  людині  казка?

-Ви  молодці,  гарно  працювали,відповідали  на  запитання,  читали,  виконали  малюнки  до  улюблених  казочок. Я рада, що  ви  вмієте  відрізняти  добро  і  зло. Адже  всі  знають , що  у  казці  завжди  перемагає  ДОБРО!

-Оцінювання  роботи  учнів  на  уроці.

1

 

docx
Додано
23 січня 2020
Переглядів
932
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку